Góly: 2. Jirka, 11. Tomáš, 36. Vlado, 45. Jirka, 46. Vlado
Sestava MSB: Honza - Jirka, Kuba, Ota, Pepa - Tomáš, Vlado, Karel

SO31.1.201615:00Malešice MODRÝ SVINĚ BČanda bůráků  6:4
Góly: 11. Tomáš, 13. Vlado, 19. Karel, 20. Tomáš, 49. Ája, 59. Vlado
Sestava MSB: Honza - Jirka, Kuba, Ota, Pepa - Ája, Tomáš, Vlado, Karel

SO7.2.201615:00Malešice Desítníci Ch.C.MODRÝ SVINĚ B  3:7
Góly: 6. Kuba, 22. Vlado, 28. Kuba, 40. Vlado, 51. Ája, 56. Kuba, 58. Ivoš
Sestava MSB: Honza - Jirka, Kuba, Ivoš, Pepa - Ája, Tomáš, Vlado

Ligový pohár
SO12.3.201610:00Malešice Petrohradská BFKMODRÝ SVINĚ B  9:1
Komentář: Béčko se do čtvrtfinále Ligového poháru nepodívá, nad jeho síly byla třetiligová Petrohradská. Soupeř většinu času tahal za delší konec, v několika gólových situacích mu pomohlo i štěstí a do poločasu vedl jednoznačně 6:1. Po přestávce se hra trochu vyrovnala, jenže béčko nevyužilo několik šancí a soupeř v závěru navýšil skóre až na konečných 1:9. Čestný úspěch vstřelil za stavu 0:3 Vlado.

1.4.201619:30Děkanka Madona music barMODRÝ SVINĚ B  1:0
Komentář: Do nové sezony jsme vstoupili v pozměněné sestavě – s novým gólmanem Benym, kterého budeme dále využívat vzhledem k jeho univerzálnosti i v poli, a bez Tomáše, což bylo oslabením našeho útoku.
Soupeř začal pěkně zostra, během prvních minut se dostal několikrát do zakončení, a to hlavně kvůli našim špatným rozehrávkám. V páté minutě náš gólman útočníkovi doslova namazal, a ten se sám před brankářem nemýlil.
Naše hra se však zvedla, dokázali jsme držet míč, na což soupeř reagoval přitvrzením už tak dost hrubého stylu hry. Průběhu utkání nepřispěl ani nedůrazný rozhodčí, který zákroky soupeře sice odpískal, ale nechal si od agresivního soupeře nadávat, což vedlo k tomu, že každý další zákrok soupeře byl tvrdší a tvrdší.
Obraz hry se přesunul i do druhého poločasu, kdy soupeř nakopával míče, my jsme se snažili hrát po zemi, což ale vzhledem ke stylu hry Madony moc nešlo. Vlado ležel v jednom kuse na zemi, Ája dostala loktem do nosu, a ani ostatní nezůstali bez podrážky soupeře na holeni. Jirka byl skopnut tak, že přistál za autovou čarou a schytal ránu do hlavy o lavičku. Všechny tyto fauly byly sice odpískány, ale bez udělení žluté karty.
V 10. minutě druhého poločasu odpískal rozhodčí gólmanovi soupeře nesportovní chování a nařídil nepřímý kop. V ten moment se kolem něj utvořil hlouček tvořený všemi hráči Madony, kteří ho počastovali spoustou sprostých slov, posunuli míč mimo vápno, poučovali ho o pravidlech... Tato situace opět pouze vyhrotila ráz utkání.
Zanedlouho na to jsme už zvedali ruce nad hlavu v domnění, že Vladova hlavička je v síti, avšak gólman míč vytěsnil mimo. Také Beny všechny další akce soupeře s přehledem likvidoval a svoji minelu ze začátku zápasu odčinil.
Černou kaňkou byla situace z 56. minuty, kdy soupeři, který běžel sám na bránu, Jirka ukopl míč. Tento hráč se otočil za Jirkou, který šel pro míč, a zezadu jej nakopl do holeně. Situace poté neměla daleko ke rvačce. Rozhodčí faulujícímu soupeři udělil červenou kartu, s čímž soupeř nesouhlasil.
Jirka ležel na zemi a z hřiště ho museli odnést, na nohu se nemohl postavit. Situace kolem tohoto faulu se řešila několik dalších minut a rozhodčí potom zápas ukončil. My jsme trvali na to, že s takovým soupeřem už dál hrát nebudeme a zápas odmítáme dohrát a to i případě, že nám zápas zkontumují, protože jedeme s Jirkou na rentgen.
Celý tým si zaslouží pochvalu za příkladnou bojovnost. Doufáme však, že takový zápas už nikdy nezažijeme, s fotbalem to mělo pramálo společného, soupeř měl od začátku rudo před očima a o hru mu opravdu nešlo...
Góly:
Sestava MSB: Beny – Vláďa, Jirka, Kuba, Pepa - Ája, Honza, Vlado

