Místo : Zákostelní
Zápas : 1.kolo Hanspaulka
Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 0:3 (0:1)

Velmi nepodařené utkání jsme odehráli na Zákostelní v dohrávce prvního kola. Za celých šedesát minut jsme nedokázali najít recept na pevnou obranu a aktivní hru Torpéda a po třech výhrách v řadě zaslouženě prohráli 0:3.
Za prvních deset minut hry jsme se nedostali prakticky k ničemu. Jirka sice dokázal v útoku vyhrávat hlavičky, ale nikdo ho nedoplňoval a míče jsme tak ztráceli úplně zadarmo. Kombinačně to nebylo o moc lepší a tak šlo v podstatě jen o to, jak dlouho dokážeme bránit nerozhodný stav. Dařilo se to dvanáct minut, pak se nám nepovedlo zachytit rychlou akci soupeře a útočník Torpéda střelou na přední tyč z úhlu zaskočil Michala.
Inkasovaný gól byl oproti zvyklostem překvapivě fackou, která nás konečně probudila k tomu, abysme se alespoň pokusili něco hrát. Jednu z mála chyyb v obraně Torpéda nepotrestal tísněný Jirka a v naší možná největší šanci trefil Tomáš pouze tyč. Stále však byl nebezpečnější soupeř, osamoceného útočníka, který využil zaváhání Matěje Kuncíře, vychytal Michal a další přečíslení po našich chybách ve středu pole naštěstí zhatila nepřesná koncovka Torpéda.
Do půle jsme udrželi poměrně nadějný stav, jenže veškeré naše plány na vyrovnání dostaly velkou trhlinu hned po změně stran, když při rohovém kopu jsme nechali nepochopitelně volného hráče ve vápně, Michal nezasáhl zrovna ideálně a na útočníka pak už pouze zívala prázdná branka. Naše šance na jakýkoliv bodový zisk se přesunuly z oblasti teorie do žánru sci-fi o pět minut později. Michal Stodola se nechal u postranní čáry jednoduše obrat o míč a na konci bleskové akce stál osamocený útočník před Michalem, zatímco trojice našich bránících hráčů byla v tu chvíli na hřišti v roli tréninkových kuželů.
Ve zbytku utkání jsme už hráli se soupeřem, který mírně polevil ve svém snažení a soustředil se na bránění čistého konta svého brankáře, v podstatě vyrovnanou partii. Některým docela povedeným akcím chyběla jen o něco lepší koncovka, na jakýkoliv pokus o zvrácení vývoje zápasu jsme však neměli sílu ani možnost.

Zpátky na zemi a ještě s pěkně tvrdým přistáním. Jinak se ani tento výsledek komentovat nedá. Až tento zápas odhalil veškeré rezervy a chyby, které střetnutí s papírově slabšími soupeři zakrývala, a jež si proti kvalitnímu týmu prostě dovolit nesmíme. Individuálně chybující obrana, která navíc absolutně ignoruje fakt, že nás v týmu není pouze šest a střídat se prostě musí, přechodová fáze chaotická, stereotypní a bez nápadu a útok toho tudíž logicky mnoho nepředvedl. Tento výkon by se neměl opakovat, pokud tedy nechceme spadnout z klidného středu tabulky do míst, kde se bojuje o holé přežití...
Hráč zápasu: Jirka Dymák      Profil...      Statistika...

Jeden z mála, kterým míč nepřekážel a dokázal si nahrát...

Sviňmetr : 3.5 sviní (slabý průměr)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Je fakt, že proti tomuhle soupeři jsme na výhru prostě neměli, navíc jsme ještě zahráli mimořádně špatně, což jak věřim se nebude zas další dobu opakovat. Stále ještě můžeme být v klidu, protože se pohybujem nahoře, jenže teď máme docela těžkej los a musíme se snažit každý zápas bodovat, abysme pak nemuseli něco honit v posledních dvou zápasech. Ale věřim, že se zvednem už teď a vyklepneme Polárníky... Svině 4ver!

Petr Gregor a jeho komentář k zápasu : Rád bych všem těm co byli na hřišti vzkázal jedno: JDĚTE TŘEBA DO PRDELE... Když z 5 lidí na hřišti 4 nestřídaj (tady bych rád ocenil Rózu tšen střída), tak asi nemá cenu aby sme se tam zbytečně tahali.. to příště řekněte rovnou ať můžu zůstat doma.. Poznámka pro Matěje: Ne, to že se střídáš na hřišti s Davidem kdo zrovna pude do útoku se nepočítá, stejně tak když vystřídáš 3 minuty před koncem.. (to už platí pro všechny). Zajímaly by mě vaše důvody proč si myslíte že ste na tom hřišti tak hrozně nepostradatelný že by ste tam měli bejt 60 minut.. Stejně ste nakonec uhráli hovno a to asi zvládne každej.. Příště mi laskavě dejte vědět dopředu že ani nemá cenu chodit.. ušetříte mi tim spoustu času.. Děte doprdele...

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Tento zapas jsem hrali opravdu spatne, a to ve vsech ohledech. Snad to bude priste lepsi zamakame a pripisem si 2 body! Jinak vyjadreni k problemu stridani viz. komentar !

průměrná známka/počet hlasujících hráčů (1..nejlepší, 5..nejhorší)