Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 2:1 (0:0)

49. Tomáš Rosenberger (Matěj Kuncíř)
49. Jirka Dymák

Fantastický obrat jsme předvedli v pátém kole ve Kbelích, když jsme dvěma góly během jediné minuty zvrátili nepříznivě se vyvíjející duel s Los Bimbananos a v závěru ubránili těsnou výhru 2:1.
Přes netradiční čtvrteční termín jsme se sešli v takřka nejsilnější sestavě, protože Matějovi přehodili dohrávku ve velkém fotbale (bohužel na příští úterý), nedorazil jen Petr, kterého zradilo auto kdesi po cestě. Soupeř před tímto zápasem neztratil ani bod, proto jsme od začátku vsadili na to, co nám jde většinou nejlépe - zabezpečenou obranu.
Rozepisovat se o prvním poločase je možná trochu zbytečné, neboť na celkové vyznění duelu žádný větší význam neměl. Soupeř byl řekněme aktivnější, ale opravdu vyloženou šanci měl jen jednu, kterou u tyče zachránil Pavel, na druhé straně stojí za zmínku Michalův průnik obranou zakončený nad a Tomášova střela z otočky. Jinak se hrálo ponejvíc ve středu pole, s častými nepřesnostmi na obou stranách.
Ani v prvních minutách po přestávce to na žádnou velkou změnu nevypadalo, leč postupně začal sílit tlak soupeře, kterému odolávala naše obrana jen s vypětím všech sil. Bimbananos trefili z přímého kopu tyč, zahrozili po pár závarech, ale to nejhorší mělo teprve přijít. První větší chybu vyrobil na půlce v sálovkách klouzající Honza, souhrou ne zrovna ideálního zakončení útočníka s Pavlovým reflexem se skóre prozatím nemělilo.
Přežili jsme i druhý infarktový moment, když se dost fatálně nedohodl Matěj s Lukášem, který pak musel zachraňovat odkopem z brankové čáry za už překonaným Pavlem, do třetice už jsme však podlehli. Přišla zbytečná ztráta na útočné polovině, rychlé přenesení hry a výsledkem byl takřka osamocený útočník, který přehlavičkoval vybíhajícího Pavla. Leč inkasovaná branka s námi nezamávala, naopak svým způsobem pomohla stvořit minutu, kterou naše historie možná ani nepamatuje.
Vše začalo Matějovou střelou skoro z půlky, kterou gólman jen vyrazil pod nohy dobíhajícího Tomáše, který s trochou štěstí dorazil balón do branky. Hned po kratičké oslavě se vydal na střídačku, zatímco soupeř už rozehrál. Rychlé přenesení hry na naší polovinu, tradiční závar v pokutovém území, který řeší razantním odkopem Jirka. Míč se snaší k připravenému brankáři na druhé straně, který si ho zpracuje a chystá se ho v klidu znovu rozehrát. Tomáš na střídačce zatím několikrát zopakuje své tradiční "Pojď, udělá chybu!". Gólman tak dlouho otálí, až mu do rozehrávky skočí opět Jirka, který mezitím ve snaze forčekovat přeběhl celé hřiště a od jeho nohy se míč odráží do brány. Hotovo, dokonáno, a z 49. minuty ještě nějaká ta vteřinka zbývá.
Poslední desetiminutovku jsme se soustředili už v podstatě výhradně na obranu, soupeř si vytvořil klasický tlak, závary při autech a rozích, opravdu vyloženou gólovku si ale nevypracoval a my se tak mohli radovat z cenné výhry.

Za předvedený výkon si zaslouží obrovský respekt celý tým. Počínaje spolehlivým Pavlem, přes takřka nechybující obranu až po obětavý útok, který dokázal často vybojovat i zdánlivě ztracené míče. Navíc jsme se poučili z minulého smolného zápasu s Lipodurem a tentokrát si v závěru vedení pohlídali.
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Poctivě se vracel, dal první gól a dokázal, že je schopen přispět k porážce soupeře i z lavičky, když tak dlouho opakoval, že gólman musí udělat chybu, až ji opravdu udělal...:-)

Sviňmetr : 8 sviní (velmi kvalitní)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : super zápas, sice sem si zkurvil koleno, ale užil sem si skvěle jejich auty, parádně sem si zaskákal do chumlu :) jen škoda, že sme takle nehráli i ten konec minulýho zápasu :(

průměrná známka/počet hlasujících hráčů (1..nejlepší, 5..nejhorší)