Datum : 6.5.2011 18:15
Místo : Podvinný Mlýn
Zápas : 5.kolo Hanspaulka
Výsledek : 0:1 (0:0)

Totální střelecká impotence v prvním poločase nás opět stála body, když jsme v 5. kola na Podvinném Mlýně prohráli s vcelku průměrnou Pragoflorou 0:1, když jediný gól jsme inkasovali těsně po přestávce po autovém vhazování.
Dlouho to vypadalo, že stejně jako minulý týden nastoupíme v šesti, nakonec to ale Richi z práce stihnul. Naopak bohužel chyběl Matěj. Soupeř na první pohled nevypadal nijak zvlášť příjemně, navíc ho nepředchzela nejlepší pověst, průběh utkání ale nic z toho nepotvrdil.
Pokud bychom to měli nějak shrnout, tak oba poločasy byly z naší tragické, každý ovšem úplně jiným způsobem. V první půli se všechny střelecké legendy minulosti v čele s Pepim Bicanem musely v hrobech otáčet jako vývrtka. Ivoš měl dobře pět šancí, z toho dvě vyloženě gólové, Richi mohl jít sám na gólmana, ale míč si zbrkle ukopl, v situaci dva na poloprázdnou branku si překážel Jirka s Richim a tak by se dalo potkračovat donekonečna.
Soupeř hrál podobnou nakopávanou jako my, do nějaké opravdu vyložené šance se ale nedostal. O to větší šok přišel těsně po pauze, když autové vhazování propadlo do vápna a to té doby jalový útočník přetlačil Otu a nasměroval míč do branky. Vzhledem k průběhu první půle to pro nás byla docela rána, z které jsme se v podtatě nevzpamatovali až do konce.
Na minimálně vyrovnání nám zbývalo víc než 25 minut, čili spousta času, většinu z něj jsme ale trestuhodně promrhali, těžko vlastně popsat jak. Bránili jsme tak nějak na půl plynu, z čehož resultovalo dost nebezpečných situací před Pavlem, ten však držel. A útok? Nejen, že jsme nic neproměnili, ale vypracovali jsme si vlastně jen jednu pořádnou šanci. Bohužel jsme z ní trefili břevno a Ivoš v akrobatické pozici mířil z dorážky těsně mimo. Pavel svými nákopy zjišťoval propustnost ochranných sítí směrem k Rokytce a kombinace veškeré nijaká. Pragoflora tak vlastně docela v pohodě udržela výhru.

Jistě, dostali jsme gól a prohráli, navíc druhá půle byla obrana dost propustná, ale defenzíva a gólman není náš problém. Sedm gólů v pěti zápasech nás řadí v šestce do nadprůměru. Ovšem stejná hodnota v kolonce vstřelených gólů je něco úplně jiného, zvlášť když pět ze sedmi gólů jsme dali v jednom zápase. Ivoš je od turnaje střelecky úplně mimo, Richimu i bez Matějova nervování pořád chybí klid a u Tomáše naše akce dost často končí, ovšem nikoliv tak, jak bychom si přáli. Otázka je, co s tim?
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Zvláště v druhé půli nás svými zákroky podržel, s výkopy už to bylo sice horší, ale to nemá primárně v popisu práce. Za inkasovaný gól nemohl.

Sviňmetr : 4.5 sviní (standard)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : ač sme prohráli, mě to bavilo a proto to hraju :)

Richard Duben a jeho komentář k zápasu : souhlas s Pavlem, mě ten zápas bavil. Štve mě, že jsme nedali gól, beru to hlavně na sebe, ale zahrál jsem si výborně. Jinak jsem hrál naprosto v klidu, až na tu špatně zpracovanou přihrávku od Ivoše, to jsem "moc přemejšlel":) S takovýhle výkonem a nasazením ale góly přijdou, o to se nebojím. Příště se už snad trefím. ;)

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Ač mě to místy i bavilo, tak sme naprosto zbytečně prohráli a proto to nehraju...:-)