23. Vašek Doubek (Tomáš Rosenberger)
29. Ivo Kurhajec (Lukáš Lojín)
42. Ivo Kurhajec (Tomáš Rosenberger)
53. Tomáš Rosenberger (Vašek Doubek)

Rozlučka s letošní jarní sezónou nakonec byla vítězná. Na Mikulovce jsme v zajímavém zápase udolali našeho tradičního soupeře Dromedarians 4:3 a se 14 body a šesti výhrami jsme překonali dosavadní nejlepší výsledek v 6. lize z jara 2009.
Z obvyklé jarní sestavy chyběl v derniéře pouze nachlazený Matěj a na svatbu se chystající Jirka Škrábek. Soupeř měl sice ještě teoretickou šanci na postup, ale zápase se odehrával až na výjimky celkem v klidu, což bylo s ohledem na "výkon" laického rozhodčího až s podivem.
První desetiminutovka rozhodně nepatří herním úsekům, kterými bychom se mohli po sezóně pyšnit. Prakticky jsme se nedostali k míči, zatímco soupeř neustále hrozil. Chyběl pohyb a naopak aktivně hrající Dromedarians nás sevřeli na vlastní půlce. Naštěstí z toho vytěžil pouze jeden gól, když Anton nedokázal odkopnout míč a útočník v trochu nepřehledné situaci překonal bezmocného Pavla.
Postupem času jsme ale vyrovnali hru, výjimečně se začaly dařit dlouhé nákopy na "hroťáka" Tomáše a jeden z nich přinesl ve 23. minutě vyrovnání. Tomáš na hranici vápna a brankové čáry narazil Vaškovi a ten s nezbytnou kapkou štěstí protlačil míč za brankáře.
V této fázi hry se střídaly šance na obou sranách a přibylo i faulů. Soupeř přišel po nezaviněné srážce s Adamem o jednoho z hráčů, jelikož však tato situace skončila krvavým zraněním, vyvolalo to trochu nezbytných emocí. Jeden z nedovolených zákroků Dromedarians se nám podařilo potrestat těsně před poločasem, Vašek rozehrál standardku pro Lukáše a jeho střelu levačkou tečoval mimo dosah gólmana Ivoš.
Druhá půle nabídla obrázek, který bychom rádi vídali na svých zápasech častěji. Soupeři se přiliš nedařilo a jeho šance končily nejčastěji nepřesnými přihrávkami, naopak my jsme hráli v pohodě a na obvyklé poměry náš útok doslova zářil. Některé dobré šance sice zůstaly nevyužity, ale ve 42. minutě s chutí hrající Tomáš načasoval ideální přihrávku na Ivoše, který se trefil mezi nohy vybíhajícího gólmana.
Dromedarians se ale nevzdali a záhy snížili, při brejku do naší rozhozené obrany oklamal útočník bránícího Otu a trefil se nechytatelně na zadní tyč. Ale sedm minut před koncem nám vrátil dvoubrankový náskok Vašek, který vymyslel snadný gól pro Tomáše a vrátil mu tak gólovou nahrávku z první půle.
Závěr byl obou straně aktivní a i trochu hektický. Pavel se nadechl k velkém gólmanskému výletu, dostal se až před svého kolegu v brance Dromedarians, ale tento pokus o lob si rozhodně za rámeček nedá, navíc jsme vzápětí málem inkasovali do prázdné branky. Soupeř v úplném závěru ještě jednou snížil po vlastní brance Ivoše, těsný výsledek už jsme ale udrželi.

První čtvrthodina byla dost strašidelná, ale postupem času jsme se probudili a svého soupeře nakone přetlačili. Podali jsme velmi dobrý týmový výkon a pochvalu tentokrát zaslouží zejména útok a Pavlova dobrá rozehrávka. Škoda, že jsme tento výsledek se stejným soupeřem nedokázali uhrát přesně před rokem, mohli jsme si ušetřit podzimní anabázi v sedmičce...
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Konečné dostával od Pavla ty správné míče a bylo to znát. Vybojoval důležité vyrovnání pro Vaška, v druhé půli nádhernou přihrávkou vybídl ke skórování Ivoše a vítězný gól sám vstřelil...

Sviňmetr : 7.2 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : první 3 goly byly určitě jinak ale to je jedno :D Ale jinak musím říct, že to byl jeden asi z nejvíc fajn zápasů, co se po stránce atmosfery týče. Soupeř fajn, jen dejme tomu 2 závary, jinak pohoda (hold Adam no :D ) a i sme hráli dobře a soupeř taky marnej nebyl.