Datum : 2.4.2003 18:15
Místo : Hagibor
Zápas : 1.kolo Hanspaulka
Výsledek : 0:8 (0:5)

První zápas v Hanspaulce - první zkušenost - první prohra. Tak by se dal v jedné větě shrnout tento zápas. Všichni si byli dobře vědomi, že teď už o něco jde a každý se snažil ze sebe vydat maximum. Bohužel nám chyběli dva hráči - nachlazený Vojta a náš brankář Martin Viták, stále laborující se zraněným kotníkem.
Prvního rozehrání v Hanspaulské lize se zhostil kapitán Petr. V prvních deseti minutách byla hra poměrně vyrovnaná a nic nenasvědčovalo tomu, že by zápas měl skončil debaklem. Na obou stranách se objevovaly náznaky šancí, střely mimo branku však nebyly velkou hrozbou ani pro jednoho z brankářů. První střela mezi tři tyče v sedmé minutě zápasu znamenala zároveň i první změnu skóre, když Dung příliš otálel s odkopem, přenechal míč soupeři, který z úhlu vystřelil šajtlí na bližší tyč a Michal poprvé lovil míč ze své sítě.
Po obdrženém gólu jsme začali hrát aktivněji, ale opět se ukázala naše velká slabost - finální přihrávka. Navíc o šest minut později po autovém vhazování Ota neodhadl výšku míče, podskočil a za ním stojící protivník poslal hlavou míč brankáři do protipohybu. V tomto momentě se zápas vlastně rozhodl, neboť soupeř rozpoznal naše slabiny, začal více útočit a také sázet góly. Po jednom z rohových kopů utekl Otovi hráč a dorazil míč do brány, pár minut poté dostal útočník Juventusu nádhernou přihrávku do běhu a kolem bezmocného brankáře vystřelil z první k tyči a když míč z autového vhazování ramenem tečoval Vítek Zahradník přímo mezi nohy překvapeného gólmana, nebylo co řešit. Po třiceti minutách bylo jasné, že soupeř pětibrankový náskok neprohospodaří a hrálo se už spíše jen o skóre.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s jediným přáním - vstřelil alespoň čestný gól a zároveň už moc neinkasovat, ale realita byla jiná. Šestý gól jsme obdrželi po pěkné kombinaci Juventusu ve středu pole zakončené kolmou přihrávkou na nabíhajícího útočníka, který se dostal do bezprostřední blízkosti k naší brance a brankář neměl nárok. Na sedmý gól v naší síti asi nikdy nezapomene Michal. První gól přímo z autu sice samozřejmě neplatil, ale Michal se z něj nepoučil a svoji chybu přesně zopakoval. Chtěl vysoký aut do vápna vyboxovat, ale pouze ho tečoval a míč skončil v naší síti. Za osmý a naštěstí již poslední gól musíme pochválit soupeře, který se z plného běhu z úhlu trefil přesně mezi nohy vybíhajícího brankáře a podtrhl brankový účet utkání. Zápas se dohrával za mírného deště a i díky zatažené obloze už nebylo příliš dobře vidět.

Útok nepředvedl špatný výkon, ale svůj hlavní úkol - skórovat - nesplnil. Je ale třeba, aby se naši hráči více sehráli. Co říct k obraně? Jedna chyba za druhou... Téměř všechny góly padly po individuálních chybách našich obránců, kteří navíc nedokázali dát míč pořádně do útoku. Byla znát absence Tomáše, který si dokáže zorganizovat hráče, ale většinu zápasu musel odehrát v útoku. Brankář se sice snažil, ale zákroků měl minimum, většina střel na naši branku totiž skončila gólem. Obrana ho příliš nepodpořila a všechno nechala na něm. Nepomohly mu ani dva hloupé góly, kdy mu míč prošel mezi nohama i vlastní branka z autového vhazování. Hřiště bylo v docela dobrém stavu a rozhodčí pískal spravedlivě.
Kapitán Petr Gregor se k utkání nechtěl vyjadřovat, hodnocení se proto zhostil náš trenér Tomáš Rosenberger: "Tak jsme konečně odehráli první soutěžní zápas. Asi se budu opakovat, ale pořád děláme strašné chyby. Nerad bych jmenoval konkrétně, ale obránci s gólmanem neměli asi svůj den. No, asi určitě ne. Šance byly, ale jen poskrovnu. Zlepšení našeho týmu bych viděl v pravidelných trénincích."
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Jako jediný se dokázal proti soupeři prosazovat v osobních soubojích a až do konce se snažil alespoň o čestný gól...

Sviňmetr : 1 sviní (krize)