Výsledek : 3:0 (0:0)

38. Tomáš Rosenberger
44. Lukáš Lojín (Adam Marcinik)
53. Jirka Dymák (Lukáš Lojín)

Modrý Svině vstoupily do podzimní sezóny pravou nohou, na Mikulovce jsme i bez střídání dokázali porazit nebezpečný Sargas 3:0 a zdolali tak první překážku na cestě zpět do šesté ligy.
Úvod podzimu nás nezastihl v ideálním rozpoložení, tedy co se počtu hráčů týká, a byli jsme tak rádi, že jsme měli papírově k dispozici alespoň jednoho hráče na střídání. Ze zdravotních důvodů zůstávají mimo hru Jirka Škrábek s Ivošem, Anton byl na dovolené a Michal na tréninku. Navíc Matěj dorazil s bolavými zády a po jediném střídání musel odstoupit. čekala nás tak náročná šichta v šesti.
Soupeř se naštěstí málem nesešel vůbec a také nemohl střídat, síly tak byly v tomto směru vyrovnané. V prvních minutách jsme si dokázali vytvořit mírný tlak, leč bez nějaké větší šance. Postupem času se začal víc prosazovat soupeř, kterému vycházely hlavně dlouhé nákopy sklepávané na nabíhající křídla. V těchto situacích nás několikrát včasným vyběhnutím zachránil Pavel.
Hra obrany, která se v tomto složení setkala poprvé, se zlepšila až ve druhé půli, kdy si Adam prohodil místo s Jirkou. A samozřejmě nám pomohl první gól, který se urodil takříkajíc z ničeho. Tomáš se dostal k odraženému míči na levém křídle a v situaci, kdy všichni čekali nahrávku na nabíhajícího Lukáše, vystřelil přes obránce na branku a totálně zaskočil přesouvajícího se gólmana.
Soupeř dál hrozil nákopy i nebezpečnými auty, kdy mu ke gólu několikrát chyběl pouze kousek, ale také trochu znervózněl. Vliv na to měl rovněž slabý výkon rozhodčího, který však přehmaty rozděloval na obě strany a nepřipsal si žádný výsledek ovlivňující výrok.
Sargas se snažil, ale vyrovnání se nedokázal přiblížit, naopak podruhé inkasoval, když Lukáš zdálky prásknul do míče a ten po odrazu od tyče skončil v síti. A sedm minut před koncem definitivně zlomil zápas Jirka, jehož střela kolem clonících hráčů skončila u zadní tyče.

První půli jsme se hledali, po přestávce už byl herní obraz lepší, stále to však bylo více vítězství vůle a nasazení než fotbalovosti. Ale přesně o tom to je, pokud budeme hrát "hezkej" fotbal a budeme prohrávat, nebude to k ničemu, zatímco tyhle dva body nám už nikdo nevezme...
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Zvláště v prvním poločase nás několika důležitými zákroky podržel a zaslouženě po roce a půl vychytal čisté konto...

Sviňmetr : 7.7 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Proste sme si to oddreli, tak to ma bejt, ja si paradne zachytal a bavilo me to :)

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : GRT match boys!