37. Lukáš Lojín
45. Pavel Řeháček
47. Pavel Řeháček (z penalty)
55. Jirka Škrábek (Adam Marcinik)

Hora štěstí, možná nejlepší individuální výkon sezóny v podání Pavla a slušná efektivita v koncovce, tato kombinace nás dovedla k na první pohled jasné výhře 6:2 nad Gólostroji, po kterých můžeme slavit jistotu záchrany už kolo před koncem. Soupeř byl přitom většinu času jednoznačně lepší a aktivnější a rozhodně si nezasloužil prohrát, natož takový rozdílem.
Do zápasu jsme šli v prakticky nejsilnější možné sestavě, do branky se vrátil Pavel a při další absenci Vaška jsme rádi využili možnosti povolat z béčka Tomáše Jedličku. Soupeř chvíli vypadal, že se nesejde, nakonec se ale, pod dohledem naštěstí jiné dvojice rozhodčích z Niňos než tři týdny zpátky, hrálo.
A začali jsme skvěle. Hned v první minutě ztratil jeden z obránců soupeře před vlastním vápnem míč, toho se zmocnil Lukáš a rychlou střelou nedal gólmanovi šanci. Ovšem místo aby nás rychlý gól nakopl, nastartoval místo toho Gólostroje. Ty ovšem po celý zápas nedostávaly svému jménu, protože v naší bráně od prvních minut zářil Pavel.
Ten si poradil jak s nebývalým množstvím standardních situací, kterých soupeř měl jen v prvním poločase snad deset, tak i s řadou nebezpečných střel i dorážek. Náš očistec odstartoval už ve druhé minutě riskantní rozehrávkou ve vlastním vápnem Lukáš a pak už jsme jen kupili chyby a nechali soupeře ovládat dění na hřišti.
Nutno samozřejmě přiznat, že Gólostroje rozhodně nevypadaly jako tým, který se pohybuje v pásmu sestupu, a směrem dopředu měly docela slušnou kvalitu. Z naší očekávané aktivity při brejcích do jejich otevřené obrany toho nakonec příliš nebylo, protože zejména v prvním poločase jsme se potýkali s nepřesnou finální přihrávkou.
A tak jsme si museli vypomoci jiným způsobem. Ačkoliv se to z poměru trestňáků zdá až neuvěřitelné, tak soupeř nevyužil ani jeden přímý kop, my z mála opravdu nebezpečných standardek hned dvě. A každou jiným způsobem. Ještě v prvním poločase Tomáš rozehrál přímý kop z nebezpečné pozice na u levé tyče stojícího Ivoše, který zasunul do prázdné branky. Hned po pauze sice soupeř dokázal snížit, když po našem nedůrazu ve vápně útočník nadvakrát překonal Pavla, pak se ale standardky ujal pro změnu Lukáš a přesnou bombou z poloviny hřiště nám vrátil dvoubrankový náskok. A následně nastaly opět Pavlovy chvíle, a to na obou stranách hřiště.
Nejenže si znovu připsal několik těžkých zákroků, ale ve chvíli vrcholícího tlaku soupeře využil špatného postavení svého kolegy a gólem přes celé hřiště definitivně zlomil zápas. A aby toho nebylo málo, tak o dvě minuty později jsme kvůli trochu hloupému faulu na Matěje mohli kopat penaltu a znovu Pavel ji bezpečně proměnil.
Soupeř ještě dokázal po rohu snížit zásluhou svého nejnebezpečnějšího hráče, my jsme ale v závěru ještě výsledek pojistili. První nadějný brejk proti vabank hrajícímu soupeři sice ještě Tomáš s Lukášem nevyužili, ani Tomáš Jedlička neproměnil ani jednu ze svých dvou šancí během minuty.Pak se ale do útoku vrhla hned čtveřice našich hráčů a ačkoliv to v jednu chvíli vypadalo na další zmařenou šanci, nakonec přeci jen uspěl Jirka Škrábek dorážkou Adamovy střely.

Útok solidní, obrana ale místy dost hrozná a Pavel tentokrát měl skutečně co zachraňovat. Užili jsme si si ale vcelku pěkný zápas v dobré atmosféře a ukázali jsme, že zvládáme i podobné zápasy. Jen těch komplikovaných a špatně řešených rozehrávek je v našem podání stále příliš mnoho, zbytečně se tak dostáváme pod tlak.
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Tentokrát to bylo jasné už tak od desáté minuty, a dva vstřelené góly po přestávce to jen podtrhly...

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)