Zápas : 2.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:3 (0:2)

46. Miroslav Woth (Anton Olchovoj)
54. Ivo Kurhajec (Tomáš Rosenberger)

Nepomohla prakticky nejlepší možná sestava ani herní převaha v druhé půli, další sezónu Hanspaulky jsme začali zaslouženou porážkou. XXX po takticky mnohem vyzrálejším výkonu zvítězili 3:2 a Tomáš tak svůj 250. zápas v modrém dresu vítězstvím neoslavil.
Na úvod soutěže jsme na Pražačku dorazili prakticky s tím nejlepším, co máme k dispozici, jen návrat Jirky Dymáka po půlroční absenci se musel prozatím odložit. Že by ale tento fakt měl v prvním poločase na naší hru nějaký pozitivní vliv, to se rozhodně říct nedalo. Souhra vázla, zbytečně jsme se uchylovali k dlouhým nákopům a nedokázali si vytvořit ani krátkodobou herní převahu.
To soupeř byl efektivnější a po našem zaváhání šel poměrně brzo do zaslouženého vedení. A mohlo být ještě hůř, střela směřující mimo branku se otřela Antonovi o ruku a po chvilce protestů obou stran se nakonec rozhodčí dohodli na tom, že mají XXX kopat penaltu. Její exekutor však učinil nevídané gesto fair play a úmyslně minul branku.
Možná že tušil, že tenhle gól jeho týmu nakonec chybět nebude. Ještě do poločasu totiž XXX zvýšili náskok, když se ve vápně smolně odrazil míč od Jirky Vojíře a dorážející útočník překonal bezmocného Pavla. V první půli jsme předvedli prakticky jediný světlý záblesk hry, pěknou kombinaci po zemi zakončoval Michal bohužel jen do brankáře.
Druhých třicet minut už bylo o mnoho lepších, jenže ta koncovka... Jirka Škrábek dám na hranici vápna dorážel vysoko nad, z těsné blízkosti neuspěli Ivoš, znovu Michal ani v závěrečném tlaku Tomáš. Do hry se mnohem více dostával Míra a nakonec se stal také naším prvním střelcem, když si efektně obhodil obránce a zavěsil na vzdálenější tyč.
Jenže v té sobě už jsme prohrávali 0:3, naši špatnou rozehrávku totiž vystihl jeden z útočníků a tváří v tvář Pavlovi nezaváhal. V závěrečných minutách se po Mírovi dokázal prosadit i Ivoš, který hlavou zužitkoval Tomášův aut a vykřesal ještě nějakou naději alespoň na remízu. Další gól jsme však už mírně pasivnímu soupeři dát nedokázali.

Hrát celý zápas jako poslední čtvrthodinu, tak jsme nejspíš nemuseli dumat nad příčinami porážky. Faktem je, že na úvod se nepovedlo prakticky nic. Obrana nebyla nejjistější, souhra hlavně v prvním poločase mírně řečeno vázla a o koncovce nemá smysl se bavit. Paradoxně uprostřed zmaru jsme předvedli akci, která musela potěšit každé divácké oko, byť bez gólového zakončení. Pokud však je pětice na hřišti schopná si takovým způsobem nahrát a dokombinovat skoro až do branky, tak chtě nechtě je na pořadu dne otázka, proč stále nesmyslně hrajeme nakopávané míče...
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Herně to tentokrát nevyšlo asi nikomu, ale Tomáš asistoval u gólu na 2:3, v závěru mohl dokonce vyrovnat a hlavně odehrál jubilejní zápas...

Sviňmetr : 4.2 sviní (standard)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Nuda. Nuda. Nuda. Po nasi herní stránce děsnej zápas