Výsledek : 3:1 (1:0)

25. vlastní
51. Lukáš Lojín (Vašek Doubek)
59. Matěj Kuncíř (Vašek Doubek)

Premiéra v 5. lize a zároveň první zápas na novém hřišti v Malešicích se nám i přes nepřízeň počasí výsledkově vydařil. Přes krátkodobý herní výpadek na začátku druhé půli jsme nakonec zúročili herní převahu a v porazili Koloušky 3:1.
Na úvod je nutné zmínit jednu kuriozitu, poprvé po neuvěřitelných 157 zápasech chybělo v sestavě Tomášovo jméno. Poslední absenci našeho "železného muže" z podzimu 2008 přitom pamatují ze současného kádru už jen Matěj, Pavel a Jirka Dymák. Kromě Tomáše jsme se v prvním soutěžním utkání jara museli obejít i bez Adama, který s natrženými vazy v kotníku přijde minimálně o půl sezony.
Pokud bychom vzali v potaz jen obranu a kontrolu míče, tak prvním poločasem jsme se výrazně přiblížili ideálu toho, co bychom chtěli hrát. Soupeř si za celých třicet minut vypracoval tak dva jakési náznaky šance, jinak působil dost bezradným dojmem. My jsme byli aktivní, dokázali jsme udržet míč, bohužel žádnou z řady solidních příležitostí se proměnit nepodařilo.
Což mrzelo dvakrát, neboť gólman soupeře míče většinou pouze vyrážel a celkově působil nejistým dojmem. A tak nám musela pomoci náhoda a dobrý Pavlův výkop, který před nabíhajícím Michalem uklidil za záda vlastního gólmana nešťastný obránce. A mohlo být ještě lépe, jeden z beků evidentně stáhl Vaška, který mohl jít sám na gólmana, ovšem ten svému pádu přidal tolik, že rozhodčí nechal pokračovat ve hře. A Venca to pak o přestávce od Lukáše pěkně schytal.
Výkon z prvního poločasu nás bohužel uspokojil, protože jak jinak si vysvětlit, že jsme po pauze naprosto přestali hrát, přenechali iniciativu soupeři a do toho začali kupit chyby v obraně. Jen díky Pavlovi a kupě štěstí nás za to Koloušci potrestali pouze jednou. Ovšem s ohledem na náš výkon hodně signifikantním způsobem. Obránce se při bohorovné rozehrávce s míčem zamotal, ale my ho nejen nedohráli a nepřipravili o balón, ale nechali ho dokonce vyvézt míč do rychlého protiútoku, který zakončila přesná střela z křídla.
Vyrovnání nás konečně trochu probralo a také jsme zlepšili přechod do útoku. Znovu jsme se tak začali dostávat do šancí, ale v brance soupeře jako by stál úplně jiný gólman v první půli. Vyznamenal se zejména spektakulárním dvojzákrokem proti Antonovi i dorážejícímu Vaškovi a kapituloval až devět minut před koncem. Lukáš převzal balón ve středu hřiště, nahodil turbo, prohnal se kolem obránce a narval míč na zadní tyč tak, že se meruna zasekla v brankové konstrukci.
Soupeř musel otevřít hru a za to jsme ho v závěru ještě jednou potrestali, když Vašek vysunul Matěje a ten se svým typickým důrazem protlačil míč do branky.

Pokud budeme hrát tak, jako v prvním poločase, nemusíme se bát nikoho a ničeho. Nic ale není zadarmo a jakékoliv povolení v koncentraci by se nám příště mohlo vymstít.
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

V první půli se výrazně podepsal pod náš první gól v 5. lize, po přestávce nás pro změnu hodně podržel...

Sviňmetr : 7.1 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Myslím, že povedený zápas. Zachytat ste mě nechali, góly jsme nakonec dali. Hřiště taky dobrý si myslím. Jen ještě musím najít nějakou lepší cestu autem na hřiště...