Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 2:1 (1:1)

17. Matěj Kuncíř
55. Martin Viták

Na Novoborské jsme sehráli zřejmě nejtěžší utkání sezóny, přes nepřízeň všech možných i nemožných vlivů jsme však nakonec s vypětím všech sil strhli v závěru výhru na svou stranu a Meďák udolali 2:1.
Teplota jen lehce nad nulou, sněhové vločky mísící se s dešťovými kapkami, prosecký "koberec" nasáklý jak houba, no počasí zkrátka ideální na fotbal. Bohužel pro nás se soupeř i v tomto nečase sešel a nás tak čekala příjemná hodinka dobývání jeho branky.
První úsek hry byl tradičně seznamovací, více než se soupeřem ale tentokrát s terénem. Bylo jasné, že tenhle zápas nebude o žádné pohledné hře, ale o tom, kdo udělá méně chyb a víc jich dokáže potrestat. A bohužel jsme to byli my, kdo jako první nedokázal při brejku pokrýt hráče a museli dotahovat. Naštěstí zaváhání se nevyhnulo ani soupeři, za dvojicí stoperů se z ničeho nic zjevil Matěj a sám před brankářem si už věděl rady. A začínalo se znovu.
V první půli nám zatrnulo ještě jednou, soupeř trefil břevno a míč pak poskakoval po brankové čáře, naštěstí pro nás však nikoliv za ní. Meďák měl i několik dalších nadějných brejků, ale z celkového pohledu jsme měli trochu více ze hry, leč bez gólového vyjádření.
Druhá půle už byla víceméně v naší režii, čemuž napomohlo i odstoupení brankáře Meďáku, který se zranil po střetu s Martinem. Kdo by ale čekal, že oslabeného soupeře rychle dorazíme, musel by být zklamán. Místy sice vznikaly až absurdní situace, kdy se po házenkářském vzoru hrálo pouze na jedné polovině hřiště, přicházely i šance, jen ta koncovka! Martin trefil hlavou břevno, Jirka s Lukášem a několikrát Matěj mířili těsně vedle a tak by se dalo pokračovat donekonečna. Zahozené přečíslení čtyři na jednoho už jsme si "úspěšně" vyzkoušeli na stejném hřišti v přípravě a teď jsme ho dvakrát zopakovali.
Mluvit o možnostech ze standardek a střelách zdálky by vydalo na román, leč čas se krátil a gól stále ne a ne padnout. Kdyby měl rozhodčí (jehož prazvláštní výklad pravidla o hraní rukou už jsme si v této sezóně jednou užili) o trochu více odvahy, mohli jsme si vyzkoušet dokonce dvojnásobnou přesilovku, jenže dva po minimálně žluté kartě volající prohřešky jistého psychicky nevyrovnaného jedince z řad soupeře zůstaly bohužel nepotrestány. Až pět minut před koncem v nepřehledné situaci doslova dotlačil míč do branky Martin a připsal si třetí vítězný gól v sezóně.

Nemá smysl si cokoliv nalhávat, výkon jsme podali eufemisticky řečeno velmi průměrný a nemá cenu spekulovat, nakolik to bylo zaviněno hřištěm, permanentně zdržujícím soupeřem (kterému sice nešlo vůbec o nic, ale emoční disharmonie u některých jeho hráčů svědčila spíše o opaku) a nakolik naší vlastní nemohoucností. Na to, že jsme dva body doslova ukopali, si naštěstí za měsíc nejspíš nikdo nevzpomene, ale dva body nám to už nevezme a postup je tak o velký kus blíže.
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Ještě v prvním poločase chladnokrevně vyrovnal a v druhé půli byl hlavním motorem naší ofenzívy.

Sviňmetr : 5.5 sviní (standard)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Martin Viták a jeho komentář k zápasu : "Bohužel pro nás se soupeř i v tomto nečase sešel" - Já jsem rád, že se sešel. Chtěl jsem si zahrát a myslím, že se mnou bude souhlasit většina. Zápas to byl rozhodně těžký a byla by škoda, pokud bychom nevyhráli. Jen bych chtěl upozornit na svou hlavičku do tyče, protože se mi něco takového povede až za dalších 101 zápasů :)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : No, chce to víc střílet, hlavně když brankař stojí mimo vápno, tak mi přijde škoda nestřílet.

průměrná známka/počet hlasujících hráčů (1..nejlepší, 5..nejhorší)