Výsledek : 3:1 (3:1)

17. vlastní
23. Jirka Dymák (Ivo Kurhajec)
27. Ivo Kurhajec (Jirka Dymák)

Pohádka nekončí, prožíváme nejlepší start do sezóny ve své desetileté historii! Na Novoborské jsme ve třetím kole urvali dva body za výhru 3:1 nad Suchdol sabres a s plným bodovým ziskem vedeme o bod tabulku.
Na Prosek se nás tentokrát sjelo pouze šest, Matěj byl na služební cestě, Jirku Škrábka skolila chřipka, chyběl i zraněný Michal a Ota byl tentokrát spolu s Vítkem jen v roli diváka. Navíc nachlazený Jirka Vojíř odehrál zápas s velkým sebezapřením. Proti nám stál soupeř, který byl bodově na suchu a potřeboval zabrat, takže karty pro nás nebyly rozdány zrovna ideálně.
V první desetiminutovce jsme se spíš bránili, soupeř využil počátečního tlaku a rychle si vytvořil územní převahu. Tu se mu také podařilo přetavit ve vedoucí gól po rychlém brejku a přečíslení naší obrany. Postupně se ale hra vyrovnala a ještě během první půle jsme dokázali třemi góly úplně otočit zápas. K obratu zavelel Anton, který sice vystřelil z poměrně uctivé vzdálenosti, ale teč bránícího hráče udělala z jeho pokusu nechytatelnou záležitost.
Ve 23. minutě se konečně prosadil Jirka, který už předtím dvě slibné šance zahodil. Na hranici vápna si počkal na Ivošův aut a z voleje se trefil přesně. O čtyři minuty zaúřadovala stejná dvojice znovu, tentokrát při brejku a byť jejich kombinace nebyla zrovna čítenková, Ivoš nakonec Jirkovu přihrávku holení do branky dotlačil. Během deseti minut jsme získali nad zápasem kontrolu a přestávka se odehrávala v hodně pozivitním duchu.
O druhé třicetiminutovce se dá pozitivního říct zhruba to, že jsme ji odehráli zkušeně. Na soupeřovu polovinu jsme se podívali ve více než jenom hráči poprvé ve 40. minutě a celkově jsme ji navštívili maximálně pětkrát. Suchdol většinu času držel míč, ale efektivita nulová, neboť Pavel se dostal postupně do ráže a dal vzpomenout na své nejlepší zápasy. A jelikož v naší jediné velké šanxci druhé půle trefil Ivoš jen brankáře, skončil zápas stejným výsledkem jako jeho úvodní dějství.

Je třeba vyzdvihnout velmi obětavý a týmový výkon, oslabená sestavě uhrála maximum možného a byť se naprosto upřímně na druhý poločas v našem podání nedalo koukat, dvoubrankový náskok jsme udrželi a dva body získali. Jirka Dymák odehrál skvělý první poločas a snažil se být aktivní i po přestávce, Jirka Vojíř se pak vedle soupeřů pral i s nachlazením a je třeba zvlášť ocenit, že i v tomto stavu dorazil na zápas, aby nás bylo dost do hry..