50. Lukáš Musil (Michal Bočan)
60. Michal Bočan (David Straka)

8. minuta
Michal Bočan

Nevídanou gólovou přestřelku se šťastným koncem jsme zažili v souboji s nováčkem z Palouku. Po skvěle odehraném prvním poločase po přestávce naše oslabená sestava hrající prakticky bez střídání sice ztratila čtyřbrankový náskok, z posledního brejku jsme ale nakonec dokázali strhnout vítězství na svou stranu. Shodně po hattricku a třech asistencích si připsali David s Michalem, při setrvalém tlaku Palouku ve druhé půli se pak vyznamenal náhradník Anton v brance.
Kvůli četným absencím jsme museli tentokrát hodně improvizovat. Vedle dovolenkujícího Pavla jsme postrádali i jeho tradičního náhradníka Adama, který si odnesl zranění z předchozího zápasu. Do branky jsme tak museli "obětovat" Antona. Navíc Tomáš kvůli tříslům strávil většinu zápasu na lavičce a museli jsme tak hrát bez střídání.
Taktika proti početnějšímu soupeři byla vcelku jasná a v prvním poločase nám stoprocentně vycházela. Čekali jsme na chyby soupeře ve středu hřiště a z rychlých brejků nekompromisně trestali. Michal s Davidem měli do poločasu každý na kontě po dvou gólech a asistencích a i díky slabšímu výkonu brankáře jsme vedli 4:1.
Když navíc hned po přestávce přidal další zásah David, který jako teprve druhý hráč v klubové historii dokázal nastřílet hattrick ve dvou ligových zápasech za sebou, vypadalo to na pohodlné vítězství. Jenže pouze opticky, síly nám totiž rapidně docházely, navíc soupeř výrazně přidal a okolo naší branky rozjel neskutečný kolotoč.
Během pěti minut snížil na rozdíl jediného gólu a začalo drama. Neustále se valící útoky Palouku jsme odvraceli jen s vypětí všech sil, střel bylo jak u Verdunu, ale zásluhou teleskopických končetin Antona a místy i neuvěřitelného štěstí jsme odolávali. Naopak deset minut před koncem utekl Michal a jeho přihrávku s ledovým klidem poslal do branky Lukáš.
Jenže Palouk téměř vzápětí znovu snížil a v závěru nás mačkal doslova jak citron. Vyrovnání viselo na vlásku a ten se dvě minuty před koncem taky přetrhl. Náskok byl definitivně pryč, ale Palouk cítil ještě šanci na obrat.
Bod mu byl málo, ale zaplatil za to. Po závaru v našem vápně se míč odrazil nakonec tak, že z toho byla těžko pochopitelná situace tři na brankáře. Michal sice Davidovu přihrávku zpracoval prachmizerně, nakonec ale míč zkrotil a ještě dokázal prostřelit gólmana.

Heroický výkon všech na hřišti, nic jiného se k tomu říct nedá. Anton dokázal chytit i nemožné, obránci dřeli do úmoru, David s Michalem ukázali skvělou produktivitu a Tomáš v druhém poločase svými půlminutovými "štěky" na hřišti zkušeně tahal čas a dával některým spoluhráčům šanci se aspoň jednou dvakrát nadechnout.
S ohledem na dění na hřišti bychom nakonec asi brali i bod, protože soupeř ukázal směrem dopředu nesrovnatelně větší kvalitu. V obraně to už ale bylo o dost horší a jeho schopnost propadnout takovým způsobem v poslední minutě je nepochopitelná. Tenhle šílený zápas si ale podobně bizarní tečku prostě zasloužil.
Hráč zápasu: Anton Olchovoj      Profil...      Statistika...

Nebýt jeho zázračných zákroků ve druhém poločase, neměli bychom šanci bodovat, natož vyhrát...

Sviňmetr : 7.8 sviní (velmi kvalitní)