2. KOLO
8.4.201618:15Novoborská Real PrdMODRÝ SVINĚ B  5:3
Komentář: Proti Realu Prd jsme nastoupili na Novoborské, která víc než hřiště připomínala pískoviště, a navíc se nedostavil rozhodčí, tak se řízení utkání zhostil Toro, který se na nás přišel podívat.
Začali jsme více než dobře, když ani ne po 3 minutách jsme vedli 2:0. První gól dal po rychlé kombinační akci Pepa a druhý přidal Vlado. Potom jako bychom měli pocit, že je to už jasně vyhraný zápas, navíc soupeř začal hrát a neuteklo ani 5 minut a bylo srovnáno na 2:2.
Kuba se rozhodl, že bude hrát v útoku, ale přestal se vracet, naše rozehrávka byla nepřesná a soupeř byl neustále před Danem minimálně ve 3 hráčích a mohli jsme být rádi, že poločas skončil jen 4:2.
O poločase jsme si řekli, že musíme zpřesnit přihrávky, být těsněji u protihráčů a více se nabízet. Kuba nesouhlasil s tím, že bude hrát v obraně a tak se přezul a druhý poločas sledoval s Torem jen jako divák.
To, co jsme si řekli, jsme také v druhé půli začali plnit. Vlado snížil na 3:4, avšak více gólů se nám dát nepodařilo, a to i přes to, že každý hráč měl minimálně jednu gólovku. Soupeř navíc přidal ještě jeden gól a tak jsme prohráli i druhý zápas.
Oproti minulému zápasu jsme hráli proti velmi slušnému týmu, atmosféra byla v duchu fair play a rozhodčího nebylo v podstatě ani potřeba, protože každý se hned ke svému faulu přiznal a míč soupeři vrátil. Příští týden nás v 20:45 čeká zápas v Běchovicích proti Nalejto 1. FC, tak snad už bude konečně vítězný.
Góly: 2. Pepa, 3. Vlado, 49. Vlado
Sestava MSB: Dan – Vláďa, Jirka, Kuba, Pepa - Ája, Honza, Vlado, Beny

3. KOLO
15.4.201620:45Běchovice MODRÝ SVINĚ BNalejto 1.FC  4:3
Komentář: Sestava proti Nalejtu byla opět trochu pozměněná, neboť chyběl Vláďa, který jel na Moravu na víno a Beny, který s námi už nejspíš hrát nebude. Místo něj měla nastoupit nová posila Péťa Hromádková, ta však kvůli teplotě zůstala v posteli, a tak jsme měli pouze jednoho hráče na střídání.
Začali jsme však více než dobře, když po rychlé rozehrávce jsme se snadno prokombinovali až k soupeřově bráně a Vlado přesnou střelou k pravé tyči rozvlnil síť soupeřovi brány. Soupeř hrál nakopávané míče na šikovného útočníka, jehož hra tělem nám dělala problémy, a to i přes to, že jsme jej zdvojovali. Právě tento hráč se v 10. minutě nejlépe zorientoval před bránou, a z otočky prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
Nic jsme ovšem nevzdali a po střele Vlada si chtěli vzít vedení zpět, avšak gól nám nebyl uznán, a to na základě protestu soupeře s tím, že jsme střídali a rozehra by se měla opakovat. Střídali jsme a soupeř rozehrál, dokonce i vystřelil, a když Vlado sebral míč na vlastní půli a dal gól, soupeř začal protestovat s tím, že jsme přece střídali. Rozhodčí se bál cokoli písknout a tak nejdříve to vypadalo, že gól platí, ale poté na naléhání soupeře gól neuznal.
Situace byla o chvíli později ještě horší, když jsme inkasovali ze standardky. Byl to více méně dost náhodný gól, kdy rozehrávající hráč trefil svého spoluhráče do zad, od kterých se míč odrazil za Danova záda. Naštěstí ani za této situace jsme zbraně nesložili a skóre srovnal Honza, který tečoval Vladovu střílenou nahrávku za bezmocného gólmana.
Poločasový výsledek nám dával naději na první bod v sezoně, ale cítili jsme, že máme i na body dva. Ale vedení na svoji stranu strhnul soupeř, a tak jsme zase museli dotahovat. Hra se dost vyhrotila, soupeř byl dost agresivní a my jsme si nechtěli nechat nic líbit a nerozhodnost rozhodčího vše jen umocnila. Hra se hodně kouskovala a často díky dost tvrdým faulům.
Podařilo se nám opět srovnat, a to díky Vladově střele z dálky, kterou gólmana nachytal v nedbalkách. Najednou jsme byli všude první, soupeře jsme tlačili, ale vstřelit góla se nedařilo, Ája nastřelila levačkou spojnici a ani další její tutovka neskončila v bráně, ale těsně vedle, také Pepa, který již překonal gólmana, střílel těsně vedle prázdné brány.
Do vedení jsme se dostali po výborně rozehraném autu, kdy Jirka našel volného Kubu a ten hlavičkou přelstil gólmana. Vedení 4:3 jsme udrželi až do konce, a to i přes to, že soupeř tlačil, a naštěstí pro nás žádnou ze svých šancí neproměnil.
Góly: 13. Vlado, 26. Honza, 37. Vlado, 47. Kuba
Sestava MSB: Dan – Pepa, Jirka, Kuba, Honza – Vlado, Ája