Hanspaulka - Jaro 2015 (8.Q)

DenDatumČasHřištěDomácíHostéVýsledek

Přátelák
NE22.3.201516:00Zákostelní MODRÝ SVINĚ BStříbrný hroch  4:3
Komentář: Zápas s řadou chyb a nepřesností, ale i pěkných akcí na obou stranách. V prvním poločase jsme dvakrát prohrávali, když nejprve soupeř využil chaosu v našem vápně a po vyrovnání Tomáše z rychlého protiútoku nám oplatil stejnou mincí, když Jirka nedokázal zbrzdit unikajícího hráče. Poté jsme se ale zlepšili hlavně směrem dopředu a zaslouženě otočili skóre. Nejprve Kuba z ostrého úhlu zaskočil gólmana střelou na přední tyč, pak Ája usměrnila do branky Vláďův centr a po chybě obrany přidal čtvrtý zásah Honza. Důrazněji hrající Hroch už dokázal v závěru pouze snížit.
Góly a asistence: 17. Tomáš (Kuba), 23. Kuba (Honza), 38. Ája (Vláďa), 44. Honza (Kuba)
Sestava MSB: Dan Straka - Jirka Škrábek (c), Ota Duben, Kuba Straka, Vláďa Škrábek - Tomáš Jedlička, Ája Škrábková, Honza Slyvinszki

1. KOLO
NE29.3.201517:30Ďáblice MODRÝ SVINĚ BTým Jakuba Harapáta  7:0
Komentář: Do prvního zápasu jsme nastoupili plni očekávání a přesto, že nám počasí opravdu nepřálo, všichni jsme se moc těšili. Začátek utkání byl nervózní z obou stran, ale klidu nám dodal hned v 5. minutě Jirkův roh, který uklidil do brány Vláďa. Naše hra hned byla jistější a po Kubově pasu prostřelil gólmana Tom. Další gól přidal po Jirkově přihrávce Kuba. Ze hry jsme měli víc, drželi jsme míč, a když se soupeř dostal ke střele, podržel nás Dan, který bez problému kryl všechny soupeřovy pokusy. Do poločasu ještě zvýšil po Ájině přihrávce Tom na 4:0.
V druhé půli se soupeř ze začátku snažil větší aktivitou prosadit, ale v jeho rozehrávce bylo hodně nepřesností a před finální přihrávkou většinou o míč přišel, čehož využil Tom, který nekompromisně z otočky vymetl horní růžek branky. Po další zdařilé kombinaci Jirky, Kuby a Áji "donesl" do branky míč Nony. A tečku za vyvedeným vstupem do Hanspaulské ligy udělal po Jirkově přihrávce za obranu Honza, který upravil skóre na konečných 7:0.
Góly a asistence: 5. Vláďa (Jirka), 10. Tomáš (Kuba), 22. Kuba (Jirka), 28. Tomáš (Ája), 35. Tomáš, 55. Nony (Ája), 60. Honza (Jirka)
Sestava MSB: Dan Straka - Jirka Škrábek (c), Kuba Straka, Vláďa Škrábek, Honza "Nony" Škrábek - Tomáš Jedlička, Ája Škrábková, Honza Slyvinszki

2. KOLO
NE12.4.201518:45SC Běchovice Rumové pralinky FCMODRÝ SVINĚ B  1:2
Komentář: Málokdy se stane, že vítězové jsou po zápase stejně nespokojení jako poražení. V našem případě bylo rozčarování namístě, dva body se sice počítají, ale bylo jasně patrné, že jsme měli na víc než na výhru o gól. Soupeř v první půli nepředvedl vůbec nic, měl vlastně jednu šanci, zatímco nás dostal už ve 2. minutě do vedení Tomáš a záhy zvýšil po přihrávce Áji z dorážky vlastní střely Kuba. Do půle jsme mohli přidat i další góly, finální fáze ovšem vázla.
Po přestávce soupeř z ojedinělé akce po naší chybě v rozehrávce snížil a do naší hry se začala vkrádat nervozita. Navíc Pralinkám se rozchytal gólman a z naší snahy o navýšení skóre tak nebylo nic. Naopak soupeř ucítil šanci a při několika závarech před naší brankou nebyl daleko od vyrovnání. Hubené vítězství jsme nakonec uhájili, dobře jsme ale věděli, že jsme měli na víc.
Góly a asistence: 2. Tomáš, 8. Kuba (Ája)
Sestava MSB: Dan Straka - Jirka Škrábek (c), Ota Duben, Kuba Straka, Vláďa Škrábek, Honza Slyvinszki, Honza Škrábek - Tomáš Jedlička, Ája Škrábková, Karel Suchánek, Vlado Kovalskyy

