29. vlastní

45. minuta
Miroslav Woth
 54. minuta

zázraky se prostě letos na jaře nedějí. Téměř celý zápas statečně vzdorovala naše oslabená sestava borcům z Opatoffu, v poločase dokonce vedla, jenže nakonec jsme v posledních dvou minutách přišli i o remízu a porážka 3:5 v dohrávce 1. kola posouvá naše naděje na záchranu do oblasti teorie.
K dalšímu pozdně večernímu zápasu jsme na Mikulovku nedorazili zrovna v optimální sestavě. Chyběl zraněný Jirka Dymák, Michalovi odstartovala florbalová příprava a scházel nám i Matěj, kterému začal víkend už ve čtvrtek... Bez tří důležitých hráčů jsme nemohli samozřejmě rozehrát nějakou velkou ofenzivní partii, od začátku jsme se soustředili zejména na obranu a nechali aktivitu soupeři.
Okamžitě po zisku míče jsme vyráželi do brejků a brzy se nám zadařilo, když po pěkné kombinaci dostal Anton do sítě Ivošovu přihrávku. Bohužel radost nám dlouho nevydržela, dvakrát soupeř přihrál z křídla pod sebe a dvakrát Mirek neuhlídal nabíhajícího hráče z druhé vlny.
Inkasované góly nás ale nesrazily, dál jsme hráli svojí hru a čekali na chyby soupeře. Velkou šanci tři na jednoho sice ještě Ivoš zazdil mizernou přihrávkou na Antona, ale závěr první půle nám patřil i s gólovým vyvrcholením. Nejdřív tečoval Mirkův trestňák za záda gólmana Tomáš a těsně před poločasovým hvizdem propadl brankáři do sítě vlastním obráncem tečovaný Jirkův aut.
Bohužel druhých třicet minut už nebylo zdaleka tak kvalitních, jednak soupeř znatelně přidal plyn a pak nám také začaly trochu docházet síly. Přesto jsme drželi životně důležité vedení až do 46. minuty. To už jsme byli notnou chvíli pod soustavným tlakem a gól byl jen logickým vyústěním. Už poiksté v sezóně jsme neuhlídali náběh při rohu a Ivošův hráč mezi nohama Pavla vyrovnal. Navíc jsme záhy přišli o zraněného Jirku a dohrávali tak bez střídání.
Remíza pro nás byla sice málo, ale lepší něco než nic. Bohužel ani to "něco" nám nebylo souzeno. Pavel sice chytal jak v časech své nejlepší formy, drželi jsme se i za cenu faulů a žlutých karet, nakonec to ale nebylo nic platné. Dvě minuty před koncem znenadání vyplaval za Ivošem hráč a dotlačil míč za Pavla, těsně před koncem pak ještě Míra ztratil míč a soupeř nám ukázal, jak se proměňuje tři na jednoho.

Za nasazení a bojovnost bychom si minimálně bod zasloužili, ale na to se bohužel nehraje. V sezóně jsme už mnohem dřív zbytečně poztráceli spoustu bodů, takže tenhle výsledek zas až tolik nepřekvapí. naděje už sice skomírá, ale dokud existuje matematická šance, musíme se o ni porvat...
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Odehrál jednoznačně nejlepší zápas na jaře, chytil řadu šancí a v druhé půli dlouho držel naše naděje na body...

Sviňmetr : 6.3 sviní (velmi kvalitní)

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : První půle skvělá, pak už nás umotali, škoda že nebyl ještě jeden na střídání, to bychom mohli klidně vyhrát, žádnej zázrak teda rozhodně nepředvedli... A pro nemnohé pamětníky ještě poznámka - je to furt ta stejná banda arogantních ubrečenců jako před šesti lety...:-)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Jako škoda že sme to neubránili, ale soupeř byl lepší a zasloužil si vyhrát. Ale myslim, že sme podali hodně dobrý výkon, když ho podáme i v následujících zápasech, tak si z nich odneseme plný počet bodů :)