Místo : Děkanka
Zápas : 11.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:1 (0:1)

40. Tomáš Rosenberger (Lukáš Klimek)

Další z velkých zápasů klubové historie sehrály Modrý Svině na Děkance proti už jistému vítězi naší skupiny, týmu Delivery. Naše nejsilnější možná sestava podala proti technicky zdatnějšímu soupeři výkon na hranici sebeobětování, v druhé půli jej dokonce přehrála i v poli a pouze smůla v koncovce a výborný výkon soupeřova gólmana nás připravila o výhru, která by nás senzačně posunula do páté ligy.
Páteční večer připravil celému týmu i početné ekipě fanoušků další velké dramatické představení. Soupeři sice v utkání vůbec o nic nešlo, přesto až do poslední minuty nevypustil vůbec nic, my už od úvodního hvizdu nasadili i s ohledem na početnou střídačku maximální tempo a tak se hrálo celý zápas nahoru dolů.
Náš taktický záměr ztížit soupeři "zkrácením" hřiště kombinaci vyšel takřka stoprocentně, Delivery mohli své narážečky a krátké přihrávky praktikovat maximálně na půlící čáře, prostor před vápnem jsme dokonale utěsnili a tak se soupeř dostával spíš k ojedinělým střelám z nepřipravených pozic. Přesto se si v první půli vypracoval dvě velké šance, leč jednou nás zachránil Pavel a podruhé nepřesná koncovka útočníka.
Ani nám ale v prvním poločase v útoku příliš pšenka nekvetla, Martin se sice dostal dvakrát za obranu, ale jednou z toho byla spíš jen přihrávka brankáři a podruhé měl balón bohužel na svou "dřevěnou" levou nohu. Dostali jsme se i do slibného přečíslení tří proti jednomu, leč Michal Stodola zvolil místo střely radši přihrávku.
Když už to vypadalo, že poločas v klidu dohrajeme, přišla takřka fatální pohroma. Jirka chtěl v trochu nepřehledná situaci raději odehrát míč na roh, leč nešťastně při tom trefil u zadní tyče stojícího Lukáše a od něj se odrazil míč za záda bezmocného Pavla. Soupeř z ničeho nic vedl a my věděli, že máme poločas na vstřelení dvou gólů.
Druhá půle nabídla drama v každém okamžiku a hlavně naše zahozené šance. Soupeře jsme od první chvíle zmáčkli, znervóznili a donutili ho k chybám v obraně a hned začalo být před brankou Delivery docela horko. Do role hlavního topiče a zároveň spalovače se tentokrát pasoval Gregi, který se ocitl třikrát v dobré šanci, vždy ale trefil pouze brankáře.
Dočkali jsme se ale přesto poměrně brzo vyrovnání, Lukáš ideálně přistrčil na zadní tyč Tomášovi a ten propálil gólmana. Zbývalo dvacet minut na jeden jediný gól, který by nás poslal do páté ligy, neboť v tu chvíli už jsme věděli, že Čelzí prohrála. Šance jsme si v pokračujícím tlaku vytvářeli i dál, ale stále naráželi na výborného brankáře nebo vlastní špatnou mušku.
Poslední desetiminutovka se hrála v trochu schizofrenní situaci, kdy na jednu stranu jsme chtěli dát za každou cenu postupový gól, na druhou jsme nemohli obranu otevřít úplně, neboť soupeř hrozil stále rychlými brejky a jakýkoliv náhodný gól nás posílal v tabulce někam k šestému místu a to jsme rozhodně nechtěli. Gól ale i přes enormní snahu obou celků už nepadl.

Při vší úctě k soupeři jsme tenhle zápas prostě měli vyhrát! V druhé půli jsme si vytvořili minimálně pět šest čistých šancí, leč opět dojeli na koncovku. Naopak naše obrana povolila Delivery pouze naprosté minimum a gól jsme si museli dát sami...
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Toto ocenění si za výkon v posledním zápase zaslouží všichni bez výjimky, pro Tomáše rozhodlo to, že jako jediný dokázal překonat soupeřova brankáře...

Sviňmetr : 8 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Zápas to byl pěknej, v tempu, vyrovnanej a překvapivě nevyhrocenej. Potvrdilo to jen moje přesvědčení, že jluci z Delivery jsou v pohodě a ono vyhrocení nastolo minule jen kvůli internetovým diskuzím. Chci tak Delivery pogratulovat k sezoně bez prohry a nám k sezoně, kdy sme se chtěli udržet a dokonce sme sahali nečekaněk našim ambicím i po postupu.