3. KOLO
NE19.4.201517:30Litvínovská MODRÝ SVINĚ BPodolí all stars  6:0k
Komentář: Soupeř se bohužel podruhé za sebou nedostavil a v soutěži tak poměrně rychle skončil. My si alespoň za přispění rozhodčích mohli zahrát tréninkově na dvě branky. V závěru se bohužel po nezaviněném bratrském střetu s Vláďou zranil kapitán Jirka a bude minimálně tři týdny chybět.

4. KOLO
NE26.4.201518:45Malešice Pětapůl TJMODRÝ SVINĚ B  1:3
Komentář: Do dalšího zápasu jsme nastoupili v oslabené sestavě bez Nonyho, Oty i kapitána Jirky. Páska ale zůstala v rodině, když tým vedl Vláďa. Úvod zápasu byl vyrovnaný, soupeř hrál velmi tvrdě a hodně zezadu, takže jsme hráli do plných. Pak ale po Vláďově pasu na Vlada a jeho přihrávce otevřel skóre Tom. Soupeř bohužel po našem nedůrazu v obraně zanedlouho na to vyrovnal, což se negativně projevilo na atmosféře v týmu. Začali jsme se hádat, nadávat jeden druhému, což ničemu nepomohlo, spíš naopak. Soupeř vycítil šanci a ještě přidal na důrazu.
Před koncem prvního poločasu vybojoval v obraně balon Vláďa, posunul míč na Toma, který přiťukl Vladovi a ten strhnul skóre opět v náš prospěch. O poločase si naštěstí vzal slovo Jirka a tým zklidnil. Po přestávce jsme už hráli zase jako tým, v podstatě celou dobu jsme byli na balónu a soupeře nepustili k žádné střele. Vítězství pojistil Honza, který prostřelil po Kubově přihrávce gólmana.
Góly a asistence: 4. Tomáš (Vlado), 27. Vlado (Tomáš), 55. Honza (Kuba)
Sestava MSB: Dan Straka - Vláďa Škrábek (c), Honza Slyvinszki, Kuba Straka, Karel Suchánek - Tomáš Jedlička, Ája Škrábková, Vlado Kovalskyy

5. KOLO
NE3.5.201517:30Litvínovská MODRÝ SVINĚ BAtletico Dělo SFC B  5:3
Komentář: První těžší prověrka nás čekala na Litvínovské proti Atletiku Dělo. Ze Škrábkovic "klanu" byl tentokrát k dispozici jen Vláďa, kterému zůstalo kapitánské "céčko". Soupeř neměl v prvním poločase prakticky vyloženou šanci, přesto dal dva góly a prohrávali jsme. Na spíš náhodnou střelu přesně do růžku odpověděl z brejku Vlado, pak ale Dan promáchl centr a v druhé půli jsme museli dotahovat.
To se nám dlouho nedařilo, naopak soupeř hrozil z brejků i centrů na překvapivě pohyblivého "Kollera" v útoku. Náš postupně narůstající tlak ale nakonec za přispění obrany Atletika přetavil ve vyrovnání Tomáš a vzápětí nás dostal do vedení Kuba. Potom začal naopak tlačit soupeř a vyrovnání viselo na vlásku, než se k velké individuální akci nadechl Honza a zvýšil na 4:2. Soupeř dokázal po závaru v poslední minutě ještě snížit, ale místo vyrovnání ještě znovu inkasoval do otevřené obrany.
Góly a asistence: 11. Vlado, 43. Tomáš, 46. Kuba, 55. Honza, 60. vlastní
Sestava MSB: Dan Straka - Vláďa Škrábek (c), Honza Slyvinszki, Kuba Straka, Ota Duben - Tomáš Jedlička, Karel Suchánek, Vlado Kovalskyy

