Datum : 30.9.2007 16:15
Místo : Zákostelní
Zápas : 4.kolo Hanspaulka
Výsledek : 0:0 (0:0)

Poté, co nám bonusový bod z předchozího zápasu přičetla STDK, dorazili jsme do Vysočan coby aktuální lídr skupiny. Tím jsme ovšem zůstali pouze do doby, než nám soupeř prozradil, že v minulém kole vyhrál o pět gólů a předehnal nás tím o skóre. Každopádně ale šlo o přímý duel o čelo tabulky, v kterém jsme samozřejmě chtěli uspět.
Patálie se zuby nakonec nepustily do hry Matěje Kuncíře, chyběl i jeho jmenovec Komanec, naopak do sestavy se vrátil David a hlavně do branky Pavel, který ovšem málem zápas nestihl, jelikož nepochopitelně zamířil do Kbel.
Na průběh zápasu přesně sedí novinářské klišé o tom, že "šlo o utkání dvou rozdílných poločasů". Jaký vliv na to mělo nepříjemně svítící sluníčko, to je otázkou, každopádně první půli jsme hráli se žlutým kotoučem v zádech my a byli jasně lepším týmem. Soupeř si za poločas vypracoval dvě pološance, které s přehledem, stejně jako několik nebezpečných centrů, zpacifikoval Pavel.
To na druhé straně se musel gólman slušně otáčet. Jirka s Lukášem předváděli, jak moc jsou za společná léta v Dragers sehraní, Tomášovi nemohla po deseti minutách přijít na jméno celá Uganda, David kouzlil na levé lajně a Michal dokázal obráncům znepříjemnit i tu nejtriviálnější rozehrávku. A tak přišly šance, žel všechny do jedné neproměněné. Tomáš se po rozích kopaných na přední tyč několikrát zastřeloval, až na čtvrtý pokus z toho zazvonila tyč a od té doby ho soupeř radši zdvojoval. V ponechané výhodě se ocitl sám před brankářem Jirka, na lepší zakončení ale neměl prostor, Lukášovu gólovku zablokovala obrana a v několika dalších případech jsme pomohli zvedout sebevědomí brankáři Ugandy.
S poločasovou přestávkou došlo nejen ke změně stran, ale i rolí. Do té doby strojově přesná obrana začala kupit chyby, ke kloudné rozehrávce jsme se prakticky nedostali a zvlášť v prvních deseti minutách gól visel takřka na vlásku, přestože stoprocentní šanci si soupeř nevypracoval. Za to, že jsme stále drželi remízový stav, můžeme vděčit hlavně několika důležitým Pavlovým zákrokům.
Narozdíl od soupeře v první půli se ale rodily šance i na druhé straně. Ovšem tentokrát už jsme ani netrefovali prostor mezi třemi tyčemi. Vítek sice zamířil do sítě, ale pouze do té za brankou, Lukáš hlavičkoval těsně nad, možnost Jirky s Tomášem v situaci dva na jednoho uhasil se štěstím poslední obránce a opět Tomáš po sklepnutí do druhé vlny minul v největší šanci půle tyč jen o centimetry. A jelikož ani soupeř nevyužil závěrečného tlaku, dočkali jsme se po témeř třech letech dalšího bezbrankového výsledku a po roce čistého konta.

Suma sumárum, za první půli jsme si zasloužili vyhrát, za druhou horko těžko remizovat, výsledná plichta je tedy spravedlivá a zápasu sluší. Nešlo totiž zdaleka o nudné představení bez šancí, ovšem tentokrát prostě měli gólmani navrch. Pro nás je důležité, že jsme nadále udrželi neporazitelnost a kontakt s čelem tabulky a hlavně že jsme dokázali hrát jako tým. A s návratem na o něco menší kbelské hřiště nám snad zbyde v závěru zápasu přeci jen o něco více sil.
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

V druhé půli nás v těžkých chvílích podržel a zaslouženě vychytal čisté konto.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)

Michal Malý a jeho komentář k zápasu : Porad sme neprestali hrat tu dobrou hru se kterou sme zacali sezonu a verim, ze kdyz nam to vydrzi uhrajeme hodne dobre vysledky i do budoucna. OBligatne sme meli horsi druhej polocas, ale s bojovnosti sme nakonec uhajili cisty konto. Dalsi fajn zapas, dik kluci

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Slusny zapas, jen skoda, ze sme/sem nedali gola...! Snad to bude priste lepsi...

Martin Viták a jeho komentář k zápasu : Důležitý bod. Na nedomácím hřišti to bylo těžké a je velmi důležité, že jsme neprohráli.

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Pěkný, mě se to líbilo. A chci vyjádřit svůj názor, že nová posila se opravdu povedla, myslim, že Martinovi roste konkurence na jeho postu

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Tož dobré to bylo, jen ten gól tomu chyběl... ale zas sme vzadu udrželi nulu a i to se počítá... uvidíme, jak to bude vypadat po příští neděli, zatím sme se za záchranou rozjeli slušně...