18. Tomáš Rosenberger (Matěj Kuncíř)
46. Tomáš Rosenberger (Matěj Kuncíř)
51. Tomáš Rosenberger (Lukáš Klimek)
56. Lukáš Klimek (Tomáš Rosenberger)

Zápas z kategorie smolných jsme odehráli v zamračeném pátečním podvečeru proti Ontosportu. V prvním poločase jsme letos už podruhé přišli o gólmana, když si Michal zlomil malíček a následný deficit na tomto postu jsme přes vzepětí v závěru vyvážit nedokázali.
Další z řady těžko uvěřitelných příběhů napsala Hanspaulská liga. Proti výsledkově nejslabšímu týmu skupiny jsme se poprvé v sezóně sešli v optimálním počtu, jen Pavel s Richim okupovali místo na marodce. Do branky šel tentokrát Michal, jedna z pozdějších důležitých postav utkání, byť ne úplně v roli, kterou by si představoval.
První čtvrthodina nabídla vyrovnaný boj se šanxemi na obou stranách. Soupeř rozhodně nevypadal na předposlední tým tabulky, hrál dobře kombinačně, do vyložené šance se ale nedostal. Ale to ani my ne, souhra často poněkud vázla.
Vše důležité se událo vlastně v 18. minutě. Nejdříve Matěj našel před brankou Tomáše a poprvé a naposledy v zápase jsme vedli. Při předchozí akci Ontosportu se ale zranil Michal. Skutečnost, že nemůže dál pokračovat v zápase, ale oznamoval až ve chvíli, kdy soupeř už rozehrával. Po třech vteřinách jsme tak o vedení přišli střelou do nehlídané branky.
Tento naprosto stupidní gól nás trochu rozhodil, do půle jsme ale zvládli neinkasovat, byť jednou zasáhla tyč, bohužel ani akce na soupeřově polovině ke zdárnému výsledku nevedly. Do druhé půle jsme tak šli za naprosto otevřeného stavu.
Bohužel, hned zkraje druhé půle jsme inkasovali, soupeř začal více a přesněji střílet a trestat naše chyby a za dalších deset minut už jsme prohrávali 1:5. Ani v tu chvíli jsme se ale nevzdali a po krásné kombinaci celé sestavy snížil do prázdné branky opět Tomáš.
Deset minut před koncem tečoval Lukášovu střelu mimo dosah gólmana do třetice střelec večera Tomáš a opět jsme žili. Soupeř už spoléhal pouze na náhodné brejky a snažil se víceméně bránit. Když se za vápnem uvolnil Lukáš a střelou pod břevno nás přiblížil na dosah, začali jsme věřit v zázrak. Čtyři zbývající minuty ale utekly příliš rychle, soupeř odolal a těsně před závěrečným hvizdem z brejku vítězství pojistil.

Můžeme řešit, nakolik zápas ovlivnila nejistota v brance, nakolik naše složitá řešení ve finální fázi a pozdní probuzení a do jaké míry byla tahle ztráta s hratelným soupeřem vlastně zbytečná... Faktem je, že přesně o tomhle je Hanspaulka. Nikdy si nemůžete být jistí ničím, šance na výhru se přesýpají z jedné strany na druhou a někdy záleží opravdu jen na maličkostech. Co chybělo, abychom v závěru z tlaku vyrovnali a vraceli se domů jako hrdinové? Tenká linie dělí úspěch a zklamání, my se tentokrát ocitli na té špatné straně. Ale třeba příště bude líp...