6. KOLO
NE10.5.201520:00Pražačka 1 Kopanda Team FCMODRÝ SVINĚ B  1:6
Komentář: Optikou výsledku jasné utkání, ale zvlášť v první půli jsme se v ofenzivě trochu zbytečně trápili. Soupeř na nás vyrukoval poměrně důraznou hrou, která nám moc neseděla. Nakonec se ale jeho odpor podařilo dvěma slepenými góly Tomáše a Kuby dočasně zlomit. Po přestávce jsme ale trochu polevili v koncentraci, Kopanda z ničeho nic snížila a ucítila šanci. Jenže tím trochu otevřela hru a to byla ideální situace pro Vlada. Dvakrát utekl a po Tomášově přihrávce skóroval, což nakonec rozhodlo. V závěru ještě přidal další gól Kuba a v samotném závěru po spektakulárním sólu přes čtyři hráče uzavřel hattrick Vlado.
Góly a asistence: 18. Tomáš (Vlado), 20. Kuba (Honza), 45. Vlado (Tomáš), 46. Vlado (Tomáš), 52. Kuba (Tomáš), 57. Vlado
Sestava MSB: Dan Straka - Jirka Škrábek, Vláďa Škrábek (c), Honza Slyvinszki, Kuba Straka, Ota Duben - Tomáš Jedlička, Karel Suchánek, Ája Škrábková, Vlado Kovalskyy

7. KOLO
NE17.5.201519:30Ďáblice MODRÝ SVINĚ BLobotomici  6:2
Komentář: Proti Lobotomikům jsme se cítili být velkým favoritem, soupeř týden předtím inkasoval od M16 AC osmkrát. Proti nám se mu ale v prvním poločase dařilo a v některých pasážích byl nebezpečnějším týmem. Skóre sice otevřel nečekanou střelou z rohu Tomáš, jenže pak jsme začali hazardovat v obraně a soupeř nejenže vyrovnal, ale měl i další šance, při kterých nás několikrát zachránil Dan. Naštěstí těsně před přestávkou se prosadil Honza a znovu jsme vedli.
V druhé půli se soupeř snažil o vyrovnání a místy nás zatlačil, na hrotu ale bezvadně fungovala chamie mezi Vladem a Tomášem. Vlado nejprve zvýšil na 3:1, následně leskově odpověděl na snížení soupeře a v závěrečné desetiminutovce ještě připravil další dva góly pro Tomáše.
Góly a asistence: 15. Tomáš, 30. Honza, 45. Vlado, 49. Vlado, 50. Tomáš, 56. Tomáš
Sestava MSB: Dan Straka - Vláďa Škrábek (c), Honza Slyvinszki, Jirka Škrábek, Kuba Straka, Ota Duben - Tomáš Jedlička, Karel Suchánek, Ája Škrábková, Vlado Kovalskyy

