36. Lukáš Musil (Michal Bočan)
59. Filip Sázavský (Michal Bočan)
60. Martin Jedlička

50. minuta

Velký obrat v posledních minutách zápasu nám zajistil těsnou, ale vcelku zaslouženou výhru nad vedoucím Deportivem Estudiantil a spolu s ní posun na třetí místo tabulky. Pokud v závěrečném kole neprohrajeme s Morovou ránou, která je jen o bod za námi, zakončíme sezonu na historické bronzové pozici.
V brance znovu chyběl zraněný Pavel a jelikož nemohl hrát ani Adam, musel mezi tyče Anton. Ten sice neměl zdaleka tolik práce jako proti Palouku, znovu nás ale v důležitých chvílích podržel. Do sestavy se vrátili Musa s Filipem a po delší odmlce také Ivoš.
Soupeř nastoupil bez střídání a s jistotou postupu v kapse mu o moc nešlo, což se na jeho výkonu do jisté míry projevilo. Na druhou stranu ale nešlo nevidět zlepšený výkon našeho týmu. Deportivo nebránilo tak natěsno a měli jsme tak víc prostoru pro naši hru.
V prvním poločase jsme dlouho byli aktivnější a lepší, ale na výsledku se to tolik neprojevilo. Michal s Davidem se postupně zastřelovali, což vyvrcholilo tím, že David nastřelil spojnici tyče a břevna. Naši největší šanci první půle zastavil na brakové čáře gólman.
A tak se prosadil až tečovanou střelou Michal. Deportivo ale brzy vyrovnalo, Ivoš špatným zpracováním ztratil na útočné polovině míč a soupeř proměnil bleskový brejk, když jeho nejlepší hráč z halfvoleje trefil přesně na zadní tyč.
Po přestávce pokračovala hra v podobném duchu a znovu jsme se dostali do vedení, když nejistého zákroku brankáře využil Lukáš. Jenže tentokrát nám náskok nevydržel ani dvě minuty, David při rozehrávce ztratil míč a kapitán soupeře zakončil brejk znovu nechytatelnou střelou.
Následně jsme trochu vypadli z tempa, začaly se množit chyby i fauly a po jednom z nich se Deportivo dostalo do vedení po krásné trefeném přímém kopu. V tu chvíli jsme byli psychicky dost dole a soupeř nás mohl definitivně dorazit, naštěstí se mu to nepodařilo.
My jsme měli několik dobrých šancí, ale už to vypadalo, že si připíšeme další smolnou ztrátu bodů. V úplném závěru se nám ale povedl parádní obrat. Nejdřív nepovedenou Michalovu střelu uklidil na zadní tyči do sítě osamocený Filip a vzápětí tečoval Martinovu střelu do vlastní branky jeden z obránců.

Samozřejmě se můžeme bavit o tom, jak by zápas vypadal, kdyby soupeř byl v plné sestavě a potřeboval bodovat. Tím bychom ale jen zbytečně snižovali vlastní výkon. Po delší době se nám podařilo zahrát tak, jak umíme a většinu času jsme byli lepším týmem. Bohužel se nám poslední dobou paradoxně daří proti silnějším soupeřům a ztrácíme s týmy, které hrají o záchranu. Nebylo by ale špatné, kdyby tato tendence ještě jeden zápas pokračovala...
Hráč zápasu: Filip Sázavský      Profil...      Statistika...

Více prostoru a nikoliv urputný defenzivní styl Jihoameričanů Filipovi seděl, dařilo se mu individuálně uvolňovat na krajích hřiště a v předposlední minutě nás nakopl vyrovnávacím gólem.

Sviňmetr : 7.4 sviní (velmi kvalitní)