22. vlastní
29. Tomáš Gregor (Tomáš Rosenberger)
40. Michal Bočan (David Straka)
52. Anton Olchovoj (David Straka)

K zápasu 10. kola jsme zavítali na poměrně oblíbené, ale tou dobou zamrzlé hřiště v Běchovicích. Proti nám stál soupeř stále usilující o postup, naše sestava proti FC 1869 nebyla zrovna početná, takže se dal očekávat zajímavý výkon.
Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, ale postupem času se oba týmy začali osmělovat čím dál více do útoku. Soupeř svou první příležitost nevyužil, ale po jednom z rohových kopů se prosadil hlavou špatně pokrytý útočník. Inkasovaný gól nás trochu zaskočil, ovšem po pár minutách se nám podařilo odpovědět také po rohovém kopu. Michalovo zakončení z první tečoval ještě mírně obránce před gólmanem za clonou hráčů.
Z vyrovnání jsme se moc dlouho neradovali. Po naší nepřesné rozehrávce postupoval soupeř sám na bránu, v zakončení se nemýlil a opět jsme prohrávali. Netrvalo to dlouho a stav byl zase vyrovnaný. Bránící hráči soupeře se plně nekoncentrovali při našem autovém vhazování a z blízka se hlavou prosadil Tomáš. Po dalších čtyřech minutách opět zafungovala spolupráce Davida s Tomášem a výsledkem byl vlastní gól dezorientovaného obrácnce FC 1869, mimochodem znovu po rohovém kopu.
Soupeř nesložil zbraně a pustil se do útočení, ovšem jeho útoky zachytávala naše obrana, a to co prošlo zneškondnil jistý gólman. Minutu před poločasem se nám povedla pohledná akce. Davidův dlouhý nákop prodloužil Tomáš hlavou na nabíhajícícho Gregiho, který postupoval sám na brankáře soupeře a nezaváhal.
Po změně stran jsme se snažili hrát stejný aktivní a kombinační fotbal. Soupeř se čím dál více tlačil do útoku s vidinou vytouženého vítězstvní a případného setrvání v boji o postup. Tím pádem jsme měli více volného prostou směrem dopředu. Nutno říci, že se na hřišti i decentně přitvrdilo, možná i zásluhou místy necitlivých výrokům rozhodčího.
Po deseti minutách druhé půle dostal Michal přihrávku před prázdnou branku a doslova do ni míč donesl. V závěru se šance střídaly na obou stanách. My jsme z mnoha příležitostí dokázali vytěžit jen gól Antona, který vymetl po autovém vhazování pavučinku. Soupeř korigoval výsledek ještě dvěma brankama na konečné skóre 6:4.

V utkání nám o nic nešlo a pokusili jsme se hrát bezstarostný a klidný fotbal. To se nám celkem dařilo. Směrem dopředu jsme si vypracovávali dostatek šancí, ale na druhou stranu nutno dodat, že naše obranná hra nebyla určitě ideální. Obsazování hráčů bylo místy alibistické a v rozehrávce jsme často vytvářeli velké věci s tématem "Jak z jednoduché rozhrávky poslat samotného soupeře na kasu"...
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Všichni hráči podali bojový a kvalitní výkon. Každý svým dílem přispěl k zřejmě zaslouženému vítězství a celkově pohlednému fotbalu. Výběr je tím pádem velmi těžký, ale Tomáš byl u většiny našich branek i dalších akcí a podal slušný výkon i směrem dozadu.

Sviňmetr : 7.5 sviní (velmi kvalitní)