Zápas : 4.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:4 (0:2)

47. Lukáš Lojín (Tomáš Rosenberger)
60. Lukáš Lojín (Ivo Kurhajec)

Naprosto tristní výkon v utkání s Pivní pohodou nás stál důležité dva body v boji o záchranu. Za celých 60 minut jsme se prakticky nedokázali dostat do hry, vršili chybu za chybou a výsledná porážka 2:4 se tak jeví ještě jako milosrdná.
Do zápasu nastoupila stejná sestava jako proti Paloučku, pouze s tím rozdílem, že chyběl zraněný Vašek. Jeho absence se ukázala záhy být velmi citelnou, ovšem takový herní výpadek, který jsme v tomto utkání převedli, se nedá omluvit ani vysvětlit absencí jednoho hráče.
Ačkoliv soupeř byl papírově nejslabší z našich dosavadních protivníků a nepředvedl nijak úžasný výkon, zvládl nás v naprosté pohodě přehrávat od první minuty a jen Pavlovi a smůle Pohodářů v koncovce jsme vděčili za to, že bylo v druhé půli ještě o co hrát. Náš výkon totiž nejenže naprosto neodpovídal páté lize, ale ani zdaleka se neblížil čemukoliv, co jsme produkovali v předchozích třech sezónách.
Naše hra byla naprosto stereotypní, bez nápadu, vepředu sterilní a v obraně plná chyb. Postupný útok skončil většinou na druhé, maximálně třetí nepřesné přihrávce a dlouhé míče nevedly k ničemu, neboť nikdo z útočníků je nebyl schopen udržet. Hráli jsme tak většinu času bez míče, zatímco soupeř vcelku jednoduchou hrou na pár přihrávek procházel naší obranou jako na nedělní promenádě a permanentně ohrožoval naši branku.
Je tak s podivem, že jsme dokázali udržet čisté konto celých 20 minut. Pak si ale Ota nechal na pravé straně hloupě utéct hráče a soupeř už nabídnuté přečíslení dokázal využít. A navíc ještě do půle vedení navýšil, když jsme opět při rohu nechali trestuhodně neobsazeného hráče ve vápně.
Po přestávce jsme samozřejmě chtěli s výsledkem něco udělat, ale naše snaha byla hodně křečovitá a celkový obraz hry se nijak nezlepšil. Ve 45. minutě se zrcadlově opakovala stejná situace jako před prvním gólem, bohužel dokonce se stejným obsazením a za této konstelace už vlastně nebylo o co hrát.
Lukáš sice dokázal takřka vzápětí po Tomášově hlavičce snížit, na výraznější korekci výsledku jsme ale neměli. Naopak definitivu na vítězství Pivní pohody dala další z našich těžko pochopitelných chyb. Tomáš ztratil na půlce míč, Jirka místo by ho zajistil, tak se vydal kupředu a výsledkem byl osamocený útočník běžící na naši branku. Konečnou podobu výsledku dal v nastaveném čase znovu Lukáš.

Od první do poslední minuty naprosto tragické představení, nehodné kvalit tohoto týmu. Nebyli jsme schopní naprosto ničeho a důležitý zápas se soupeřem v boji o záchranu jsme naprosto a fatálně zbabrali. Máme čím dál větší problémy v základních činnostech, jako je přebírání hráčů a komunikace v obraně a dostáváme nesmyslné góly ze standardek, což se nám dříve nestávalo. Nejsme schopni kloudně rozehrát a neustálým nakopáváním na osamocené útočníky naprosto rezignujeme na snahu tvořit hru. Výkon v prvním zápase nám paradoxně spíš uškodil, protože jsme si možná začali myslet, že všechno půjde samo. Realita je taková, že nás čeká ještě sakra práce, abychom se v pětce vůbec udrželi. S podobnými výkony bychom měli problémy i v nižších soutěžích...
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Jeden z mála, jehož výkon snesl vůbec nějaké měřítko...

Sviňmetr : 3.2 sviní (slabý průměr)