Datum : 16.9.2005 18:00
Místo : Karlín
Zápas : 2.kolo Hanspaulka
Výsledek : 0:2 (0:1)

Již ve druhém kole jsme narazili na Ústavan. Zápas s tímto družstvem byl vždy zajímavý a tentokrát byl doslova výjimečný. Těsně před sezónou do něj totiž odešli na hostování dva naši hráči - Martin Mates a jeho bratr Ondra. Utkání proto bylo nabité emocemi a každý chtěl vyhrát o to víc. Špatné počasí a terén ale nedaly šanci ukázat svou kvalitu ani jednomu týmu. K zápasu dorazilo celkem dvanáct Sviní, což se bohužel negativně projevilo při střídání...

Ze začátku jsme měli na svých kopačkách míč především my, ale mezi 10. a 15. minutou se hra celkem vyrovnala. My jsme při svých šancích stříleli buď doprostřed branky nebo se mezi tyče vůbec netrefili. Marek šel sám na brankáře, dvě šance měl Matěj Kuncíř, vedoucí gól se nám však vstřelit nepodařilo. Ústavan se v útoku zpočátku trápil, trefit branku se mu v prvním poločase povedlo vlastně jen jednou, přesto to stačilo na vedení. V poslední minutě se útočník Ústavanu hnal po čáře za míčem a Martin vyběhl. Několik metrů před ním se míč zastavil v kaluži a on už nestačil změnit pohyb tak, aby zareagoval na kličku útočníka, který tak pohodlně mohl skórovat do prázdné branky.
Měli jsme jako tradičně problémy se střídáním. Střídali jsme špatně a hráči na lavičce se nemohli dohodnout, kdo zrovna půjde hrát. I tak jsme chtěli v druhém poločase minimálně vyrovnat. Nehráli jsme špatně, šance jsme měli, samostatný únik Pavla ale zastavil už v počátku nevybíravý zákrok soupeře, ránu Jakuba vyrazil brankář Ústavanu, přesto jsme naopak v závěrečném tlaku podruhé inkasovali. Tři Svině a jeden hráč Ústavanu se přeli o míč v kaluži. Ta byla zrádná a přiřkla míč právě hráči Ústavanu, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Martina.

Kvalita hřiště byla doslova hrozná. Kaluže byly všude a nedala se odhadovat dráha míče. Podmínky měly ale oba týmy stejné a na to se nemůžeme vymlouvat. Vyhrál trochu lepší a hlavně šťastnější tým a to byl tentokrát Ústavan...
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Na těžkém terénu bojoval až do konce, k vážnějšímu ohrožení branky se ale nedostal.

Sviňmetr : 5 sviní (standard)