Autor článku : Jirka Dymák
Výsledek : 2:2 (2:1)

2. vlastní
10. Ivo Kurhajec (Anton Olchovoj)

V 7. kole Hanspaulky jsme se konečně vrátili na domácí hřiště na Podvinném Mlýně, což jsme oslavili ziskem bodu proti Hervis sportu. V utkání jsme rychle vedli o dvě branky, naše početně oslabená sestava ale nakonec brala i remízu 2:2.
První zápas na domácím hřišti měl být další zkouškou našich postupových ambicí. Průběh zápasu dal těmto předpokladům zcela za pravdu, ale nepředbíhejme. K zápasu se nás oproti plánovaným devíti sešlo pouze osm včetně ne úplně vyléčeného Michala. Začátek zápasu se nesl částečně ve znamení očekávání gólmana soupeře, který byl jinak ve výrazné početní převaze, první minuty tak musel odchytat hráč z pole.
Ještě než se všichni na hřišti stačili dotknout míče, skóre se měnilo. Aut Jirky Škrábka uklidil obránce soupeře neomylně do vlastní branky. Nicméně těžko říct, zda by s tímhle měl šanci opravdový gólman něco udělat. Soupeř se ale nenechal zaskočit a chopil se iniciativy. Technická zručnost a především pohyb hráčů nám dělaly tradičně velké problémy. Jenže se potvrdil okřídlený citát o vztahu fotbalu a logiky, a tak se skóre měnilo opět v náš prospěch. Po dalším autovém vhazování si Ivoš úspěšně střihl oblíbenou roli „proti všem“, obtočil se okolo jednoho ze svých strážců a trochu se štěstím se trefil přesně k tyči.
Naneštěstí namísto očekávaného povzbuzení rychlým vedením jsme i nadále rezignovali na hru a přenechali aktivitu soupeři. Logicky začaly přicházet šance na druhé straně, Pavel ale práce moc neměl, soupeř se zastřeloval velmi pozvolna, sítě sice trefoval, ale jen ty za bránou. Bohužel to nevydrželo věčně, zatažení až na vlastní vápno se proti schopnějším soupeřům nevyplácí a přišel zákonitý trest. Obránce Hervisu utaženou placírkou z první na zadní tyč prostřelil bezmocného Pavla, který přes naše hráče neměl šanci střelu vidět. Do pauzy ještě pár minut zbývalo a v nich nám bylo velmi horko, stav už se ale nezměnil.
Poločasový výsledek dělal pauzu celkem příjemnou, samotný obraz hry už méně. Hlavním cílem tak bylo do druhé půle zvýšit pohyb. Nešlo ovšem o úkol snadný, hry schopných nás po odstoupení Michala zůstalo sedm a fyzička nepatří zrovna mezi naše nejsilnější stránky. Druhý poločas začal stejně, jako skončil ten první, tedy iniciativou soupeře. Naše obranná práce a především obsazování hráčů se ale výrazně zlepšila a hra se ocitla trochu na mrtvém bodě.
Paradoxně v okamžiku, kdy jsme se začali osmělovat a snahu soupeře o vyrovnání využívat k brejkům, přišlo vyrovnání. Útočník soupeře si na vápně zpracoval míč, šikovně udělal prostor a přes Matěje bodlem nedal Pavlovi šanci - 2:2. Ze hry se poté stal festival zahozených šancí, jako tradičně především v našem podání. Jejich vypisování nemá smysl, postupně selhali víceméně všichni. Většinu situací jsme řešili velmi zbrklým a tím pádem nepřesným zakončením. Navíc proti dvěma povedeným Matějovým dělovkám zasáhl gólman. Stav už se tak nezměnil.

Konečnou remízu lze považovat za spravedlivý výsledek, Hervis měl sice více ze hry, na druhou stranu i my jsme mohli odejít s plným počtem bodů, šancí na to ve druhé půli nebylo málo. I s ohledem na situaci v tabulce ale můžeme být s bodem spokojenější určitě my. Za zmínku na závěr stojí ocenění zlepšeného nasazení ve druhé půli, které by nebylo na škodu praktikovat od první minuty, stejně tak jako okysličení naší střídačky.
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Ač to někdo nerad uslyší, tak v tomto zápase se velmi těžko vybírá hráč, který by svou hrou vyčníval nad ostatními. Působili jsme jako kompaktní, vyrovnaný celek. Pavel dostal dvě branky, které byli ovšem velmi těžko chytatelné. V rozehrávce se mu sice už delší dobu nedaří, ale jinak podával celý zápas spolehlivý výkon v pokutovém území a někdy i za jeho hranicí...

Sviňmetr : 5.4 sviní (standard)

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Sorry, že sem vás včera nechal tak trochu ve štychu, ale jinak to nešlo... Každopádně super bod, postup je zas o kus blíž...

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : dle mne sme tohle utkáni prokaučovali, přišlo mi že sme se vůbec nehejbali a jen čekali co soupeř udělá. Ke konci pak kalsický zahození šancí ala minulá sezona, pro mě je to obrovský zklamání a zápas mě moc nebavil.