Zápas : 4.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:1 (0:1)

55. Tomáš Rosenberger (Matěj Kuncíř)

52. minuta

Do Hrdlořez jsme přijeli s odhodláním napravit špatný výsledek z posledního zápasu. Oproti předchozím utkáním se nás sešlo o něco méně, i díky tomu jsme se dokázali v druhé půli dostat do tempa a soupeře přehrát.
Favoritem zápasu byl alespoň podle tabulkového postavení soupeř a také to v prvních minutách potvrzoval. My se nedokázali vůbec dostat do hry a až do inkasovaného gólu se prakticky pouze bránili. Směs zúročila svou převahu v 10. minutě. V souboji před brankou stáhl útočník Směsi Honzu a odražený míč vrátil do sítě kapitán soupeře. O regulérnosti tohoto gólu sice bylo možné polemizovat, ale rozhodčí nemohl tento souboj ze svého postavení vidět. To, že byl na utkání sám a moc toho zřejmě v životě neodpískal, se pak projevovalo po celý zbytek utkání. Soupeř po vedoucí brance ještě více zahustil vlastní polovinu, hlavně při autech zdržoval a hrál už spíš jen na brejky. Nám se za celý poločas prakticky nepovedlo dostat k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky, zčásti vlivem různých drobných faulů, neustálého držení, tahání za dres a dalším projevům "fér hry", kterých si rozhodčí bohužel vůbec nevšiml.
Druhá půle nabídla prakticky stejný obrázek jako v minulém zápase. Většinou jsme hráli my, soupeř jen v obraně čekal na naše chyby a hrál na protiútoky. Při těch nás však držel nad vodou Pavel. Hráči Směsi stále používali ruce více než je zdrávo, proto jsme si o pauze řekli, že už si to dál líbit nenecháme a přizpůsobili styl hry soupeři. Na hřišti se pak už spíš bojovalo než hrálo. Vzhledem k tomu, že nám až na čestné výjimky není tvrdost vlastní, vydělával na tom vlastně zase soupeř, neboť naše fauly byly až příliš evidentní a i jinak slepý rozhodčí si jich nemohl nevšimnout. V reálu to pak na hřišti vypadalo, že faulujeme pouze my. Jeho rozhodování alespoň o autech se v druhém poločase zlepšilo, neboť na zápas dorazil jako divák Jirka Dymák z Dragers a ujal se role asistenta. V 50. minutě nabral u lajny Ota kapitána Směsi a přestože se jednalo o zákrok zepředu a dost možná i přes míč, vytáhl rozhodčí asi zaslouženou, přesto vzhledem ke svému předchozímu metru rozhodování hodně překvapivou žlutou kartu.
Poslední desetiminutovka byla hodně hektická. Směs se v podstatě neustále pouze bránila a my se konečně začali dostávat i do nějakých šancí. Těm možná největším zabránil nechtěně David, kterého ve skrumáži trefil nejprve Tomáš a vzápětí i Ondra. Tomáš stihl ještě nepřesnou ranou sestřelit Michala a poranit si kotník, přesto se nakonec dočkal. Stehnem tečoval aut Matěje Kuncíře do protipohybu brankáře a vyrovnal. Soupeř se pak tlačil víc do útoku, ve snaze získat zpět ztracené vedení. Podržel nás ale opět Pavel a spolu s ním i Matěj, který v závěru obětavým faulem těsně před vápnem zastavil poslední velkou šanci Směsi.

Odehráli jsme určitě dosud nejtěžší utkání v sezóně. Museli jsme se kromě kvality soupeře poprat i se špatným terénem, ještě horším rozhodčím a brzkým inkasovaným gólem. Nevzdali jsme se ale a za výkon v druhé půli jsme si minimálně vyrovnání zasloužili. Nemá smysl hodnotit, zda je remíza pro nás ztrátou, body se budou sčítat až na konci. Pochválit musíme tentokrát celý tým, že se nevzdal a přes různé nepříznivé vlivy dokázal vyrovnat. Poděkování dnes patří i Jirkovi z Dragers, který v druhé půli alespoň trochu pomohl s rozhodováním hodně tragickému rozhodčímu.
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Celý zápas bojoval a v závěru byl odměněn šťastným vyrovnávacím gólem.

Sviňmetr : 6 sviní (standard)