Místo : Karlín
Zápas : 2.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:1 (0:0)

52. Tomáš Rosenberger

Do našeho druhého zápasu vběhla hodně poslepovaná sestava. Kvůli zranění nemohl hrát Vítek, nachlazen byl Petr, Marek a Jirka mají stále softballovou sezónu. Tento týden se bohužel rozhodlo také o tom, že pro naši brankářskou jedničku Martina Vitáka pro zranění kolena sezóna skončila dřív, než začala. Vzhledem k jejich absenci se funkce kapitána ujal Ota.
Ještě několik minut před zápasem to vypadalo, že se soupeř vůbec nesejde. Nakonec odehrál celý zápas bez střídání pouze s pěti hráči v poli. Utkání začalo z naší strany dobře. Soupeře jsme tlačili a vytvářeli si šance, které k naší smůle končily v rukou soupeřova brankáře. Naše útočníky přímo magicky přitahoval a tak většina střel končila v jeho náručí, v lepším případě rohovým kopem. Soupeř ale také zahrozil, když jeden z jeho útočníků přestřelil z metru prázdnou branku. Do poločasu bylo pak utkání docela vyrovnané.
V druhé půli se začala projevoval zřejmě větší únava soupeře a my si získali stálou územní převahu. Zato v koncovce se nám nedařilo. Až 52. minutě se dokázal Tomáš prosadit, když po přetaženém autovém vhazování střílel z velmi špatného úhlu levačkou a k překvapení všech prostřelil brankáře. Poté se vytáhl náš gólman, když efektně vyrazil střelu soupeře, která mířila přesně do šibenice. Do konce utkání měl ještě šanci Michal, když dostihl jednu z kolmých přihrávek Tomáše za obranu, ale v běhu již nestačil umístit střelu za záda brankáře a těsně minul. Když už si všichni mysleli, že domů pojedeme s další výhrou, přišla studená sprcha. V poslední minutě se dokázal soupeř napotřetí prosadit a prostřelil našeho brankáře. Odražený míč od tyče se dostal k nekrytému hráči a ten se štěstím změnil skóre na výslednou remízu.

Uhráli jsme remízu a je to již třetí bod za dva zápasy. V minulé sezóně bychom byli asi štěstím bez sebe, ale tentokrát hráči odjížděli zklamáni. Zápas byl sice vyrovnaný, ale vydařenější závěr zápasu nás mohl posunout do horní třetiny tabulky. Tým Nova LFC B jsme v našem tipu hádali na jasné první místo a jako cíl jsme si dali sehrát důstojnou roli a pokusit se neprohrát o moc. Zápas tomu sice moc neodpovídal, přesto jsme bod nakonec získali, vlastně spíš ztratili. Ale musíme být za něj rádi a snažit se dál...
Trenér Tomáš Rosenberger nemohl být samozřejmě s výsledkem spokojen: "Náš dnešní výkon byl velice podprůměrný. V prvním poločase měli obě mužstva po jedné, dvou šancích, ale bez gólového zakončení. Druhou část utkání jsem začali soupeře přehrávat, následovala řada šancí, ale až jedna z posledních skončila brankou. Soupeř v posledních vteřinách bohužel vyrovnal. Při této situaci zklamala obrana a gólman, kteří nedokázali míč odkopnout a pro soupeře nebyl problém skórovat. Je vidět, že tým ještě nemá zkušenosti na vyhrávání zápasů a nechá si sebrat výhru. Tímto mě naše družstvo velice zklamalo!. Proto jsem s výkonem velmi nespokojen."
Náš kapitán Ota Duben hodnotil zápas už o poznání klidněji: "Co k tomu říct... Na hřišti ležely dva body, stačilo jen trochu víc přitlačit a v pohodě je sebrat. Soupeř po dvou porážkách určitě nebyl v úplné pohodě, rychlostí také zrovna neoplýval a navíc nemohl střídat. Pro sehranější a zkušenější tým hračka, pro nás trápení s polovičním výsledkem. Ale při velké rotaci hráčů vinou nejrůznějších okolností tomu asi nemůže být jinak. Dokud si budou v poslední minutě před vlastní brankou dávat tři obránci s brankářem přednost při odkopu míče, budeme dostávat hloupé góly. Útok taky zrovna neoslnil, ale gól jsme dali, chybou bylo, že jsme nechali soupeře vyrovnat. Zkrátka jsme soupeři bod doslova věnovali, jen doufám, že nám nebude na konci sezóny chybět. Šanci k nápravě máme ještě víc než dost, třeba už příští sobotu v Hrdlořezích proti Pinkertons."
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

V případě potřeby vypomáhal i obraně a hlavně vstřelil náš jediný gól...

Sviňmetr : 5.5 sviní (standard)