Autor článku : Martin Viták
Výsledek : 0:7 (0:1)

8. minuta
Ota Duben

K našemu druhému utkání v Hanspaulce se konečně dostavil plný počet hráčů. Vojta Sůva se uzdravil a Martin Viták nás vedl poprvé jako kapitán. Na zápas jsme dorazili s dostatečným časovým předstihem, abychom nezanedbali předzápasovou přípravu.
Za první poločas zaslouží pochvalu celý tým, snad kromě Honzy, který v 12.minutě "zařídil" první gól zápasu. V závaru před naší brankou po rohovém kopu se snažil odkopnout míč do bezpečí, ale trefil pouze nohu protihráče, který nedal z bezprostřední blízkosti Martinu Vitákovi šanci. Nicméně o poločasové přestávce to bylo "pouze" 1:0 a první třicetiminutovka patřila k tomu nejlepšímu, co jsme jako tým dosud předvedli.
Bohužel hned na začátku druhé půle jsme dostali dva rychlé góly, které nás srazily na kolena a z doté doby vyrovnaného utkání se stala jednoznačná záležitost soupeře. Ve 40.minutě náš brankář špatně došlápl na nerovném povrchu a obnovil si zranění kotníku, navíc jsme z pokračující akce opět inkasovali. Do branky proto opět musel Michal, který později ještě třikrát kapituloval.
Bohužel tento zápas nebyl jen o zábavě a o fotbalu. Uznáváme, že žlutou kartu za špatné střídání jsme asi obdržet měli. Hráčům to bylo řečeno několikrát a musí si na toto pravidlo zvyknout. Tato situace sice proběhla už v 8. minutě utkání, karta byla ovšem rozhodčím do zápisu připsána až po oficiálním konci zápasu na nátlak hráčů South Stars. Soupeř také obdržel žlutou kartu, a to za oplácení. Rozhodčí nepískal vyloženě špatně, ale bylo až příliš vidět, že se bojí udělit více karet, hlavně za neustálé narážky a oplácení ze strany soupeře, který navíc hlasitě projevoval nesouhlas s každým jeho rozhodnutím v náš prospěch. To, co si hráči South Stars mohli dovolit křičet na rozhodčího, by si jistě zasloužilo i červené ohodnocení.
Později dokonce začaly padat i urážky s rasovým podtextem na našeho obránce Dunga. Zaslechl je i rozhodčí a naše výtka je zapsána v zápisu o utkání. Po upozornění rozhodčího ale začal hráč vykřikovat, co že je na tom a v nadávkách nepřestal. Zřejmě mu jeho velmi omezený slovník více nedovolil. Po podepsání zápisu o utkání se navíc jeden z hráčů South Stars pokusil vyvolat rvačku s Tomášem Rosenbergerem, který si zaslouží velké uznání za to, že zachoval chladnou hlavu a nenechal se vyprovokovat.

Byl to zápas dvou naprosto rozdílných poločasů. Kdybychom dokázali udržet tempo a po třetím gólu se nepoložili, mohlo mít utkání lepší výsledek. Stále bohužel čekáme na první gól. Všechny výtky byly dosud směřovány na naši obranu, ale s útokem musíme také něco udělat. Do Hanspaulky jsme se přihlásili proto, že máme rádi fotbal a nechceme hrát jen pro zábavu. Snažíme se vždy hrát naplno a mrzí nás, že naše zkušenost z tohoto zápasu bude spíše špatná.
Trenér Tomáš Rosenberger byl pochopitelně velmi rozladěn z druhého poločasu a nešetřil ani tvrdými slovy: "Už mě to sere! Náš "tým" už se železnou pravidelností hraje hovno a podává zoufalé výkony, zvláště v obraně. Jestli se naši hráči nenaučí základním herním dovednostem, jako je třeba pokrývání a hlídání hráčů, nemůžeme pomýšlet na zlepšení a můžeme se na to rovnou vysrat! To není ironie nebo sranda, to myslím smrtelně vážně. Naši "hráči" se také neumí přizpůsobit tvrdé, důrazné, ale i záludné hře soupeře. Tým pravidelně ke konci utkání ztrácí koncentraci."
Náš kapitán Martin Viták se po utkání snažil zamyslet nad možnými východisky z krize: "Už několik zápasů se vymlouváme na obranu. Já myslím, že problém začíná v útoku. Útočníci se stále nemohou chytnout a potřebovali by vstřelit konečně gól. Šance mají, ale chybí štěstí. Obrana potřebuje nějak podpořit. Měli bychom zavést speciální tréninky, kde budeme pilovat hlavně obranu. Jinak musím všechny pochválit za první poločas..."
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Nejlépe z nás dokázal přizpůsobit hru soupeři. V druhém poločase se opět musel vysunout do útoku a na hře obrany to bylo znát. Neudělal žádnou vážnější chybu a zachoval chladnou hlavu při provokacích soupeře.

Sviňmetr : 1.5 sviní (krize)