Místo : Děkanka
Zápas : 6.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:3 (0:1)

41. Vlado Kovalskyy (Ivo Kurhajec)

Ani bojovný výkon zdecimované sestavy už tentokrát na body nestačil, na Děkance jsme podlehli mnohem pohyblivější a techničtější Pavaně 1:3. Přesto jsme mohli při troše štěstí pomýšlet na bod, ale za stavu 1:2 neproměnil Vlado penaltu.
Zatímco před čtrnácti dny se podařilo se slepovanou sestavou zápas ještě nějak zvládnout, nyní byla situace ještě horší a vlastně už před utkáním jsme věděli, že jakýkoliv bodový zisk bude trochu zázrak. Znovu chyběla prakticky kompletní obrana, částečně vinou zranění, částečně jiných povinností. Navíc jsme ale tentokrát neměli ani Luboše s Vaškem v útoku a i s Vladem a Vláďou z béčka nás tak bylo jen sedm.
Zbývala nám tak vlastně jediná taktická varianta. Hrát zezadu, zbrkle neútočit a čekat na šanci na rychlý brejk. Na hrotu tak většinu času operoval samotný Vlado. Soupeř ale tentokrát byl kvalitní nejen směrem dopředu, ale i v obraně a v prvním poločase nám dal prakticky jedinou šanci. Hned v úvodu střílel po rohu nebezpečně Anton, jeho ránu na zadní tyč ale stihl brankář vytěsnit.
Jinak se hrálo víceméně na naší polovině a naším štěstím bylo, že trefovat branku se soupeři nijak zvlášť nedařilo. Kombinačně byl ale možná nejlepší z protivníků v této sezóně. Navíc se dostal poměrně brzo do vedení, když po našem špatném dostoupení se útočník v ideální pozici trefil Pavlovi na "dřevěnou" nohu.
My jsme se dlouho omezovali jen na nákopy a hru trochu na náhodu, ale v rámci šetření sil jsme mohli jen těžko pomýšlet na nějakou výraznější útočnou aktivitu. Pak se nám ale z první šance ve druhé půli podařilo vyrovnat a všechno bylo hned veselejší. Ivoš našel patičkou na středu Vlada a na jeho rychlou střelu gólman nestačil zareagovat.
Bohužel nadějný stav jsme dlouho neudrželi, soupeř totiž přidal na obrátkách a znovu nás začal svírat. Zmatku při standardce před naší brankou se ještě Pavaně využít nepodařilo, ale v následující akci jsme nechali nepokrytého hráče, který z křídla našel mezírku mezi tyčkou a přesouvajícím se Pavlem. Gólové akci možná předcházela ruka, ale protože jsme hráli dál, tak se na to rozhodně vymlouvat nemůžeme.
Další minuty byly zřejmě pro konečný výsledek klíčové. Vladovi se podařilo utéct obraně, obešel i gólmana a v poslední chvíli mu v zakončení zabránil vracející se bek, byť za cenu faulu. Penalta byla možná trochu přísná, na druhou stranu to z logiky věci byl faul ve vyložené šanci, ale červená karta udělena nebyla. Každopádně rozhodující byla samotná exekuce a gólman Pavany dokázal Vladovu vcelku dobře umístěnou střelu chytit.
A následně Vlado utekl podruhé, v situaci dva na jednoho to vzal na sebe, bohužel ale mířil těsně vedle tyče. Další opravdu vyloženou příležitost jsme si už nevypracovali, naopak soupeř v poslední minutě po Vladově zaváhání v rozehrávce (čemuž ovšem výrazně napomohl faul soupeře) svoje přečíslení využil a dal výsledku konečnou podobu.

S trochou štěstí se asi dal uhrát trochu lepší výsledek, jenže pokud budeme objektivní, tak soupeř byl o třídu lepší a vyhrát si jednoznačně zasloužil. Že to bylo po takovém průběhu a s takovým konečným výsledkem, je samozřejmě škoda, ale za dané konstelace a hlavně s touto sestavou se prostě zázraky čekat nedaly. Všichni ale nechali na hřišti maximum a nebylo by fér jim cokoliv vyčítat. Problém je jinde - pracovní a rodinné povinnosti jsou pochopitelnou prioritou, o zdravotních důvodech asi nemá smysl se bavit. Ale opravdu je v situaci, kdy chybí čtyři obránci a musíme lanařit kluky z béčka, aby nás bylo vůbec dost do hry, omluvitelné jít večer do kina a nechat spoluhráče ve štychu?
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Na malém hřišti s možností střílet v podstatě odkudkoliv byl v těžké pozici, navíc na něm s ohledem na sestavu a taktiku ležela hlavní váha odpovědnosti. Že jsme až do poslední minuty byli ve hře, je hlavně jeho zásluha, víc asi udělat nemohl.

Sviňmetr : 5.9 sviní (standard)