Autor článku : Ota
Výsledek : 2:3 (1:1)

11. Michal Bočan
54. Michal Bočan (Tomáš Rosenberger)

Ofenzivní sterilita pokračovala i s návratem Davida. Stejně jako proti Gumídkům, tak ani proti podobně bránící Bananě Chiquítě jsme se nedokázali pořádně prosadit, nevytvářeli jsme si šance a naopak ztráceli spoustu míčů, čehož soupeř využíval. Přesto jsme dvakrát vedli a byli blízko výhře, v posledních pěti minutách jsme ale udělali dva zásadní individuální chyby a Banana otočila výsledek na 2:3.
Oproti předchozímu zápasu chyběli v sestavě Musa s Viktorem, naopak se vrátil David, který ale stále ještě dobíral antibiotika a na jeho výkonu to bylo hodně znát. Navíc tentokrát hrál hodně zezadu a k moc nebezpečným akcím se nedostal.
V utkání jsme dvakrát vedli, poprvé když Michal prošel s míčem podél celé pravé lajny a z úhlu ho napálil do vzdálenější šibenice. A potom šest minut před koncem po jediné trochu solidní akci v druhém poločase, když jsme konečně ukázali důraz a Michal po Tomášově sklepnutí prošel mezi obránci a prostřelil gólmana.
Jenže vzápětí právě Michal hloupě ztratil míč na půlce a a soupeř bleskově vyrovnal. A dva minuty před koncem rozhodl povedenou hlavičkou, když zakončující hráč byl na zadní tyči úplně sám. V prvním poločase jsme zase inkasovali poté, co se Martin srazil na útočné polovině s Michalem a soupeř využil přečíslení tři na dva.
Nutno říct, že obrat Banany byl zasloužený, protože nebýt Pavlových zákroků a Martina, který dvakrát vykopával míč téměř z brankové čáry, skončilo by to debaklem. Proti dobře zformované trojčlenné obraně soupeře jsme se neprosazovali, sami naopak hráče nedostupovali a brejků proti naší brance bylo jako máku.

Opět se ukázalo, že pokud narazíme na soupeře, který je hodně ofenzivní a třeba i kvalitativně lepší, tak nám to paradoxně vyhovuje, protože můžeme bránit a hrát na brejky. Jakmile ale máme sami něco tvořit, máme problém. Postupný útok je v našem podání nekonečná série ztrát míče a když nám přestanou jít i standardky, tak soupeřův gólman může klidně na pivo, protože mu z naší strany nic nehrozí.
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Nebýt jeho zákroků, mohli jsme zápas zabalit už o poločase. Jen ty výkopy...

Sviňmetr : 4.2 sviní (standard)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Jsem prostě dobrej :D Ne škoda, ale všichni se až do konce snazili, a tak mi ta prohra vlastně ani nevadi...