54. minuta
Vašek Doubek
 54. minuta
Adam Marcinik

Modrý Svině poprvé ve své historii postupují do páté ligy! Rozhodnutí přišlo nečekaně už kolo před koncem, neboť oba naši pronásledovatelé shodně prohráli a nám tak stačila k jistotě 2. místa ve skupině výhra 2:0 nad Alténou v utkání, které ale jinak zvlášť povedené nebylo.
Ještě den před zápasem žila naděje, že poprvé v sezoně nastoupíme kompletní (a konečně si uděláme novou týmovou fotku), ale nakonec Michala sklátila nemoc a Jirka Dymák nestíhal z práce. Naopak do branky se vrátil Pavel, aby nakonec úspěšně zaútočil na svou třetí nulu za sebou.
Úvod zápasu byl z naší strany hodně vlažný, soupeř naopak vstoupil do hry s elánem, ono mu také s ohledem na situaci v tabulce nic jiného příliš nezbývalo. Postupně se ale situaci na hřišti vyrovnala a v 10. minutě jsme se dostali do vedení. Vašek chytře rozehrál trestný kop a u levé tyče stojící Ivoš se trefil přesně mezi nohy přesouvajícího se brankáře.
Ve zbytku první půle jsme pak byli mírně lepším týmem a hlavně jsme dokázali přidat druhou branku, když Matějův míč směrující na Ivoše nešťasně srazil za záda gólmana jeden z vracejících se obránců. Aktivní Ivoš to pak ještě zkoušel po Vaškově autu hlavou, tentokrát se ale jinak nepříliš jistý gólman Altény vyznamenal.
Na druhé straně Pavel musel vytáhnout jednu střelu zdálky ze šibenice a další skvělý zákrok předvedl při přečíslení tří proti jednomu, které vzniklo po našem špatně rozehraném rohu.
O poločase jsme si nejspíš řekli, že dvoubrankové vedení nám postačuje a podle toho se také začali chovat. U většiny míčů jsme byli pozdě, prohrávali jsme osobní souboje a soupeř začal kontrolovat hru. Do žádné vyložené šance se ale vlastně nedostal. A to třeba v jednu chvíli rozehrával asi šest rohů za sebou, když jsme nebyli schopni odkopnout míč do bezpečí.
Se hrou po zemi jsme si příliš hlavu nelámaly a dlouhé míče většinou vedly jen ke ztrátě, takže jsme většinu druhé půle odehráli bez míče. Naštěstí obrana vcelku fungovala a soupeř byl víceméně jalový, takže jsme náskok nakonec dokázali ubránit. Škoda jen rozmíšky v závěru zápasu, kdy dostal trochu zbytečnou žlutou kartu Adam a v posledním kole nám tak bude chybět.

Uhráli jsme takový výsledek, jaký jsme potřebovali a jaký nám s ohledem na vývoj v tabulce stačil. Už před utkáním jsme věděli, že AC SK FC prohráli a také výhra Paloučku nad Polnohospodárem se za normálních okolností dala vcelku čekat. Jak ale po zápase poznamenal tuším Vašek, tohle v páté lize nebude stačit ani omylem...
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

V zápase měl vlastně jen dva těžké zákroky, ale opět oplýval jistotou a nejen za třetí nulu v řadě si to prostě zaslouží.

Sviňmetr : 5.9 sviní (standard)