8. KOLO
NE24.5.201517:30Čechie Smíchov M16 AC FCMODRÝ SVINĚ B  2:4
Komentář: Souboj týmů, které od sebe dělil pouze jediný vstřelený gól, byl očekávaným šlágrem kola. Na zápas jsme museli cestovat na domácí půdu M16 AC FC – hřiště Čechie Smíchov. Sestava byla již tradičně bez Honzy Škrábka, chyběl také Ota a málem i Vlado kvůli problémům s orientací po Praze a dopravou svého fanklubu.
Od počátku jsme byli více na míči a hrálo se převážně na půlce soupeře. Přesto, že jsme M16 tlačili, inkasovali jsme jako první z rohového kopu. A mohlo být ještě mnohem hůř, když z další standardky nastřelil soupeř tyč. Naštěstí jsme se z toho nesložili, a to ani přes značnou snahu rozhodčího domácím pomoct. Po parádním pasu Slívy za obránce si Jirka zpracoval míč na prsa a po jeho střele míč, byť s notnou dávkou štěstí, vypadl brankáři z ruky přímo do brány.
Gól celý tým nakopl a zanedlouho po individuální akci Vlada a milimetrové přihrávce Tora uklidil míč do prázdné brány Vláďa. Další krušnou chvíli jsme přestáli, když po "faulu" Slívy na nejvyššího hráče soupeře nařídil sudí přímý kop takřka z penalty, který nechal navíc po neúspěšném rozehrání soupeře opakovat. Ani na druhý pokus však M16 Dana nepřekonala a skóre bylo stále 1:2.
M16 hrála na dlouhé nakopávané míče na svého nejlepšího střelce, kterého však Kuba vymazal ze hřiště, a hra soupeře tak byla bezzubá. Navíc před koncem poločasu se ke své oblíbené disciplíně – zahrávání rohů – dostal Jirka a jeho přízemní střela skončila po odrazu od gólmana opět za jeho zády. Skóre po první půli tak bylo více než slibné.
Obraz hry se nezměnil ani v druhé půli, soupeř nakopával dlouhé míče, které jsme s přehledem sbírali. V 10. Minutě našel Kuba přesným nákopem Tora a ten zvýšil na 1:4. V dalším průběhu hry jsme se nechali výsledkem trochu ukolébat a po našem špatně zahraném rohu soupeř z rychlého protiútoku snížil na 2:4. Žádné drama jsme již ale nepřipustili a zápas jsme celkem v poklidu dohráli a upevnili si tak první pozici v tabulce.
Góly a asistence: 14. Jirka (Honza), 18. Vláďa (Tomáš), 30. Jirka, 41. Tomáš (Kuba)
Sestava MSB: Dan Straka - Jirka Škrábek (c), Vláďa Škrábek, Honza Slyvinszki, Kuba Straka - Tomáš Jedlička, Karel Suchánek, Ája Škrábková, Vlado Kovalskyy

9. KOLO
NE31.5.201517:30Kbely MODRÝ SVINĚ BVýlov 0.FC  3:3
Komentář: Po výborném výkonu v souboji s hlavním konkurentem přišla vzápětí první ztráta v sezóně. Na kbelském pískovišti jsme pouze remizovali s podprůměrným Výlovem. Ačkoliv nám výhra zajišťovala postup, tak jsme k zápasu nepřistoupili dobře a soupeře jsme podcenili. Prakticky celý zápas jsme si nedokázali vytvořit souvislejší převahu a v druhém poločase jsme prohospodařili dvoubrankový náskok.
Od začátku jsme měli problémy srovnat se s malým a tvrdým hřištěm, dávali zbytečně soupeři prostor ve středu pole a sami nedokázali zúročit mírnou převahu. Přitom jsme měli plnou lavičku, zatímco soupeř nemohl střídat. Až v 27. minutě se po rohu přesně trefil Jirka, jenže vzápětí jsme inkasovali do šatny, když útočník přehodil trochu zbytečně vybíhajícího Dana. Hned po pauze jsme se mohli uklidnit dvěma slepenými góly, jenže uklidnili jsme se až moc.
Opět jsme nechali Výlovu zbytečně prostor a podcenili schopnost soupeře hrát bez střídání až do konce naplno. Nejdřív přišlo snížení z rohového kopu a sedm minut před koncem asi nejlepší hráč soupeře z otočky se štěstím vyrovnal. Závěr přinesl už pouze totální destrukci ze strany soupeře, který po vyloučení gólmana dohrával posledních pět minut ve čtyřech, a naši marnou snahu zlomit ještě výsledek ve svůj prospěch, když se od nás při několika akcích odvrátilo fotbalové štěstí.
Góly a asistence: 27. Jirka (Tomáš), 32. Vlado, 34. Kuba
Sestava MSB: Dan Straka - Jirka Škrábek (c), Vláďa Škrábek, Honza Škrábek, Kuba Straka, Ota Duben - Tomáš Jedlička, Honza Slyvinszki, Ája Škrábková, Vlado Kovalskyy

