Zápas : Ligový pohár
Výsledek : 2:4 (1:2)

10. Matěj Kuncíř (Martin Viták)
59. Ondra Matějka (Marek Viták)

Podruhé během dvou dnů jsme zavítali na Pražačku, tentokrát šlo o utkání 1. kola Ligového poháru. Naším soupeřem byla Morová rána z páté ligy. Počasí se oproti sobotě dost zhoršilo, sluníčko vystřídaly sněhové vločky a také teplota zřetelně poklesla. Na naší soupisce došlo oproti zápasu s Orange Predators k jediné změně, do sestavy přibyl David. Soupeř dorazil na utkání pouze v šesti lidech, přesto bylo jasné, že náš postup by se rovnal malému zázraku.
Ještě jsme se nestačili na hřišti ani rozkoukat a už jsme prohrávali. Jeden z obránců Morové rány hned po rozehrávce napřáhl takřka z poloviny hřiště, Pavel míč pouze vyrazil před sebe a dobíhající útočník dorazil do prázdné branky. Inkasovaný gól nám ale vítr z plachet příliš nesebral a dokonce jsme dokázali záhy i odpovědět. Aut Martina sklepl do odkryté branky nikým nehlídaný Matěj Kuncíř. Morová rána ale dál prokazovala svou třídu a naše obrana byla pod stálým tlakem. Do poločasu jsme ale inkasovali už pouze jednou, kdy nabíhající útočník přehlavičkoval Pavla Řeháčka.
Obraz hry se prakticky po celý zápas vůbec nezměnil, soupeř stále útočil a my se spoléhali na občasné brejky. Přesto jsme ještě deset minut před koncem drželi více než přijatelný výsledek. Dva rychlé slepené góly ale veškeré naše naděje na případné vyrovnání rychle uhasily. Naštěstí pro nás soupeř nepochopitelně přestal v poslední pětiminutovce bránit a my jsme získali možnost výsledek ještě zkorigovat. První dvě šance jsme ještě nevyužili, ale napotřetí to už vyšlo. Situaci tři na jednoho s přehledem vyřešil Marek a Ondra pohodlně do prázdné branky vstřelil svůj první gól v našem dresu. Po výsledku 2:4 se tak z postupu do druhého kola a na souboj s Vojenskými lesy může těšit tým Morová rána.
Samostatnou kapitolou byl tradičně výkon rozhodčího, který nebyl evidentně schopen hru sledovat, neboť jak jinak si vysvětlit, že neustále zápas kouskoval přerušováním kvůli míčům zakopnutým z vedlejšího hřiště. Navíc byl na utkání sám a nebýt férovosti obou týmů v přiznávání autů, mohl se zápas ještě zbytečně vyhecovat...

Hráli jsme asi to, na co jsme proti herně lepšímu soupeři měli. Hlavně první gól byl úplně zbytečný, ale je nutné si přiznat, že Morová rána měla velkou převahu a vyhrála naprosto zaslouženě. Nás mohou těšit hlavně dva vstřelené góly, nabyté zkušenosti ze zápasu s kvalitním soupeřem a přes porážku tak trochu i dobrý pocit ze hry...
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Ačkoliv inkasoval už z první střely na branku, nijak ho to nepoznamenalo a hlavně díky němu jsme byli ve hře až do posledních minut.

Sviňmetr : 5.5 sviní (standard)