Zápas : 10.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:1 (0:1)

38. Tomáš Rosenberger (z penalty)
52. Tomáš Rosenberger (Jakub Růžička)

Na hrbolatém karlínském hřišti jsme v předposledním zápase sezóny po vyrovnaném průběhu porazili Fischer Team B a pravděpodobně jsme ho připravili o postup. O našem vítězství rozhodla sporná penalta na začátku druhého poločasu a střelecká potence Tomáše, střelce obou našich branek.
Prvním vzrušujícím momentem utkání bylo zranění Michala, který dobíhal zdánlivě ztracený míč, u rohového praporku ho sice dostihl, avšak uklouzl po něm a s výronem v kotníku musel odstoupit. Od té chvíle jsme hráli bez možnosti střídání. Soupeři pomohla na koně zdánlivě nevinná střela z dálky, která se našemu ležícímu brankáři překulila přes ruku a skončila v brance. Vzápětí nabuzený soupeř trefil z dalšího protiútoku tyč. V naší největší šanci trefil jeden z našich hráčů jen spojnici tyče a břevna a do kabin jsme šli s jednogólovým mankem.
Ve druhém poločase se síly na hrací ploše vyrovnaly a šance se střídaly na obou stranách. Velké emoce vyvolala situace z 38. minuty, když rozhodčí odpískal proti soupeři penaltu za ruku. Sportovně musíme uznat, že ruku viděl opravdu asi jen rozhodčí, když i jeho asistent se ho marně snažil přesvědčit o opaku. My jsme samozřejmě neprotestovali a po delším rozhodování se odvážil Tomáš a střelou po levé ruce gólmana vyrovnal. Soupeře to evidentně vyvedlo z míry a hodně znervózněl. Oleje do ohně přilil i faul na našeho brankáře, kterého se jeden ze soupeřových útočníků jal okopávat, i když gólman měl míč v rukou a neponechaná výhoda po našem taktickém faulu na půlce. Rozhodnutí padlo v 52. minutě poté, co brankář Fischeru zahrál rukou mimo pokutové území. K nařízenému nepřímému kopu se postavil Jakub a milimetrovou přihrávkou přes celé pokutové území oslovil Tomáše, který z první trefil přesně šibenici. Soupeř se nadechl k závěrečnému náporu, zahrával šest rohů v řadě, ale hlavně díky našemu brankáři, který v poslední minutě vychytal gólovou hlavičku jednoho z útočníků Fischeru, jsme vítězství udrželi.

Zápas jsme zvládli bez větších problémů v obraně, jediný inkasovaný gól byl spíše smolný. K vítězství nám hodně pomohla proměněná penalta. Řekli jsme si, že z posledních třech zápasů bychom chtěli vytěžit tři body, což už jsme teď splnili, a tak k poslednímu zápasu můžeme nastupovat v klidu.
Náš kapitán Ota Duben po utkání řekl: "Soupeř byl o trochu lepší, měl možná i víc šancí, asi se může oprávněně zlobit na rozhodčího kvůli inkriminované penaltě, ale měl dost šancí strhnout vítězství na svou stranu a neuspěl. My jsme naopak dokázali obrátit špatně se vyvíjející zápas ve svůj prospěch, což je proti minulým utkáním, kdy jsme inkasovali vzápětí druhý gól a zápas ztratili, posun k lepšímu. Musím ocenit hlavně týmový výkon, je vidět, že si daleko víc věříme a dokážeme zahrát, i když se právě nedaří."
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Dal oba naše góly, střílel, přihrával, hádal se, byl všude. Co víc dodat...

Sviňmetr : 7.5 sviní (velmi kvalitní)