Zápas : 9.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:1 (1:1)

11. Tomáš Rosenberger
44. Vojta Sůva (Marek Viták)

Do první sezóny v Hanspaulce jsme vstoupili nejtěžší porážkou v historii klubu, do druhé naopak prvním vítězstvím. Přes léto se atmosféra v týmu pročistila, příchody dvou nových hráčů zvýšily konkurenci v útoku a Marek Viták, který odehrál několik zápasů už v minulé sezóně, ale teprve v tomto zápase dostal větší příležitost prokázat své kvality, nezklamal a patřil k nejlepším na hřišti.
Ještě týden před zápasem to však nevypadalo vůbec růžově. Z kádru minulé sezóny byli pro utkání použitelní pouze čtyři hráči, proto bylo nutné urychleně sehnat posily. Tohoto úkolu se zhostil náš trenér Tomáš velmi úspěšně - do branky se postavil Karel Čermák a rozhodně nezklamal, obranu vyztužili Tomášův bratranec Luboš Král a bratr Martina Matese Ondra, asi nejlepší hráč utkání a v útoku se s obranou soupeře statečně potýkal mladší bratr Oty Dubna Richard. Tomáš sám se postavil do zálohy a vydatně podporoval jak útok, tak hlavně v druhém poločase i obranu.
Soupeřem v prvním utkání nám byl tým Fernet Team Říčany a jeho výsledky z předchozích sezón slibovaly vyrovnané utkání. Ale právě v takovýchto zápasech se srovnatelnými soupeři se nám na jaře vůbec nedařilo. Utkání se hrálo na hřišti na Podvinném Mlýně, které je specifické svým téměř čtvercovým tvarem, výhodným pro týmy praktikující křídelní hru a naopak omezující nakopávání míčů, které pak často končí za brankovou čárou přímo z výkopu od branky. Přesně v tomto duchu se odehrával i náš zápas - nudné chvíle, kdy míč putoval mezi oběma gólmany, často bez přičinění kteréhokoliv z hráčů v poli, střídaly přímočaré kombinační akce po křídlech zakončené nebezpečnými centry či střelami.
Jako první zahrozil přímo z výkopu Tomáš, s jehož střelou si brankář Fernetu protentokrát poradil. První desetiminutovka probíhala v poklidném tempu, o vzruch v obraně soupeře se staral zejména agilní Marek. Až první povedená střela na soupeřovu branku znamenala změnu ve skóre. Tomáš byl v 11. minutě před pokutovým územím zastaven nedovoleně, sám se postavil k míči a vypálil. Jeho výstavní rána šajtlí mířící k pravé šibenici se obrazila od tyče a zaplula do sítě. Brankář se jen ohlédl, na přesně umístěnou ránu neměl nárok dosáhnout. Poté ještě Vojta mířil vydařenou střelou levačkou pouze do gólmana. Inkasovaný gól soupeře vyburcoval a hráči Fernetu si získali až do poločasu mírnou územní převahu, kterou korunovali ve 26. minutě vyrovnávací brankou. Jedinou vážnější chybu naší defenzivy potrestal jeden z obránců soupeře, když s míčem na noze prošel středem rozestoupivší se obrany a propálil bezmocného Karla. Během následujících pěti minut si už nic důležitého nestalo a poločas skončil 1:1.
Druhou půli jsme začali o poznání aktivněji a přišly i šance. Nejdřív se Luboš ocitl sám před brankářem, ale střela mu nesedla ideálně, pak po faulu na Marka na hranici vápna mířil Ondra těsně vedle, odvážný Markův průnik a nasazení, s nímž šel za zdánlivě ztraceným míčem skončilo jen faulem na brankáře a pěknou zpětnou přihrávku Vojty poslal Ota zpoza vápna pravačkou mimo tři tyče ohraničující svatyni brankáře soupeře. Soupeř hrozil hlavně z postupných útoků po křídlech a Karel musel řešit několik ošemetných situací před vlastní brankou. Až ve 44. minutě udeřilo na druhé straně, Tomáš vysunul dlouhým pasem Marka, který si všimnul před brankou úplně volného Vojty, ten si zpracoval míč a pod tělem padajícího gólmana jej se štěstím dopravil do sítě podruhé.
Zbytek utkání se z naší strany nesl ve znamení snahy neinkasovat, z čehož vybočila pouze šance Richarda, který po přiťuknutí Tomáše prošel mezi dvěma obránci, ale pak tváří v tvář brankáři prováhal možnost vystřelit a přihrávku na Vojtu už obrana zablokovala. Soupeř se snažil ze všech sil vyrovnat, posledních pět minut se hrálo prakticky jen na naší polovině, při jednom ze závarů vykopával Ota míč z odkryté branky před dvojicí dobíhajících útočníků, o chvíli později po teči v pokutovém území minul míč o milimetry levou tyč, ale důležité vydřené vítězství jsme nakonec uhájili. Jedinou kaňkou na jinak vydařeném utkání byla zranění Marka a Vítka. Ten při výskoku nešťastně došlápl, obnovil si zranění kotníku a ze hřiště odkulhal a pro Marka zapas skončil po střetu s gólmanem Fernetu deset minut před koncem.

