Zápas : 3.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:1 (0:0)

40. Tomáš Rosenberger (Lukáš Lojín)
51. vlastní

Po hodech obvykle přichází půst, takže po sedmi gólech v síti Kamarádů v našem případě přišlo nebývalé trápení proti Lazarethu. Ačkoliv jsme zejména ve druhé půli měli znatelnou územní převahu, nakonec jsme i kvůli špatnému Pavlovu dnu byli rádi za vydřenou výhru 2:1.
Zápasy, ve kterých jsme jasným favoritem, nám často nejdou a i tohle byl podobný případ. I bez obou Jirků a "klecanského Messiho" jsme měli stále hodně konkurenceschopnou sestavu, zatímco soupeř začínal bez střídání a se znatelně vyšším věkovým průměrem než my.
Jenže od počátku jsme se místo snahy o rychlou hru přizpůsobili vlažnému tempu soupeře, který dobře bránil a nikam se zbytečně nehnal. Prvních dvacet minut se tak odehrálo bez větších šancí, protože jsme byli doslova líní na krok a stereotypní rozehrávka na vlastní polovině ani nákopy k ničemu kloudnému nevedly.
Z letargie nás probudila až odpískaná penalta, byť ne úplně tím způsobem, jakým by bylo záhodno. Jinak skvělý gólman Lazarethu chytil ve vápně Michala za nohu a pozornému rozhodčímu to neušlo. K exekuci se nikdo moc nehrnul, tedy kromě Pavla. Ten si sice věřil, ale penaltu kopl prachbídně.
Poté nám asi konečně došlo, že tímhle způsobem se k bodům nedostaneme, zlepšili jsme pohyb a začali trochu hrát. Výsledkem tlaku v závěru první půle byla série rohů a závarů ve vápně, jenže bez gólového efektu. Střelecké trápení proti Lazarethu tak pokračovalo i po desetileté přestávce od tehdejší bezbrankové remízy.
Druhý poločas se naštěstí nesl v duchu naší pokračující aktivity. Soupeř měl v prvním poločase několik zaznamenáníhodných šancí, po přestávce ale, už s hráči na střídání, stále spíš bránil a do velkých ofenzivních manévrů se nepouštěl.
To nám se sice dařilo soupeře zatlačit na jeho polovinu, přicházely i šance, ale góly nikoliv. Tentokrát trochu se trápící Vašek trefil jen břevno, Matěj pro změnu tyč, v obtížném postavení nedokázali zakončit Michal ani Tomáš a vypadalo to, že rozhodne první gól. Ten se naštěstí podařilo dát nám, když rozjetý Lukáš prolétl obranou a předložil Tomášovi míč před prázdnou branku.
Obraz hry se sice nadále nezměnil, ale skóre bylo brzy vyrovnané. Svou druhou černou chvilku si vybral Pavel, který tak dlouho otálel s odkopem, až nastřelil dobíhajícího útočníka a od něj se míč odrazil do branky. A mohlo být ještě hůř, Ota u lajny podcenil situaci a na Pavla se následně řítil osamocený útočník, mířil však naštěstí pro nás do tyče.
Někde ve hvězdách bylo psáno, že toto trochu podivné utkání zkrátka nemůže rozhodnout normální gól. Pavlův dlouhý výhoz skončil v 51. minutě až u soupeřova vápna u Michala, kterému do zpracování míče vletěl obránce a nešťastně přeloboval vlastního gólmana. Vedení se už napodruhé podařilo udržet.

Pokud chceme hrát o přední příčky, musíme být v podobných zápasech zkrátka mnohem dominantnější. Nesmí se stát, že se přizpůsobíme hře protivníka a hrajeme tak vlažně jako v první čtvrthodině. Teď nás čekají mnohem těžší zápasy, v následujících dvou duelech se na rovinu ukáže, jaké máme šance. S podobným výkonem a přístupem si ale ani neškrtneme, byť je pravděpodobné, že Pavla takhle černý den zas dlouho nepotká...
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Ze dvou velkých šancí alespoň jednu proměnil, to o sobě nikdo jiný říct nemůže...

Sviňmetr : 6.2 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Sorry chlapy, ale já se hrozně nudil :D To pak udržet koncentraci je fakt těžký :D