Zápas : 7.kolo Hanspaulka
Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 1:2 (0:0)

45. vlastní

Na první víkendový zápas podzimu dorazila, jak je už v této sezóně takřka pravidlem, většina našeho týmu a měli jsme tedy opět celou pětici hráčů na střídání, do branky se znovu postavil Pavel. Soupeřem nám v pozdním nedělním odpoledni byl tým Ya Basta!, jehož postavení v tabulce a hlavně poslední výsledky vzbuzovaly respekt a pasovaly ho na favorita tohoto utkání.
Celý první poločas se až na výjimky odehrával na naší polovině, soupeř vstoupil do utkání s evidentním cílem si co nejdříve vybudovat rozhodující náskok. To jsme sice přes několik okének v obraně nedopustili, přesto jsme tradičně inkasovali po minele obránce. Jinak dobře hrající Petr místo odkopu do autu doslova přihrál na nohu dotírajícího útočníka, který neměl tváří v tvář Pavlovi problémy se zakončením. Soupeř si vypracoval ještě několik dalších šancí, v koncovce už mu ale štěstí nepřálo nebo narazil na dobře postaveného Pavla. Kromě brejků hrozil soupeř hlavně ze vzduchu po autech z blízkosti naší branky. Ještě v první půli o sobě dal poprvé (a bohužel nikoliv naposled) vědět rozhodčí, který odpískal vymyšlený nepřímý kop za údajné hraní brankáře rukou mimo vápno, přestože tento "přestupek" ze svého pohledu nemohl vidět a jeho lépe postavený asistent se ho snažil přesvědčit o opaku. Soupeř naštěstí této nabídky nevyužil a "do kabin" se šlo za stavu 1:0.
Druhá půle byla už trochu jiná káva. Poznali jsme, že soupeř není tak silný, jak jsme čekali, že se nemáme čeho bát a začali jsme konečně pořádně hrát. Měli jsme i optickou převahu, do vyložené gólové šance jsme se ale nedostali. A tak nám musela pomoci náhoda a velká chyba gólmana Ya Basty. Obránci soupeře dobře odstavili naše hráče, takže vhazující Ota zdánlivě neměl možnost nikomu balón hodit. Po předchozí dohodě s Martinem, který měl za úkol jít do brankáře, tak hodil prudký aut přímo na branku. Martin se sice k míči nedostal, ale gólman zazmatkoval a místo aby nechal netečovaný balón klidně spadnout do sítě, snažil se jej ještě na poslední chvíli takřka na brankové čáře vyškrábnout. Udělal to však tak nešikovně, že si ho sám hodil do branky. Soupeř pak chvíli nevěděl, co hrát. My se logicky zatáhli do obrany, neboť vzhledem k průběhu zápasu nám bod stačil.
Ale opět si vzal slovo pan rozhodčí. To, že zatímco nám pískal všechny fauly a možná i něco navíc, tak zákroků hlavně na Matěje Kuncíře si příliš nevšímal, nemá ani cenu rozebírat. Avšak to zdaleka nebylo to hlavní. Útočník Ya Basty zajel do Pavla, který už měl míč pod kontrolou a Tomáš ho od něj odstrčil. Rozhodčí neváhal odpískat penaltu!!! Naštěstí asistent útočný faul viděl a hlavnímu to rozmluvil... O chvíli později útočník soupeře nastřelil boční síť a vzápětí se celá lavička Ya Basty začala radovat, neboť rozhodčí zapískal gól, přestože míč ležel za brankou!!! Ovšem poté, co jsme rozhodčího přivedli k brance a zeptali se ho, kde je v síti díra, kterou míč prošel, své rozhodnutí opět odvolal. Dvě minuty před koncem se ovšem opakovala navlas stejná situace znovu a tentokrát už se síť bohužel napjala z té "správné" strany. Útočník prošel přes tři naše hráče a tvrdou střelou nedal Pavlovi šanci. V tu chvíli to vypadalo, že Ya Basta! vyhrála minimálně první ligu, neboť jejich radost byla doslova nelíčená. I když vzhledem k předvedenému výkonu, kterým rozhodně zůstala za očekáváním, a nakonec šťastně získanému vítězství se není reakci soupeřů zas až tak moc co divit... Nám zbyly jen oči pro pláč a do tabulky připsaná další jednogólová porážka...

Prohra zbytečným gólem v závěru může sice teoreticky být považována za ztrátu, ale ve světle objektivních faktů se jeví jako zasloužená. Soupeř byl herně lepší, vyjma úseku v polovině druhé půle měl i převahu, zatímco my za celý zápas prakticky nevystřelili na branku a gól si musel dát soupeřův gólman sám! Navíc jsme opět inkasovali po individuálních chybách. Ačkoliv je taková porážka krutá, nemůžeme se divit, že přes slušný výkon obrany a hlavně gólmana nemáme ani bod...
Hráč zápasu: Pavel Řeháček      Profil...      Statistika...

Pochytal spoustu šancí, ale na všechny střely dosáhnout nemohl...

Sviňmetr : 5.5 sviní (standard)