Místo : Děkanka
Zápas : 1.kolo Hanspaulka
Autor článku : Tomáš
Výsledek : 0:6 (0:4)

Na první zápas jsem dorazili v poměrně prořídlé sestavě, takže jsme vzali s vděkem, již už tak trochu tradiční, posilu z "B" týmů Tomáš Jedličku. Se dvěma hráči na střídání jsem se vydali do boje. Jak se později ukázalo, dost nevyrovnaného!
S úvodním hvizdem a lehkým deštěm jsem začali zápas tradičně odzadu. Soupeř byl více na míči a prosazoval se přes nás přesnými a rychlými kombinacemi. Snad už ve 3. minutě jsme prohrávali. Tomáš J. byl v souboji pozdě, soupeře se mu odstavit podařilo, ale míč už smolně dopravil do Pavlem nekryté branky. Po pár minutách jsme se ani nerozkoukali, Lukáš na penaltovém puntíku ztratil míč a Pavel byl na zakončení krátký. Lukáš zkusil své štěstí kousek za půlkou, gólmanovi soupeře míč vyklouzl, ale Tomáš R. dorážel mimo. Následoval přímočarý průnik červeného hráče po lajně až před Pavla a bylo to 0:3. Ve valné většině soubojů jsme byli pozdě a počínali si nedůrazně. Nutno říci, že Pavel si připsal pár pohotových zákroků, ale na jemně a trochu posoleně ztečovanou střelu byl opět krátký. Poté před naší odkrytou brankou převedl Tomáš R. na zemi lachtana a trochu se štěstím vyhlavičkoval míč na rok. Možná zde chybí nějaké naše další šance, ale ty prostě nepřicházely. V kombinaci jsme si počínali jako žáčkové a pohyb bylo sprosté slovo.
Do druhého poločasu jsme šli s cílem "něco" vymyslet směrem dopředu a zabránit dalšímu navyšování banánů v Pavlově brance. Pár slibných útoků jsme měli, ale ve finální fázi jsme je vyhodnotili nepřesně, či skončili brejkem na naší branku. Přibívalo i více oken v naší obraně a soupeř tak pokračoval ve střílení branek a zahazování dalších gólových příležitostí. Místy se na hřišti i jemně přiostřilo, ale v rámci únosnosti. Dokonce i Pavel se snažil o střelbu přes celé hřiště a nutno dodat že poměrně nebezpečně. Ke konci jsme měli pár střeleckých pokusů, ale nulu na našem kontě jsem nevymazali!

Co dodat, dostali jsme kanára! Už od začátku zápasu jsme byli horším týmem a nic se nám nedařilo. Lítali jsme jak hadr a všude byli pozdě. Soupeř nás přehrával ve všech aspektech hry. Nikdo by se nemohl divit, kdyby konečné skóre bylo dvojciferné. Vyhořeli jsme v přebírání a obsazování hráčů, pohybu a občas i v důrazu a bojovnosti. Do dalších zápasů máme rozhodně na čem pracovat, pokud nechceme i v dalších duelech jen přihlížet soupeřově fotbalu a hrát na chvostu tabulky...
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Dnes se hráč zápasu hledal velmi těžko.., názory se různily, a tak padla volba na los :-). Tomáš v prvním poločase nepotrestal z blízka chybu gólmana soupeře, ale připsal si zákrok hlavou za překonaného Pavla na brankové čáře. Bohužel to vše bylo málo a na výsledku to bylo pranic znát.

Sviňmetr : 3.6 sviní (slabý průměr)