Autor článku : Tomáš Rosenberger
Výsledek : 2:1 (1:0)

18. Michal Stodola (Tomáš Rosenberger)
56. Tomáš Rosenberger (Matěj Kuncíř)

Premiérovou výhru jsme si v 5. kole podzimní sezóny přivezli z dejvické Hanspaulky. V důležitém zápase jsme tam udolali poslední Fugas 2:1 a posunuli se tak mimo zónu bezprostředního ohrožení sestupem.
V pátečním pozdním večeru na hanspaulské umělce nás čekal velmi důležitý zápas s se známým soupeřem, Fugasem. V minulém vzájemném zápase jsme zachraňovali remízu 3:3 až v posledních minuách utkání, dnešní cíl byl ale jednoznačný – výhra. Ve spodních patrech tabulky je velmi těsno, takže zápasy se „sousedy“ musíme vyhrávat, pokud chceme pomýšlet na záchranu a lepší umístění v tabulce. Na zápas jsme se sešli, jak je v poslední době téměř tradicí, s jedním hráčem na střídání. Z obvyklé sestavy chyběli bratři Dubnové a zraněný Ivoš.
Začátek zápasu byl z obou stran otevřený a vyrovnaný. Kombinace se nám moc nedařily a pokud ano, tak chybělo přesnější a pohotovější zakončení. Velkou šanci měl po dlouhém výhozu Pavla Matěj, který postupoval ze strany na brankáře, ale překonat se mu ho bohužel nepodařilo. V zajímavých pozicích se pak ještě objevil znovu Matěj, Gregi a také Tomáš. Soupeř hrozil převážně z rychlých brejků, postupnou kombinací se mu nedařilo překonávat naší pozornou obranu.
Místy jsme si ale sami pořádně zavařili a před naší brankou bylo pár nebezpečných situací. Ty buď pochytal spolehlivý Pavel nebo nám v jednom případě pomohla branková konstrukce. V 18. minutě jsme se dočkali gólové radosti. Tomáš nevyřešil ideálně naše přečíslení, následovalo rychlé autové vhazování, které pohotově z první zakončil Michal svým premiérovým gólem sezony. Gól nás povzbudil, ale do konce poločasu už branka nepadla.
Do druhé půle jsme nastupovali s cílem přidat další gól a získat tak bezpečné vedení. Hrálo se nahoru dolů, ale přesnější nebo překvapivější zakončení akcí stále chybělo. Velmi agilní byl Gregi a snažil se často vymýšel individuální akce, ale moc se mu nedařilo. Matěj vydatně podporoval útok ze zadních pozic, o rychlé kontry se také pokoušel Michal s Antonem. Tomáš se snažil na hrotu sklepávat dlohé míče na spoluhráče, zatímco Petr předváděl spolehlivý výkon v obraně.
Oba týmy hrály celkem důrazně v osobních soubojích a osamocený rozhodčí se moc neměl k foukání do píšťalky. Nutno ale podotknout, že ani jeden tým tuto skutečnost nezneužíval a hrálo se férově. Postupem času jsme se už soustředili na ubránění jednogólového náskoku. Co se ale nedařilo nám v ofenzivě, to zvádl soupeř v 52. minutě. Kousek za půlkou zahrával přímý volný kop, který směřoval na zadní tyč, kde nedůrazně krytý hráč efektně i efektivně tečoval patičkou do protipohybu bezmocného Pavla.
Inkasovaný gól nás moc neprobral. Z dalších šancí a závarů před naší brankou jsme klidně mohli prohrávat a nikdo by se nemohl divit. V závěrečných minutách jsme se vrhli do útoku s cílem pokusit se zlomit remízový stav. A podařilo se, když Gregi upustil od individálních kulišáren, posunul míč na Matěje, který udělal pár kroků a milimetrovou přihrávkou našel Tomáše před odkrytou bránou – 2:1. Toto vedení jsme si už nenechali vzít a dovedli zápas do vítězného konce.

Do zápasu jsme nastupovali s cílem vyhrát, což se podařilo, ale měli jsme namále. Místy se podařila i nějaká ta akce nebo dokonce kombinace, ve finální fázi se nám ale moc nedařilo, naopak obrana až na pár výjimek pracovala dobře. Celkově je vidět určité zlepšení, ale pořád to není to, na co máme. Soupeř také měl dostatek svých šancí. Takže se nabízí otázka, byl zápas remízový nebo jsme zaslouženě vyhráli?
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Vybrat nejlepšího hráče je velmi těžké. Každý si odehrál svoje a podal slušný výkon. Volba mohla padnout na premiérového střelce Michala, agilní Matěje a Gregiho, jistého Petra s Antonem v obraně či střelce vítězného gólu Tomáše. Ale o pomyslný ždibec výše byl Pavel. Podal spolehlivý výkon a v mnoha důležitých momentech podržel tým. Fungoval také dobře jako libero.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : zápas mě hodně bavil :) A vovovovovovo votom to je :)