Zápas : 5.kolo Hanspaulka
Autor článku : Ota
Výsledek : 1:0 (0:0)

53. David Straka (Michal Bočan)

Takřka bezchybný defenzivní výkon a jediná branka ze standardní situace nám zajistily trochu nečekané, ale hodně důležité vítězství nad silným Realem Tide. Po velmi defenzivně odehraném prvním poločase jsme dokázali vyrovnat hru a v 53. minutě vstřelit rozhodující branku, když se po trestném kopu trefil z hranice vápna David.
K Adamovi na marodku přibyl Lukáš, kterého nahradil Viktor, navíc Tomáš stále nemůže hrát naplno, ale v dané situaci prostě nemohl zůstat sedět. Hráli jsme tak už čtvrtý zápas za sebou v podstatě s "půlkou" hráče na střídání.
Real do té doby neprohrál a bylo tak jasné, kdo bude v zápase favorit. Také to soupeř většinu času potvrzoval, byl mnohem víc na míči, udával tempo a tvořil hru. Jen do vyložených šancí se nedostával a to se od začátku až do konce nezměnilo.
První půle se tak odehrála sice prakticky na naší polovině, na naší branku ale moc nebezpečných střel nešlo a s tím zbytkem si poradil Pavel. Naopak my jsme skoro z ničeho mohli dát gól do šatny, jenže ojedinělý brejk jsme nevyřešili ideálně.
Po přestávce jsme zkusili být trochu odvážnější a dařilo se nám občas trápit defenzívu Realu. Ten byl sice stále po "barcelonsku" hodně na míči, ale nebezpečné akce jsme předváděli spíš my. Několik brejků ale zůstalo nevyužito, Michala s Tomášem zblízka vychytal brankář a dvakrát zazvonila tyč.
Čím dál tím víc to vypadalo, že rozhodne jediný gól, a tak se i stalo. Dostali jsme možnost standardní situace těsně před vápnem. Michal sice zeď neprostřelil, míč se k němu ale vrátil, posunul ho na střed Davidovi a ten levačkou z hranice vápna trefil poloodkrytou branku. Zbývající minuty už jsme zuby nehty ubránili.

Když se podíváme na kvalitu soupeřů a na to, jakým způsobem dáváme dohromady sestavu, tak je nabíledni, že hrajeme výrazně nad své možnosti. Herně to často není žádná krása, ale na to se historie ptát nebude. V následujících zápasech proti týmům zespodu tabulky máme ideální možnost zajistit si brzy jistotu záchrany, a pak se uvidí.
Hráč zápasu: Martin Jedlička      Profil...      Statistika...

V obraně vypíchl hodně důležitých míčů a aktivně podporoval útok.

Sviňmetr : 8.1 sviní (SUPER !!!)