Zápas : 4.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:0 (2:0)

13. Vlado Kovalskyy (Vašek Doubek)
19. Vlado Kovalskyy (Pavel Řeháček)

Skvělý Pavlův výkon v brance a dva góly z béčka zapůjčeného Vlada z prvního poločasu rozhodly o důležitém vítězství naší na poslední chvíli poskládané sestavy nad K.T.S. Navíc i bez čtyř obránců základní sestavy jsme v tradičně hodně kontaktním duelu na Děkance dokázali poprvé ve čtvrté lize udržet vzadu nulu.
Kádr na zápas jsme tentokrát skládali opravdu s vypětím všech sil. Matěj je s přetrženou achillovkou do konce sezony mimo, Adam si z předchozího utkání odnesl pro změnu naštípnuté dva prsty na ruce. Bez Jirky Dymáka a poslední svobodný večer si užívajícího Lukáše jsme měli k dispozici jen dva beky. A navíc se na poslední chvíli kvůli pracovním povinnostem omluvil i Jirka Škrábek.
Z béčka jsem tak museli vytáhnout Jirkova bratra Vláďu a spolu s ním Vlada, oba si v našem dresu připsali soutěžní premiéru. Na rozehrávku se pak z útoku stáhnul Vašek a oba tyto tahy se postupem času velmi osvědčily.
Během první čtvrthodiny se ale hrálo prakticky jen před naší brankou, soupeř byl velmi aktivní a my se nějak nemohli dostat do hry. Ztráceli jsme míče a zvlášť ve středu pole jsme nedůsledně přistupovali k hráčům. Naštěstí hráči K.T.S. neměli zrovna dvakrát přesně seřízená mířidla.
Když už se jim ale podařilo dostat se do dobré střelecké pozice, naráželi s pravidelností na neprostupnou zeď v podání Pavla. Ten předvedl jeden z těch výkonů, při kterých donutí slabší jedince z řad protihráčů ke vzteklému pláči. A nešlo jen o nějaké rutinní zákroky, po jednom našem propadnutí musel hasit situaci tři na jednoho a obstál na výbornou.
Zato nám stačil jeden rychlý brejk k otevření skóre. Akci rozjel Anton, Vašek z křídla vrátil míč před branku a Vlado nás střelou na zadní tyč dostal do vedení. A za chvíli bylo ještě veseleji, Pavel po zažehnání nebezpečí před svou brankou rychle rozehrál, Vlado se na půlce zbavil svého strážce a zpoza vápna přehodil vybíhajícího gólmana. Soupeř se sice pokoušel reklamovat vysokou nohu, ale marně.
Postupem času se hra začala trochu vyrovnávat, díky otevřenější hře soupeře jsme se dostávali i do víc šancí, žádnou z nich už se ale využít nepodařilo. Na druhé straně ve vyložené šanci nedosáhl na zadní tyči na míč číhající útočník a Pavel tak čisté konto nakonec uhájil.
Zejména druhá půle byla, jak už to na Děkance bývá, hodně kontaktní, obě strany si nic nedarovaly, ale až na jeden žlutý zákrok na unikajícího Vlada nešlo o nic nebezpečného nebo zákeřného. V závěru chytře tahal čas Vašek, který dokázal udržet míč i ve složitých situacích a vynucoval si fauly, což nám samozřejmě hrálo do karet.

S ohledem na to, v jaké jsme se sešli sestavě a také s přihlédnutím k převaze soupeře zejména v prvním poločase jsou to zlaté body. Své šance jsme ale dokázali na rozdíl od soupeře využít a vybojovali jsme tak důležitou výhru v boji o udržení.
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Řadou výborných zákroků v první půli naprosto znegoval převahu soupeře, navíc se asistencí podílel na druhé brance.

Sviňmetr : 8 sviní (velmi kvalitní)