V obranné činnosti se nám tentokrát podařilo vyvarovat se hrubých chyb a naopak jsme dokázali dvakrát gólově udeřit. Celý tým odvedl disciplinovaný výkon plný bojovnosti a nasazení a dal zapomenout na naše jarní utkání, kdy jsme z velké převahy nevytěžili vůbec nic a místo toho hloupě inkasovali. Nejlepšími hráči na naší straně byli určitě Ondra, Tomáš a Marek, tradičně kvalitní výkon odváděl až do svého zranění Vítek a Karel v brance byl oporou hlavně ve vypjatém závěru utkání. Doufejme, že dnešní zápas bude příkladem, inspirací a povzbuzením do dalších těžkých utkání, která nás na podzim čekají na cestě za vysněným středem tabulky. První krok byl úspěšný...
Trenér Tomáš Rosenberger byl pochopitelně s výsledkem spokojen: "Do tohoto zápasu jsme vstupovali s cílem sehrát vyrovnané utkání. To se nám nakonec povedlo. Náš tým poskládaný na poslední chvíli dobře bránil a podnikal nebezpečné útoky na soupeřovu branku. Soupeř se nedostával do mnoha gólových šancí. Naopak na naší straně jich bylo hodně. A tak mohu s klidem říci, že vítězství bylo zasloužené. Rád bych pochválil celý tým za velmi dobrý a obětavý výkon. Jen aby takovýchto zápasů bylo více. Tým byl velmi správně posilněn a poskládán. Bohužel se v takovéto sestavě asi už nesejdeme, opravdu škoda."
Náš kapitán Marek Viták zápas zhodnotil takto: "K našemu prvnímu podzimnímu zápasu jsme nastoupili v dobré náladě, i když ve velmi omezené sestavě. Většinu času jsme hráli vyrovnaný fotbal s pár pěknými útočnými akcemi (zejména nádherný gól Tomáše) a kupodivu jen s malým množstvím chyb v obraně. Chtěl bych pochválit celý tým a doufám že toto vítězství nebylo v této sezóně jediné..."
Hráč zápasu: Vojta Sůva      Profil...      Statistika...

Rozhodně nepatřil k nejlepším hráčům na hrací ploše, většinu zápasu se po hřišti spíš bezcílně potuloval, přesto měl na vítězství lví podíl. Přesně zopakoval svou čtrnáct měsíců starou životní trefu ze semifinále Sportovního dne 2002 a opět z bezprostřední blízkosti vstřelil vítězný gól.

Sviňmetr : 7.5 sviní (velmi kvalitní)