10. KOLO
NE7.6.201512:30Pražačka 2 MODRÝ SVINĚ BMy  5:1
Komentář: Netradičně už ve 12:30 jsme nastoupili k předposlednímu zápasu s týmem My, který v předchozím kole potrápil M16. Po prvním zaváhání a netýmovém výkonu v minulém kole jsme začali přesně tam, kde jsme skončili, přesto, že jsme se dostali do rychlého vedení 2:0, naše hra byla mnohem víc individuální než kolektivní, což také soupeř potrestal a snížil na 1:2. Místo toho, abychom na soupeře, který neměl nikoho střídání, vlítli a uběhali ho, podřídili jsme se jejich chodící hře. Po poločase se obraz hry o trochu zlepšil a soupeře jsme už do žádné šance nepustili a celkem v poklidném tempu zápas dohráli.
Místo oslavování postupu jsme si museli vyříkat, proč se náš tým začíná rozdělovat na dva tábory. Sice došlo k ostré výměně názorů, ale nakonec jsme našli kompromis, co kdo zlepší, že se každý zaměří sám na sebe a tím se z nás stane jeden tým, který táhne za jeden provaz. Přeci jen nejsme žádní profíci a chceme hrát především pro zábavu. Pokud to, co jsme si na závěr shrnuli, dodržíme, můžeme v příští sezóně myslet na postup ještě do vyšší ligy.
Góly a asistence: 6. Tomáš (Vlado), 8. Tomáš, 39. Jirka (Dan), 46. Kuba (Tomáš), 51. Honza (Vlado)
Sestava MSB: Dan Straka – Jirka Škrábek (c), Vláďa Škrábek, Kuba Straka, Honza Slyvinzski, Kája Suchánek – Ája Škrábková, Tomáš Jedlička, Vlado Kovalskyy

11. KOLO
NE21.6.201512:30Zákostelní EmergencyMODRÝ SVINĚ B  2:5
Komentář: Bez bratrů Strakových, takže se Slívou v bráně, jsme nastoupili k posledními zápasu, ve kterému ani jednomu týmu vlastně o moc nešlo. Soupeř měl minimální šanci na třetí místo, které pro něj navíc nic neřešilo, nám stačila k vítězství ve skupině remíza. Chtěli jsme se ale samozřejmě s omičkou loučit vítězně, takže po dosti ospalé první desetiminutovce v rychlém sledu nejdřív Vlado využil zmatku v obraně Emergency a záhy se prosadil i Tomáš. Dvougólové vedení nás ale jako už tradičně uspalo, soupeř začal zlobit a trochu šťastně se mu podařilo vstřelit kontaktní gól.
Jenže radost mu naštěstí nevydržela dlouho, Jirka vybojoval míč na vlastní půlce, prošel celou zkoprnělou obranou a trefil se přesně pod padajícím gólmanem a jen o minutu později skvěle kopnutou Nonyho standardku usměrnil do branky náš nejlepší střelec Tomáš. Emergency sice hned po pauze dokázalo snížit na rozdíl dvou branek, jinak se ale druhá půle už jen dohrávala. V závěru ještě pojistil naši výhru Vláďa, kterému naservíroval míč před prázdnou branku Jirka.
Góly a asistence: 12. Vlado, 15. Tomáš (Vlado), 25. Jirka, 26. Tomáš (Nony), 50. Vlaďa (Jirka)
Sestava MSB: Honza Slyvinzski – Jirka Škrábek (c), Vláďa Škrábek, Ota Duben, Honza Škrábek – Ája Škrábková, Tomáš Jedlička, Vlado Kovalskyy