40. Matěj Kuncíř (Ivo Kurhajec)
48. Ivo Kurhajec (Jirka Škrábek)
55. Tomáš Rosenberger (Petr Gregor)
59. Matěj Kuncíř (Ivo Kurhajec)

Divoké utkání bez rozhodčího, zato plné chyb obran i brankářů, neproměněných šancí a také emocí, na jehož konci jasme mohli slavit zisk bodu v už téměř ztraceném zápase. Tak nějak by se dal ve zkratce charakterizovat duel s Albuquerque, ve kterém Tomáš dokončil první stovku zásahů za Modrý Svině.
Na Mikulovku jsme se sjeli po dlouhé době v plné sestavě, tedy i s Pavlem v brance a na soupeře bojujícího o záchranu jsme si věřili. Jenže naše ego utrpělo trhliny už po třech minutách, kdy míč z ostrého úhlu propadl Pavlovi mezi nohama do sítě. Naštěstí jsme dokázali rychle odpovědět, Mirek ideálně našel Antona a ten bleskově vyrovnal.
V první půli jsme měli několik dalších tutovek po chybách obrany Tupláků, jenže pohříchu jsme trefovali vždy jen brankáře. Nevedlo se Ivošovi, Matějovi ani Mirkovi, který byl po krásné narážečce Michala Vrtišky s Matějem sám před gólmanem, jenže mířil jak bylo řečeno výše pouze do něj.
To soupeř byl o mnoho efektivnější, a poté, co Mirek naprosto nepochopitelně vypustil souboj a hráče, který šel pak sám na Pavla, ani nepronásledoval, jsme znovu prohrávali. A do poločasu bylo ještě hůře, další vypuštěný souboj ve středu pole a střela po zemi na zadní tyč, za kterou se Pavel jenom ohlédl.
Přestávka byla více než o hecování a vymýšlení taktiky o emočních výlevech a tak není divu, že Albuquerque brzy využili další ze série naších chyb a vedlo už o tři góly. Pak sice Matěj zvedl zblízka míč mimo dosah gólmana, ale nadechnutí se nám nevydrželo dlou, přišla další ztráta na půlce a rychle zakončené přečíslení, se kterým tentokrát nemohl Pavel nic dělat.
Do konce zbývala čtvrthodina a před námi byl úkol, který jsme dokázali v historii zvládnout pouze jednou - dotáhnout tříbrankové manko. Šturm za vyrovnáním načal Ivoš po Jirkově přihrávce střelou na přední tyč a pět minut před koncem se prosadil po Petrově rohu Tomáš. Zoufalý tlak vrcholil a v předposlední minutě si z druhé vlny nabíhající Matěj křikl na Ivoše a ranou jak z děla propálil všechno a všechny včetně gólmana. V úplném závěru jsme ještě mohli jít do brejku dva na jednoho, ale to už rozhodčí raději písknul konec.

Nenechme se opít radostí ze získaného bodu v zápase, kde jsme dvakrát prohrávali o tři góly. Hra obrany byla naprosto tragická, přebírání hráčů nefungovalo a některé vypuštěné souboje byly skoro na pokutu. Také emoce jsme bohužel zvláště v poločasové přestávce nevrhli správným směrem. Je vidět, že nejsme v pohodě a problémy posledních zápasů pokračují. Protože s fungující hrou dozadu a Pavlem ve formě byl tenhle soupeř v klidu k poražení...
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Když za nic jiného, tak za jubilejní stý gól v našem dresu.

Sviňmetr : 4 sviní (slabý průměr)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : beru na sebe první gol, žádnej jinej, bez obrany můžu mít formu jakou chci a je to jedno. Za druhý, hovořit o pokutách za odehranou hru, už jen se o tom zmínit... s tim už jdi rovnou do prdele, k tomu nemám co dodat. A s tim i souvisí atmosfera v našem týmu. Seřvávat lidi za chyby jiných mě přijde dost velká blbost.

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Po tomhle zápase bych se fakt nedivil tomu, kdyby se na to třeba Petr vykašlal. Jeho přístup byl dřív často bůhvíjakej, ale tuhle sezónu chodí pravidelně, maká a rozhodně nemám pocit, že by něco zvlášť posral. A kdyby dostal pojeb za nějakou svojí blbost, tak to beru, ale bejt pucovanej za lajdáctví někoho jinýho? To už mi přijde trochu moc...