Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 2:1 (2:0)

12. Lukáš Klimek (Jirka Dymák)
26. Matěj Kuncíř (Pavel Řeháček)

V důležitém souboji se zachraňujícím se Rohožníkem jsme uspěli a po výhře 2:1 se nám závěrečné boje o udržení vyhnou, naopak postavení mezi nejlepšími týmy skupiny udržuje naději, že tato sezóna by mohla být až nad očekávání úspěšná...
Do Běchovic se tentokrát dorazili takřka v kompletní sestavě, pouze Gregi se kdesi zapomenul a nedal o sobě vědět. V zápase šlo oběma týmům o hodně a tak se od začátku hrál bojovný útočný fotbal. Do prvních menších šancí se dostal soupeř, ale Pavel je řešil jako vždy s klidem.
My si na první velkou příležitost počkali až do 12. minuty, ale zato jsme se mohli hned radovat. Léty prověřenou spolupráci opět oprášili bývalí spoluhráči z Dragers, Jirka našel z autu přesně Lukášovu hlavu a hned jsme byli o hodně klidnější.
Klíčový okamžik utkání přišel někdy kolem 20. minuty. Po nedorozumění v naší obraně šel útočník v podstatě sám na Pavla a bránící Richi zatáhl za záchrannou brzdu. Na první pohled jasná červená, naštěstí pro nás rozhodčí v nastalém zmatku zapomněl, kdo že to vlastně fauloval a tak raději neudělil kartu vůbec.
Tato situace už v tu chvíli notně nervóznímu soupeři na klidu rozhodně nepřidala a na hřišti se začalo přiostřovat. Nutno dodat, že svůj omyl sudí následně často kompenzoval eufemisticky řečeno benevolentním posuzováním zákroků hráčů Rohožníku. Další důležitý moment pro vývoj zápasu přišel pět minut před pauzou. Matěj si zpracoval Pavlův výhoz, na cestě k půlící čáře si nastavil ideálně mířidla a z dálky se trefil přesně ke vzdálenější tyči - 2:0.
Zbytek utkání se z naší strany omezil více méně jen na bránění náskoku s občasnými brejky, více nám toho stále více tlačící soupeř nedovolil. Přesto jsme měli možnost náskok navýšit, ale Martin si sám před brankářem příliš předkopl míč a střely Jirky s Matějem zastavila tyč.
Na druhé straně se zvláště posledních dvacet minut změnilo na souboj Rohožník vs. Pavel, z kterého až na jeden případ vycházel vítězně náš gólman. Soupeř se snížení, nutno říct že zaslouženého, dočkal čtvrt hodiny před koncem, když Pavel v rohu hřiště sestřelil útočníka a následná tečovaná standardka skončila v naší brance.
Rohožník měl i dostatek možností k vyrovnání, leč výsledky finálních řešení gólových situací jasně ukazovaly, proč se krčí na posledním místě tabulky. Co nešlo nad nebo vedle branky, to pochytal Pavel, a když byl už náhodou překonán, zastoupila jej buď tyčka, nebo Matěj, který akrobaticky vykopl z brankové čáry takřka jistý gól. Důležitý výsledek se nakonec podařilo ubránit.

Soudě podle herního projevu, šlo o klasický remízový zápas, na šance nás pak soupeř jistě překonal. Jenže byť to občas není úplně spravedlivé, tak hraje se jen a pouze na góly a v tomto směru jsme byli jasně produktivnější. Dalo by se možná spekulovat o tom, jak by zápas vypadal, kdyby dostal Richi v první půli červenou, jenže na to už se historie ptát nebude...
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Celý zápas přiváděl svými zákroky soupeře k zoufalství, na čemž se nic nezměnilo ani po obdrženém gólu a nucené výměně kopaček ve druhé půli... Ještě předtím si připsal i asistenci na Matějův vítězný gól.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Matěj Kuncíř a jeho komentář k zápasu : Myslim ze Pavel si Hrace zapasu vubec nezaslouzi. Vyrobil spoustu zbytecnejch rohu ze strel, ktery mohl chytat do naruce, Zavinil jedinej gol, co jsme dostali, vykopy mu taky nesly a ta asistence taky nebyla idealni. Jsem si to pak musel deset vterin rovnat na nohu, abych mohl strilet. No a aby toho nebylo malo, tak si jeste vezme ilegalni obuv a souper malem chtel kontumovat zapas.... A vrchol vseho byl, ze na pozapasovej rozbor dorazil o tri hodiny pozdejc a navic uplne strizlivej. Proste ostuda. Mel by ses nad sebou Pavle zamyslet... ;-))))))))

Richard Duben a jeho komentář k zápasu : parádní zápas, jen tak dál...:)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : super zápas kluci

průměrná známka/počet hlasujících hráčů (1..nejlepší, 5..nejhorší)