Autor článku : Ota Duben
Výsledek : 0:2 (0:0)

46. minuta
Pavel Řeháček

Vítězná série po čtyřech zápasech skončila, na Novoborské jsme podlehli zaslouženě Skifu 0:2, byť jsme až do 44. minuty dokázali držet bezbrankový stav. Soupeř nás ale celý zápas přehrával a inkasovaný gól byl pouze otázkou času. Navíc jsme v druhém poločase přišli o Jirku Vojíře, který si zlomil ruku a na jaře už si nezahraje.
Poprvé (a jak se později ukázalo, tak také naposledy) v sezóně jsme se sešli v kompletní sestavě, tedy se čtyřmi hráči na střídání. V tomto směru jsme tak měli nad soupeřem navrch, ale to bylo asi tak to jediné.
S ohledem na kvalitu soupeře jsme zvolili defenzivní taktiku a není tedy divu, že od prvních minut se hrálo převážně na naší polovině. Soupeř neměl problémy s technikou ani u obránců a snažil se na nás vyzrát poměrně nápaditou kombinací.
V prvním poločase se mu ale příliš nedařilo zakončovat akce střelami a pokud ano, tak většinou netrefil branku, případně nás podržel Pavel. Směrem dopředu jsme se příliš neprosazovali, v naší největší šanci selhal sám před brankářem Ivoš. Do půle jsme ale bezbrankový stav udrželi.
Po přestávce se obraz hry nezměnil, šancí soupeře však postupně přibývalo a Pavel měl práce čím dál víc. Ve 40. minutě při jednom ze svých oblíbených vyběhnutí sestřelil unikajícího útočníka a bez karty se to neobešlo. Navíc jsme přišli o Jirku Vojíře, který po souboji nešťastně upadl a jak se později ukázalo, zlomil si ruku.
Naději jsme drželi až do 44. minuty, kdy Ivoš získal míč před naším vápnem a chtěl za každou cenu rozehrát konstruktivně. Přišel však o míč v nejnebezpečnějším možném prostoru a Skif už to dokázal potrestat.
Pod tlakem nepříznivého výsledku jsme museli alespoň trochu otevřít hru, ale v útoku jsme si toho moc nevytvořili, naopak jsme museli hasit požáry v defenzívě. Pět minut před koncem po rohu smolně tečoval míč Anton a útočník byl na zadní tyči úplně sám. O výsledku bylo rozhodnuto a nic na tom nezměnil ani Matějův pokus v úplném závěru.

Poprvé v sezóně jsme potkali opravdové fotbalisty a podle toho to také vypadalo. Soupeř nás prakticky neustále tlačil, vytvořil si spoustu šancí a nás musel zvlášť ve druhé půli zachraňovat až Pavel. První místo je objektivně vzato ztraceno, Skif je naprosto mimo úroveň 7. ligy, pořád jsou ale ve hře další dvě místa a o nich se z našeho pohledu bude rozhodovat v příštích dvou týdnech, tato porážka neřeší vůbec nic.
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Téměř tři čtvrtiny zápasu držel naše šance na bod... A kromě toho, koho jiného vyhlásit, když jsme měli za celý zápas tři střely na branku...

Sviňmetr : 4.8 sviní (standard)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Nevadí, jedeme dál, jedna porážka nás nerozhodí. Pokud v příštích dvou zápasech uděláme tři body, všechno bude v pohodě...

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Sice sme se prakticky nedostali do šance, ale s takovymhle soupeřem si myslim, že jsme si neudělali ostudu a dobře jsme bojovali. Já si skvěle zachytal. Soupeř byl férovej a zípas byl odehranej v poklidu, tak to má bejt :)