Zápas : 9.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:3 (1:0)

5. Tomáš Rosenberger (Jirka Škrábek)

10. minuta

Ani heroický výkon oslabené sestavy na body nestačil, Modrý Svině sice držely až do 50. minuty vedení 1:0, nakonec ale soupeř třemi brankami v závěru otočil výsledek. Oba týmy hrály od 10. minuty ve čtyřech, když po zbytečné strkanici skončil zápas pro Matěje i předtím faulujícího soupeře.
K poslednímu domácímu zápasu se nás sešlo pouze sedm, Jirku s Martinem vyřadily zdravotní problémy, Honzu práce a mimo byli i Anton s Ivošem. V obraně jsme tak museli improvizovat a na kraje se k Matějovi postavili Petr s Otou. Snad poprvé v sezóně nám ale vyšel začátek zápasu, v 5. minutě líznul hlavou Jergyho aut Tomáš a vedli jsme.
Zlomový okamžik utkání přišel však až o pět minut později. Do Pavla na zemi zbytečně vletěl útočník soupeře a nastalou strkanici odnesl červenou nejen faulující hráč, ale i Matěj, takže nás čekal zbytek zápasu ve čtyřech. A to jsme mohli být rádi, že Pavlovo hození míče po protihráči zůstalo bez trestu.
Zbytek utkání se postupem času změnil z naší strany v čistokrevnou obrannou partii, čemuž napomohli i ne zrovna ideální Pavlovy výhozy. Na druhou stranu Pavel chytil spoustu šancí a dlouho držel v rukou naši naději na bodový zisk. V prvním poločase jsme dokázali vedení udržet, čekalo nás ale dalších třicet minut.
Druhý poločas byl už víc než co jiného hrou bez míče a čekáním na konec. Naštěstí pro nás se soupeř dlouho hledal, dokázali jsme jeho akce zastavovat většinou čistě, na útok ale nezbývalo moc sil. Šanci na vítězství jsme hýčkali do 50. minuty, pak Ota nezachytil pohyb hráče na půlce, jeho spoluhráč proi něj vyhrál klíčový souboj a nejlepší hráč Eukaryoty se trefil z první po zemi na bližší tyč.
Po vyrovnání jsme treochu otevřeli hru a zkusili i něco dopředu, výsledkem byly pouze dva další góly v naší síti, jeden po přečíslení, druhý po individuální akci. Porážka 1:3 tak zpečetila náš sestup už dvě kola před koncem, v kontextu celé sezóny nutno říct, že naprosto zasloužený.

Hanspaulka není nedělní škola, hraje se nečistě, pro ostré slovo se nejde daleko a emoce pracují. Měli bychom však pochopit, že strkání do hráčů v přerušené hře, notabene házení po nich míčem ničemu nepomůže, pouze to oslabí tým. Celá zbývající pětice v poli si zaslouží absolutorium, byť směrem dopředu jsme už pak nebyli prakticky vůbec nebezpeční. V tomto zápase, zvlášť když jsme vedli, šlo v první řadě o obranu a ta svou roli díky obětavé hře všech dlouho zvládala. Že jsme nakonec výsledek neudrželi, je sice škoda, ale je důležité, že jsme pro výsledek udělali všechno...
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Dal náš jediný gól a byl po celý zápas velmi platný v obraně.

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)

Michal Malý a jeho komentář k zápasu : Velka skoda kluci, ale nechali sme tam vsechno.. bohuzel to nestacilo

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Velká škoda...