12. Tomáš Jedlička (Pavel Řeháček)
15. Vašek Doubek (Pavel Řeháček)
18. Tomáš Rosenberger (Vašek Doubek)
49. Matěj Kuncíř (Pavel Řeháček)

Heroický výkon zraněními zdecimovaného torza sestavy nám zajistil čtvrtou výhru v řadě, zároveň jistotu udržení v soutěži a také naději na umístění na medailové pozici. Na vítězství 4:3 nad silnými Albuquerque tuplaks měl lví podíl Pavel, který přihrál na tři góly a ve druhém poločase nás při tlaku soupeře mnohokrát podržel.
Nebývalé zdravotní patálie našeho týmu jako by neměly mít konce. Adam s Ivošem si už velmi pravděpodobně na jaře nezahrají, Jirka Škrábek sice o víkendu zkoušel hrát za béčko, jeho noha ale stále nebyla stoprocentní. Navíc oproti původním předpokladům se nestačil uzdravit Michal a na poslední chvíli jsme přišli i o Jirku Dymáka, který si nejspíš podvrtnul kotník.
Zbývající šestice posílená o už v podstatě stabilního hosta Tomáše Jedličku tak před sebou měla nelehký úkol. Tupláci byli sice v tabulce za námi, herně ale byli jednoznačně lepším týmem, jak se mělo záhy ukázat. Úvodní šanci hned v první minutě jsme ještě přestáli, jenže pak si při autu neporozuměl Matěj s Tomášem, Matěj v těžké pozici ztratil míč a následný brejk už soupeř pohodlně využil.
Od čtvrté minuty jsme tak prohrávali a situace nevypadala nijak růžově. Albuquerque jsme nechávali příliš mnoho prostoru ve středu hřiště a jeho rychlé kontry jsme nestíhali zachytávat. Několikrát nás tak musel držet nad vodou Pavel, kterému navíc po trochu utajené střele z křídla pomohla i tyč.
Postupně jsme ale získávali půdu pod nohama, zvládli zachytávat akce soupeře už na půlce a pomalu zjišťovali, že Tupláci pod tlakem také umějí chybovat. Do hry nás definitivně vrátil ve 12. minutě Tomáš Jedlička, který si zpracoval dlouhý Pavlův výhoz, zbavil se obránce a prostřelil gólmana.
Pavel svými výhozy dokázal přenášet rychle hru a zároveň eliminoval nebezpečí ztráty v rozehrávce. Tato ve své podstatě prostá taktika, kdy jsme využívali faktu, že soupeř brání vzadu jeden na jednoho, slavila až překvapivý úspěch. V podstatě to samé přes kopírák provedl o pouhé tři minuty později Pavel s Vaškem a najednou jsme vedli.
A vzápětí byli ještě veseleji, Vašek pláchnul po křídle a připravil na zadní tyči zapikolovanému Tomášovi jednu z těch nabídek, co se neodmítají. Soupeř byl přitom stále aktivnější, tvořil hru, jenže my jsme dokázali trestat jeho chyby a do poločasu získali dvoubrankové vedení.
Albuquerque po přestávce ještě přidali, na naší sestavě se pomalu začínala projevovat únava a převaha soupeře byla čím dál zřetelnější. Místy jsme raději jen odkopli míč nazdařbůh, abychom ušetřili trochu času a sil. V této těžké chvíli nám pomohl i bezchybně hrající Anton, který takřka neprohrál souboj na zemi ani ve vzduchu a často na poslední chvíli dokázal zabránit přečíslení.
Přesto jsme nedokázali zabránit snížení soupeře, Albuquerque si v útoku dokázali rychle vyměnit míč a na střelu z bezprostřední blízkosti Pavel neměl šanci reagovat. Předtím a hlavně poté ale dokazoval, že pokud má formu, tak ho lze překonat jen obtížně. Zlikvidoval několik vyložených šancí, další střelu zblízka zvládl vytáhnout na břevno a hlavně díky němu v té chvíli naše naděje žila.
Ve 49. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Pavel opět výborně vyhodil, vysunutý Matěj šel do souboje s obráncem na první pohled neúspěšně, jenže bek se nedohodl s gólmanem a neposedný míč se nakonec odrazil zpátky k Matějovi, který ho v pádu dorazil do prázdné branky. Soupeř pak znovu zapnul turbo, dokázal poměrně rychle znovu snížit, vyloženou šanci na vyrovnání si ale už v závěru nevypracoval.

Doslova vydřené vítězství, kdy naše prořídlá sestava podala výkon na hranici možností a právě za bojovnost a vůli jsme si vyhrát zasloužili. Jinak herně nešlo o dvakrát povedený zápas, Albuqueque byli jasně lepší, většinu zápasu nás přehrávali, akorát zdaleka nebyli tolik efektivní.
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Svými přesnými výhozy a výkopy se podílel na třech našich brankách a na druhé straně nás zachránil při řadě vyložených šancí soupeře.

Sviňmetr : 7.9 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr