Veltěž Open 2004

Datum : 17.7.2004
Místo : Klecany
Zápas : Turnaj

Do Klecan se k prvnímu velkému turnaji sjelo pouze šest "originálních" Sviní. Další tři hráče přivedl Tomáš Rosenberger. Od nás se tedy dostavil Tomáš, Martin Viták, Matěj Komanec, Michal Malý, Ondra Mates a Michal Stodola. Kluky, kteří za nás měli hrát, jsme viděli vůbec poprvé v životě. Náš tým posílil Jirka Kahoun, který již sedm let hraje za kobyliskou Admiru-Slavoj, jeho bratr Tomáš a Kryštof Hamza.
O kvalitě Veltěž Open jsme slyšeli z mnoha zdrojů a hodně nás to ovlivnilo. Na turnaj jsme jeli s cílem neprohrávat o mnoho. Proto bylo první utkání obrovským šokem. Ani pořadatelé nám nechtěli výsledek věřit. Tým, který byl do naší A skupiny nalosován z prvního koše, jsme přehrávali. Dokonce jsme vedli 1:0 brankou Jirky Kahouna a vše vypadalo velice slibně. Jirka měl v tomto utkání nejvíce šancí. Do poločasu již ale žádnou neproměnil a proto se točily strany za stavu 1:0 pro MS Praha. Ano, protože Modrý Svině je údajně nemorální název a sponzoři by si pod tento název nedali svá loga. Takto nám byla zdůvodněna změna názvu bez našeho vědomí.
Hned na začátku druhého poločasu přišla ledová sprcha. Útočník týmu Olympik Mělník (divize futsalu A) vystřelil z relativní blízkosti a přes obránce překvapil brankáře. Stav byl tedy vyrovnaný 1:1. Ale my jsme se nenechali zaskočit a hned odpověděli dvěma! góly. Jeden vstřelil sám Jirka Kahoun a druhý zařídil pro Tomáše Rosenbergera. Utkání tedy skončilo 3:1 pro nás, k velkému údivu všech přítomných. Nutno podotknout, že kdyby byly Svině v původním složení bez posil, asi by zápas takto nedopadl.
Náš druhý zápas se odehrával za více než hodinu s týmem Foinea Steel a stal se nám osudným. Rychle jsme zbytečně prohrávali a náskok soupeře se stále zvyšoval. Do poločasu stačil nasázet Martinu Vitákovi čtyři góly a po poločase přidal ten samý počet. Takový výsledek jsme si určitě nezasloužili, stejně jako několik žlutých karet, díky kterým nám v dalším těžkém utkání chyběl Kryštof. Druhé utkání tedy skončilo 8:0 ve prospěch soupeře.
Ve velice vyrovnaném zápase proti Killing Power FC (5. hanspaulská liga) jsme inkasovali jedinou branku v prvním poločase, ale bohužel jsme ani z mnoha šancí nedokázali vyrovnat. Mimo šancí Jirky nastřelil v poslední minutě Michal Malý pouze břevno, když mu před prázdnou branku přihrával právě Jirka. Toto utkání nás asi mrzelo úplně nejvíc.
Bez šancí na postup jsme nastoupili k poslednímu, čtvrtému zápasu proti týmu CF Fugas (1. hanspaulská liga), zatím suverénovi naší skupiny, který následně celý turnaj vyhrál. Zápas ale velmi ovlivnilo vyloučení Jirky za urážku rozhodčího a za stavu 2:0 jsme se mohli jenom bránit a snažit se uhrát co nejmenší rozdíl. Nakonec se počítací tabule zastavila na skóre 6:0. Po velmi náročném dnu, kdy nás docela sužovaly vysoké teploty a až odporně svítící sluníčko, se všichni vyčerpáni rozjeli domů. Tento turnaj byl určitě velmi dobrá zkušenost, protože s takto dobrými týmy si asi hodně dlouho nezahrajeme...
Hodnocení turnaje: Dvě utkání jsme odehráli velice slušně, ve zbylých dvou jsme utržili debakl. Snažili jsme se dohnat soupeře a hodně otevřeli obranu. Poslední zápas byl poznamenán vyloučením Jirky, které ovlivnilo zbytek utkání. Celkově je jedna výhra a čtvrté místo ve skupině úspěchem a slibným základem do budoucna...