Kalendář akcí:

Říjen 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21
222324252627
28293031
Program na celý rok...


logo

Modrý Svině - Delivery FC


Datum : 19.6.2009 20:45
Místo : Děkanka
Zápas : 11.kolo Hanspaulka
Autor článku : Ota Duben
Výsledek : 1:1 (0:1)

40. Tomáš Rosenberger (Lukáš Klimek)
Karty :

bez karet

   tisk Verze pro tisk      email Poslat stránku e-mailem

Další z velkých zápasů klubové historie sehrály Modrý Svině na Děkance proti už jistému vítězi naší skupiny, týmu Delivery. Naše nejsilnější možná sestava podala proti technicky zdatnějšímu soupeři výkon na hranici sebeobětování, v druhé půli jej dokonce přehrála i v poli a pouze smůla v koncovce a výborný výkon soupeřova gólmana nás připravila o výhru, která by nás senzačně posunula do páté ligy.
Páteční večer připravil celému týmu i početné ekipě fanoušků další velké dramatické představení. Soupeři sice v utkání vůbec o nic nešlo, přesto až do poslední minuty nevypustil vůbec nic, my už od úvodního hvizdu nasadili i s ohledem na početnou střídačku maximální tempo a tak se hrálo celý zápas nahoru dolů.
Náš taktický záměr ztížit soupeři "zkrácením" hřiště kombinaci vyšel takřka stoprocentně, Delivery mohli své narážečky a krátké přihrávky praktikovat maximálně na půlící čáře, prostor před vápnem jsme dokonale utěsnili a tak se soupeř dostával spíš k ojedinělým střelám z nepřipravených pozic. Přesto se si v první půli vypracoval dvě velké šance, leč jednou nás zachránil Pavel a podruhé nepřesná koncovka útočníka.
Ani nám ale v prvním poločase v útoku příliš pšenka nekvetla, Martin se sice dostal dvakrát za obranu, ale jednou z toho byla spíš jen přihrávka brankáři a podruhé měl balón bohužel na svou "dřevěnou" levou nohu. Dostali jsme se i do slibného přečíslení tří proti jednomu, leč Michal Stodola zvolil místo střely radši přihrávku.
Když už to vypadalo, že poločas v klidu dohrajeme, přišla takřka fatální pohroma. Jirka chtěl v trochu nepřehledná situaci raději odehrát míč na roh, leč nešťastně při tom trefil u zadní tyče stojícího Lukáše a od něj se odrazil míč za záda bezmocného Pavla. Soupeř z ničeho nic vedl a my věděli, že máme poločas na vstřelení dvou gólů.
Druhá půle nabídla drama v každém okamžiku a hlavně naše zahozené šance. Soupeře jsme od první chvíle zmáčkli, znervóznili a donutili ho k chybám v obraně a hned začalo být před brankou Delivery docela horko. Do role hlavního topiče a zároveň spalovače se tentokrát pasoval Gregi, který se ocitl třikrát v dobré šanci, vždy ale trefil pouze brankáře.
Dočkali jsme se ale přesto poměrně brzo vyrovnání, Lukáš ideálně přistrčil na zadní tyč Tomášovi a ten propálil gólmana. Zbývalo dvacet minut na jeden jediný gól, který by nás poslal do páté ligy, neboť v tu chvíli už jsme věděli, že Čelzí prohrála. Šance jsme si v pokračujícím tlaku vytvářeli i dál, ale stále naráželi na výborného brankáře nebo vlastní špatnou mušku.
Poslední desetiminutovka se hrála v trochu schizofrenní situaci, kdy na jednu stranu jsme chtěli dát za každou cenu postupový gól, na druhou jsme nemohli obranu otevřít úplně, neboť soupeř hrozil stále rychlými brejky a jakýkoliv náhodný gól nás posílal v tabulce někam k šestému místu a to jsme rozhodně nechtěli. Gól ale i přes enormní snahu obou celků už nepadl.

Hodnocení utkání:
Při vší úctě k soupeři jsme tenhle zápas prostě měli vyhrát! V druhé půli jsme si vytvořili minimálně pět šest čistých šancí, leč opět dojeli na koncovku. Naopak naše obrana povolila Delivery pouze naprosté minimum a gól jsme si museli dát sami...
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Toto ocenění si za výkon v posledním zápase zaslouží všichni bez výjimky, pro Tomáše rozhodlo to, že jako jediný dokázal překonat soupeřova brankáře...

Sviňmetr : 8 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr
10-9 sviní SUPER!!!, 8-7 sviní velmi kvalitní, 6-5 sviní standard, 4-3 sviní slabý průměr, 2-0 sviní krize.

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Zápas to byl pěknej, v tempu, vyrovnanej a překvapivě nevyhrocenej. Potvrdilo to jen moje přesvědčení, že jluci z Delivery jsou v pohodě a ono vyhrocení nastolo minule jen kvůli internetovým diskuzím. Chci tak Delivery pogratulovat k sezoně bez prohry a nám k sezoně, kdy sme se chtěli udržet a dokonce sme sahali nečekaněk našim ambicím i po postupu.


průměrná známka/počet hlasujících hráčů (1..nejlepší, 5..nejhorší)

Brankář
brankar
Pavel Řeháček

1.38/13
Obránci
obrana
Lukáš Klimek

1.93/14
obrana
Jirka Dymák

2.23/13
obrana
Richard Duben

2.62/13
obrana
Matěj Kuncíř

1.46/13
obrana
Vítek Zahradník

2.08/13
Útočníci
obrana
Tomáš Gregor

2.54/13
obrana
Michal Stodola

2.62/13
obrana
Tomáš Rosenberger

2.08/13
obrana
Martin Viták

2.92/13


Naše další články o odehraných zápasech
Sezóna Podzim 2019 - 5.F
Ostatní sezóny
POHÁRY a PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ
TURNAJE