Zápas : 3.kolo Hanspaulka
Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 1:2 (1:1)

27. Tomáš Rosenberger (Jakub Růžička)

V tomto utkání proti sobě nastoupily jediné dva týmy naší skupiny, které ještě neprohrály a dokonce ani neobdržely jedinou branku. Tato statistická informace už sice po utkání neplatila ani v jednom případě, poraženi jsme ale bohužel odcházeli my.
Po úvodním výkopu si soupěř získal mírnou převahu a zatlačil nás na naši polovinu. Bylo vidět, že tým Sedm zbabělých čekal na zbylé hráče, protože evidentně zdržoval a pro zakopnuté míče jen pomalu chodil. Michal Malý musel zachraňovat dvě větší šance z úvodu zápasu, ale inkasoval až později. Po první vážnější chybě obrany se útočník obtočil kolem Ondry a střelou k tyči nedal Michalovi šanci. Po inkasované brance šla naše aktivita zřetelně dolů a soupeř měl několik nebezpečně vyhlížejících šancí. Až ke konci poločasu jsme dokázali srovnat krok a těsně před přestávkou i skóre. Po autu Jakuba se Tomáš zavěsil do vzduchu a na jeho hlavičku brankář Zbabělých nestačil. To bylo do poločasu vše.
Na začátku druhé půle byla zřetelná nervozita soupeře. Pro míče začal běhat, hádal se a stěžoval si na rozhodčího, nesportovně zakopával míče, které už byly mimo hru atd... Za zmínku stojí snad jen standardní situace, kdy soupeř propálil obranu, ale Michal byl na správném místě. V této části zápasu jsme měli více ze hry a druhý gól byl jen otázkou času. Bohužel asi od poloviny druhého poločasu začal rozhodčí zřejmě blouznit. Pískal fauly proti nám a fauly na naše hráče, hlavně na Petra, zůstávaly v lepším případě bez povšimnutí, v horším skončily přímým kopem proti naší brance.
Poměrně nečistě hrající a místy hodně fauly přihrávající soupeř toho dokázal využít. Pravděpodobně v záchvatu šílenství odpískal rozhodčí proti nám pokutový kop za údajné přidržení útočníka Zbabělých v našem vápně. Ota se sice dušoval, že se ho ani nedotkl, nebylo to však nic platné. Místo pro exekuci pokutového kopu rozhodčí odměřil šesti baletními krůčky a ani po upozornění, že penalta se má kopat ze vzdálenosti sedmi metrů, se neopravil. Vrcholem bylo, že třetí rozhodčí si za čárou četl pravidla. V závěru zápasu ještě fauloval na hranici vápna Tomáš, následný přímý kop ale soupeř nevyužil a na výsledku už se tak nic nezměnilo.

I když je jednoduché svést vinu na rozhodčího a nesportovního soupeře, musíme se zamyslet i my. Šancí jsme měli dost, ale nedokázali je využít. Nicméně rozhodčí devalvoval naše celozápasové snažení necitlivě nařízenou penaltou.
Náš kapitán Petr Gregor zhodnotil zápas takto: "Konečně jsme hráli proti kvalitnímu soupeři. Zápas by to byl vyrovnaný, nebýt hrubých a nevyvážených zásahů rozhodčího. Neodpískat ruku ve vápně asi není moc v pořádku. Jinak náš výkon nijak oslnivý nebyl, akorát Michal se blýskl několika podařenými zákroky."
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Jako jediný z útočníků se dokázal gólově prosadit.

Sviňmetr : 5 sviní (standard)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

průměrná známka/počet hlasujících hráčů (1..nejlepší, 5..nejhorší)