Autor článku : Tomáš
Výsledek : 2:1 (2:1)

2. Miroslav Woth
24. Michal Vrtiška (Tomáš Rosenberger)

Bezúročná splátka po sedmi letech, tak by se dal charakterizovat náš zápas s Ya Bastou. Díky premiérovému zásahu Mirka a dalšímu gólu nezastavitelného Michala jsme vyhráli 2:1 a vrátili jsme tak soupeři shodnou porážku z podzimu 2005 v rozbahněném Karlíně.
K chladnému večernímu zápasu 4. kola jsme zavítali premiérově pod umělé osvětlení hřiště ve Střešovicích. Povrch a velikost hřiště plus prořídlá sestava nevěstila nic pozitivního s ohledem na potřebu zisku dvou bodů. Chyběli Ivoš, Matěj, Ota a opět Jirka Dymák. "Dlouho očekávaný" návrat Martina se také nekonal, pouze přihlížel s flaškou piva v ruce, a také Vítkem...:-)
Úvod zápasu byl pro nás jako z říše snů. Ještě v první minutě po odkopu od naší branky fauloval soupeř nedaleko svého pokutového území. Výsledkem byl volný přímý kop ze slibné situace. K němu se postavil Mirek a technickou střelou potrestal špatně spolupracujícího soupeřova gólmana a jeho zeď – 1:0. Postupem času jsme se hodně tlačili dopředu, z čehož rezultovaly další slibné situace. Ale ani po rozích nebo autech jsme se nedokázali prosadit. Naopak z velmi nenápadné akce po rohu nás potrestal soupeř. Špatně pokrytý útočník soupeře si pěkně naběhl a přesným zakončením do protipohybu nedal Pavlovi šanci.
Inkasovaná branka nás vyburcovala a tlačili jsme se opět směrem k brance Ya Basty, ale Anton po rohu Tomáše ve slušné pozici nezamířil přesně. Naše kombinace převážně táhnul Mirek s novicem v našem dresu Michalem Vrtiškou, jejich nabídky ale brankově neproměnili Petr s Antonem. Dočkali jsme se až šest minut před koncem půle. Náš tlak vyvrcholil tvrdou střelou Antona, kterou brankář s námahou vyrazil pouze pod sebe, Tomáš přes jeho rukavice protlačil míč k Michalovi Vrtiškovi a ten z ostrého úhlu, i když trochu s pomocí obránce, razantně poslal míč do sítě.
Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem hrát ze zabezpečené obrany a pokusit se z brejku do soupeřovy otevřené defenzívy přidat další branku. To se nám ale vůbec nevedlo, ba naopak. Útoky Ya Basty se nám opětovně nedařilo zachytávat a celkem zbytečně jsme se dostávali pod soustavný tlak. Pár šancí jsme měli po standardních situací, ale jak Mirek, tak kombinující Michal Malý s Petrem pořádně nezakončili. K vidění byla naše klasická urputná obrana a Pavel byl stále v permanenci. I s velkou podporou blokujících obránců držel vedení na naší straně a zápas si náležitě užíval :-).
Naštěstí soupeř z velmi dobrých pozic často mířil vedle naší branky nebo se utápěl v nikam nevedoucích kombinacích. Třikrát jsme již měli na mále, Tomáš dvakrát v poslední chvílí odvracel míč před odkrytou brankou a číhajícím útočníkem soupeře a tak tak že si nedal vlastní gól. Stejně tak Anton v posledních minutách stál správně za už překonaným Pavlem. Poslední minuty byla vysloveně hra na údržbu a čekání na závěrečný hvizd, leč dočkali jsme se kýženého konce a dva body byly na světě.

Zápas jsme pojali velice týmově a také se tak prezentovali ve hře. Útok byl zvláště v prvním poločase poměrně nebezpečný, pracoval i směrem dozadu. Oba Michalové byli platní na obou stranách hřiště, Mirek se snažil tvořit hru. Obrana se se soupeřovými útoky popasovala obstojně a zvláště ze vzduch byl soupeř totálně vymazán. Tomáš se převážně držel vzadu, snažil se organizovat hru a občas nahecovat tým, Anton s Jirkou Škrábkem byli častokrát aktivní i směrem dopředu. Petr si zápas velmi užíval a místy bavil brilantními kousky své techniky přihlížející včetně rozhodčích :-). Ve druhém poločase to už mírně skřípalo s vracením se útočníků a soupeř často šel v přečíslení na naší branku.
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

V hodnocení utkání nám trochu uniknul Pavel, ale není to náhoda. Vybrat hráče utkání bylo, ač to opět někdo nerad uslyší :-), trochu obtížnější, ale zřejmě si jej zaslouží Pavel. Každý z hráčů podal zodpovědný výkon a byl platný na hřišti pro tým. Pavel to samé, ale zvláště v závěru utkání byl i s pomocí obrany naší velkou oporou k udržení hubené výhry. Rozehrávka občas nebyla ideální, ale co se týká hry v pokutovém území a často i mimo něj, byl téměř bezchybný.

Sviňmetr : 7.5 sviní (velmi kvalitní)

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Dobrá práce pánové!

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Koukám, že nové dresy se osvědčily...:-D Skvělá práce, jen tak dál...

Petr Gregor a jeho komentář k zápasu : Ještě teď me z toho povrch hrozně bolej nohy...

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Zápas sem si užil, a vo vo vo tom to je... Až bude i Matěj, tak si mylsim, že máme letos opravdu hodně silnej tým, tak sem zvědavej, jak nakonec dopadnem. škoda, že nám tam ještě něco nepadlo a obrana mě občas nenechala pořádně vyniknout :D