Zápas : 8.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:2 (2:1)

5. Jirka Dymák (Tomáš Rosenberger)
16. Tomáš Rosenberger (Jirka Dymák)

V předposledním vystoupení ve Kbelích jsme remizovali s přímým konkurentem v boji o postup Amébami 2:2, přestože jsme ještě těsně před koncem vedli. Díky tomuto výsledku jsme se nadále udrželi před tímto soupeřem a zůstáváme ve hře o postup.
Následující věta se bohužel v našich článcích opakuje stejně trapně často jako vánoční odrhovačky o listopadových víkendech v hypermarketech. Jako už tradičně v této sezóně jsme se do Kbel slezli v sedmi, protože Michal dal na poslední chvíli přednost škole a Matěje sklátila chřipka. Do branky tak snad už naposledy musel Matěj Kuncíř. Soupeř na tom byl naštěstí zpočátku hůř, hrál jen ve čtyřech v poli a tak jsme si mohli udržovat převahu trvající skoro celou první půli.
Zprvu nám to směrem dopředu moc nešlo, dokud se Jirka neprotáhl po lajně a neprocpal za pomoci teče míč za gólmana. Vstřelená branka nás trochu uklidnila, jenže koncovka stále nebyla to pravé ořechové, několikrát zasáhnul brankář, Jirkovu střelu do prázdné zblokoval obránce a tak se ujala až Tomášova bomba po Jirkově přihrávce. Pak ovšem dorazil soupeři pátý hráč do pole a hra se vyrovnala. Z náznaků šancí Améb se bohužel ujala až ta těsně před koncem, když rychle rozehraný aut minul Vítek a spíš plácnutí do míče než střela na branku skončila smolně v síti.
Druhá půle probíhala podle předem daného schématu. Soupeř spíš útočil, my bránili a snažili se hrát na brejky. To nám celkem vycházelo, ale chyběla koncovka a v případě Petra i stopping jako takový. Přestože jsme dlouho odolávali, nakonec jsme se neubránili a soupeř těsně před koncem z rohu vyrovnal. Poslední minuty byly hodně hektické, soupeř mohl dvakrát strhnout vedení na svou stranu, nás mohl spasit Tomáš, ale v situaci tři na jednoho trefil jen brankáře a tak už se skóre nezměnilo.

Před utkáním bychom asi bod brali, vzhledem k průběhu jde ale spíš o ztrátu. Můžeme litovat hlavně toho, že jsme v prvních minutách, kdy soupeř hrál jen ve čtyřech, nedokázali využít více šancí a hlavně smolného gólu do šatny. Na výsledku měly ale podíl i dvě naše největší bolesti této sezóny: nedáváme tutovky a chodí nás hrozně málo. Pokud chceme postoupit, tak tohle oboje musíme jednoznačně zlepšit...
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Za pomoci Jirky nás dostal do dvoubrankového náskoku a v první půli využíval prostoru, který mu čtveřice soupeřů nabídla.

Sviňmetr : 6 sviní (standard)

Michal Malý a jeho komentář k zápasu : Skoda, ale bod je dobrej. Priste uz bych mel hrat, docela i zada uz sou v cajku tak ted uz si jen neuhnat zadny zraneni na paintballu