Místo : Hrabákova
Zápas : 4.kolo Hanspaulka
Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 0:1 (0:0)

S jistotou nejhorší výkon za poslední dobu podala naše skvadra ve středeční předehrávce 4. kola na chodovské Hrabákově. Soupeř nás po takřka celé utkání přehrával ve všech směrech a za vzhledem k vývoji utkání až velmi mírnou prohru 0:1 vděčíme zejména triumvirátu dobře postavené tyče-stěstí-Pavel.
Na Chodově jsme se sešli v prakticky stejné sestavě jako minulý pátek, jen místo nemocného Jirky dorazil Gregi. Jak se později ukázalo, právě Jirkovo nasazení a bojovnost nám chyběly více než je zdrávo.
Soupeř sice neměl nikoho na střídání, ale po celých 60 minut to na jeho výkonu nebylo znát. To my jsme vstoupili do zápasu hodně mdle a od prvních minut jsme se nechali zatlačit techničtější Střelou do defenzívy.
Pokud obrana v první půli jakž takž plnila svůj úkol a pokud selhala, vyřešil to za ní Pavel nebo soupeřova mizerná koncovka, útok prakticky neexistoval. Přihrávky nebyly komu dát a tradiční nákopy na hrot jsou už léta prověřeným způsobem, jak se co nejrychleji zbavit míče. Naše jediná zaznamenáníhodná útoční aktivita vyústila v Matějovu nastřelenou tyčku, ale to bylo na celý poločas krutě málo.
První půli jsme přežili bez úhony, do tě druhé jsme ovšem vstoupili stejně a tentokrát už nás soupeř potrestal. Po autovém vhazování prohrál Lukáš klíčový souboj s útočníkem Střely a míč spíš shodou náhod doskákal do prázdné branky. Paradoxně tak soupeř skóroval ze své snad úplně nejušmudlanější akce.
Alespoň náznak fotbalu se z naší strany objevil až v poslední desetiminutovce, kdy jsme konečně přidali na důrazu a nasazení a podařilo se nám soupeře trochu zatlačit. Nic víc než pár sražených střel a závarů jsme z toho však nevytěžili.
Závěr patřil zejména dvěma postavám. Nejdřív Petr pobavil oba týmy i rozhodčí, když dobré dva metry uvnitř hřiště sebral automaticky míč rukou a chystal se vhazovat, čemuž v první chvíli rozhodčí vůbec nemohl uvěřit a tak hra ještě několik vteřin pokračovala. V úplném závěru jsme pak mohli dokonce vyrovnat, jenže Matěj volil v situaci dva na jednoho místo přihrávky na volného Tomáše střelu a trefil pouze brankáře.

Stará fotbalová pravda říká, že není ostuda prohrát, když se dá do zápasu všechno. A při vší úctě, my jsme si proti Střele na dno nehrábli ani zdaleka! Jistě, soupeř byl kvalitní, přehrál nás, ale my jsme mu to rozhodně moc neztížili. Jako by někteří zapomněli na to, že Svině nikdy nebyly o parádičkách, technice a kombinacích ála Barcelona, ale o nasazení, důrazu a poctivé týmové práci. A pokud bude útok přistupovat k svým obranným povinnostem tak jako tentokrát a bude soupeři dávat v rozehrávce a při rozvíjení brejků tolik prostoru, nebude tato porážka letos zdaleka poslední.
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Jak už to v podobných případech bývá, když se nedaří týmu, vynikne o to víc výkon brankáře. I když měl Pavel několikrát na své straně i štěstí, držel nás po celý zápas a jen díky němu jsme inkasovali pouze jednou.

Sviňmetr : 3.5 sviní (slabý průměr)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Mě pčišlo, že dozadu sme hráli celkem dobře, jen soupeř byl prostě lepší, než na co jsme zvyklí. A nutno říct, že si výhru zasloužil. Gól zas až tak náhodnej nebyl, Lukáše si perfektně odstavil a mě technicky obstřelil, namísto dát co největší ránu. tak to má bejt. Dále pak perfektní výkon rozhodčího (až na ten konec :D, to se prostě hádat budu a sem rád, že sem z tý hlavičky nedal gol, jinak bych nedohrál :D ) Já si osobně zápas užil a myslim že i pro mrznoucí elišku na "tribuně" to nebyl špatnej pohled na fotbal. Ale je pravda, že dopředu nás soupeř zaprvé moc nepustil a my si ani moc nic nevytvořili a útok zapomněl hrát i směrem dozadu. Ale jinak si myslim, že celkově to nebylo špatný, soupeř byl prstě lepší no, s tim nic neuděláme.

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Zápas nám nevyšel, stane se, musíme se proto zlepšit. Spíš jsem byl zklamaný chováním některých hráčů, bohužel z našeho týmu.. !!!

průměrná známka/počet hlasujících hráčů (1..nejlepší, 5..nejhorší)