Místo : Hrdlořezy
Zápas : 3.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:1 (0:1)

39. Tomáš Rosenberger

Na tento zápas jsme se všichni velmi těšili. Po nevydařeném utkání se South Stars B jsme doufali, že zápas s týmem Piranha Záběhlice proběhne v přátelském duchu. Náš předsezónní "přátelák" byl velmi vyrovnaný a o vítězství soupeře rozhodly až pokutové kopy.
Ovšem první minuty nepatřily zrovna mezi naše nejvydařenější. Již ve 2. minutě jsme zbytečně inkasovali po velmi nepřehledné situaci, když po rohovém kopu brankář míč pouze vyrazil a nestačil se dostatečně zorientovat před dorážkou. Naštěstí jsme se po obdržené brance nepoložili, naopak nás ještě více vyburcovala. Soupeř v první půli ohrozil naši branku už jen jednou, nepříliš nebezpečnou střelou. Naše obrana pracovala prakticky bezchybně a hráče obsazovala ještě před převzetím míče. Naopak my jsme si vypracovali mnoho slibných šancí, zato s koncovkou jsme byli stále na štíru. Velký díl smůly si vybral Petr Gregor, když jeho výstavní střelu do šibenice vyrazil neméně skvělým zákrokem protivníkův brankář. Ten spoluhráče mnohokrát podržel a byl jednoznačně nejlepším hráčem hostí. V první půli jsme již přes velkou snahu branku nevstřelili, ale v žádném případě jsme se nechtěli vzdát.
Náš první gól v lize jsme zaznamenali až po neuvěřitelných 159 minutách. Autorství si svou typickou tvrdou střelou k tyči připsal Tomáš. Od té chvíle jsme šli jen za vítězstvím. Tím se ale začaly tvořit okénka v naší obraně a soupeř měl několik nebezpečných brejků, ale Martin Viták naštěstí vždy dokázal eliminovat hrozící nebezpečí a včas vyběhnout. Celý druhý poločas už přes menší výpadky probíhal v naší režii. Ke konci utkání to z naší strany byla už trochu křeč a tak jsme byli za závěrečný hvizd rozhodčího docela vděční.

Výsledek 1:1 se může v konečném hodnocení jevit jako neúspěch, ale my jsme rádi, že jsme se v Hanspaulce po dvou debaklech konečně chytili a dokázali bodovat. Dobře hrál celý tým bez výjimek a zklamali nás snad jen diváci, kteří se dostavili pouze tři.
Martin Viták byl po utkání viditelně spokojen: "Konečně první zápas, kde mohu pochválit všechny hráče. Škoda prvních dvou minut, kdy jsme inkasovali. Když začneme hrát od začátku soustředěně a bezchybně, bude to ještě lepší. Obrana se hodně zlepšila a z mého pohledu brankáře mně hodně překvapila a pomohla. Závěrem bych chtěl říct, že jsem moc rád, že tento zápas takto dopadl. Do příštího zápasu nastoupíme určitě s větším sebevědomím, než bychom nastoupili po třech porážkách..."
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Po více než 150 minutách herního času konečně utnul naše čekání na první gól a zajistil nám tak premiérový bod v Hanspaulce.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)