Výsledek : 2:1 (0:1)

32. Pavel Řeháček
54. Matěj Kuncíř (Anton Olchovoj)

59. minuta

Naděje umírá poslední! Těžký zápas na promáčené Zákostelní jsme zvládli a po doslova vydřeném vítězství 2:1 nad Medicínou máme stále šanci na udržení v soutěži.
Ideálnější prostřední na tuhý boj o záchranu jsme si opravdu představit nemohli. Po dvoudenním dešti bylo hřiště na Zákostelní promočené jak dětské plínka, navíc příliš nefungovala drenáž a před lavičkami stálo několik centimetrů vody. Hrát se však nakonec dalo a tak jsme ani příliš neuvažovali nad odkladem zápasu.
Od zaščátku jsme nastoupili s nasazením a bojovně, což se soupeři moc nelíbilo a rozehrál nesmyslnou, přesto stále velmi oblíbenou etudu na téma "skluzy se nesmějí". Bohužel rozhodčí byl stejného názoru a hlavně zpočátku posoudil několik čistých zákroků jako faul. Později ale chyboval spíš rovnoměrně na obě strany a na výsledku podíl neměl.
V prvním poločase se nám příliš nedařilo zachytávat náběhy z druhé vlny a po jednom z nich jsme také inkasovali, když na střelu zpoza vápna Pavel nedosáhl. Při dalších šancích soupeře nás ale opět podržel a hlavně v druhé půli si připsal několik důležitých zákroků. Ani soupeř nebyl vzadu úplně jistý, přesto jsme se dostali k jediné větší šanci, kterou ovšem Ivoš nedotáhl.
Do hry nás dostal hned po přestávce Pavel, jehož nákop si ve výskoku tečoval do branky soupeřův gólman. Potřebnou černou práci při gólu odvedl Tomáš, přes kterého se vybíhající brankář nedokázal k míči dostat. Zápas byl nadále hlavně o bojovnosti a hra se přelévala ze strany na stranu.
Šance na rozhodnutí měly oba týmy, za nás Tomáš zakončoval z brankové čáry jen do boční sítě, Ivoše vychytal gólman a jeho další průnik zastavil neodpískaný faul. Nakonec jsme se přeci jen dočkali, právě Ivoš s Matějem vybojovali míč, v nastalých zmatcích před brankou se nejlépe rozientoval Anton a Matěj pak měl před poloodkrytou brankou čas i na zpracování.
Zbývalo pět minut do konce a tak jsme se raději zatáhli a doufali, že výhru už nějak ukopeme. Soupeř nás zamknul na vlastní polovině, rozehrával několik standardek, vyloženou šanci ale naštěstí neměl. V úplném závěru ještě dostal Tomáš za skluz u rohového praporku žlutou kartu, poslední standardku ale soupeř nevyužil.

Urvané, vydřené, vybojované vítězství na příšerném terénu. Nic pro oko diváka, ale první dějství záchranářského triptychu jsme zvládli a v příštím kole si to můžeme rozdat s "oblíbenými" Albuquerque. Pokud budeme bojovat tak, jako poslední tři zápasy, máme stále slušnou šanci...
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Dal důležitý vyrovnávací gól, výkopy mu tentokrát šly a hlavně v druhém poločase nás několikrát zachránil.

Sviňmetr : 7.3 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Super mač :-)..., ale proč to předtím takto nešlo? :-/